Komunikaty PR

Ektoina - składnik, którego prawdopodobnie nie znasz, a powinieneś

2020-05-29  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Jednym z nich jest ektoina, - naturalna cząsteczka wspierająca ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska, która odpowiednio zaaplikowana ma istnie zbawienne działanie. Zobacz, gdzie ją znajdziesz i w czym może Ci pomóc!

 

Czym jest ektoina?

Ektoina jest naturalną cząsteczką produkowaną tylko przez kilka grup mikroorganizmów. W procesie fermentacji wytwarzają ją ekstremofile – mikroorganizmy wyjątkowo odporne na skrajnie niesprzyjające i trudne warunki środowiska naturalnego, takie jak susza, bardzo wysokie czy niskie temperatury, promieniowanie UV. Ich barierą ochronną przed szkodliwymi warunkami jest właśnie ektoina. Cząsteczka tworzy tarczę ochronną, wiąże wodę, działa ochronnie. Jak się okazuje, jej działanie i właściwości tworzenia barier dla szkodliwych czynników ma także zastosowanie w produktach kierowanych między innymi do alergików i osób z problemami skórnymi. 

Na pomoc alergikom

Dobroczynne właściwości ektoiny szybko zauważył rynek farmaceutyczny. Okazuje się bowiem, że ta naturalna cząsteczka ma zbawienny wpływ na osoby borykające się z objawami alergii. Doceniają ją zwłaszcza uczuleniowcy, u których pojawiają się problemy z podrażnieniem, łzawieniem i zaczerwienieniem oczu. Krople z ektoiną (np. Ektin) tworzą tarczę ochronną na powierzchni oka, która nie pozwala na wniknięcie alergenu. Cząsteczki dodatkowo pomagają zatrzymać nawilżenie i łagodzą stany zapalne. Dzięki naturalnemu pochodzeniu, ektoinę można stosować jako pomoc w objawach alergii u dzieci i kobiet w ciąży.

Gdy skóra potrzebuje wsparcia…

Ektoina z powodzeniem stosowana jest również w dermokosmetykach. Przemysł kosmetyczny znalazł szerokie jej zastosowanie we wszelkich problemach skórnych oraz produktach działających mocno nawilżająco i przeciwstarzeniowo. Wspomaga działanie płaszcza hydrolipidowego skóry, wiąże cząsteczki wody i działa ochronnie. Ektoinę znajdziesz na przykład w preparatach pomagających na suchość, podrażnienie i stany zapalne, ale także w kremach intensywnie nawilżających i przeciwzmarszczkowych.  

Niezwykle skuteczny składnik pochodzący wprost od dobroczynnych mikroorganizmów, jakim jest ektoina, potrafi wiele. Nie tylko wspomoże działanie skóry, ale także obroni oko przed alergenami. Pomoże Ci stworzyć tarczę ochronną, która ułatwi ochronę wrażliwych miejsc przed utratą wody.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Odłóż telefon i ciesz się zdrowym kręgosłupem! Biuro prasowe
2020-07-10 | 09:30

Odłóż telefon i ciesz się zdrowym kręgosłupem!

15 lipca przypada Dzień bez Telefonu Komórkowego. To jedno z ulubionych świąt… ortopedów.   Telefony komórkowe określa się czasem największym
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2020-07-08 | 01:00

Szpiczak plazmocytowy - pacjenci czekają na dostęp do innowacyjnych terapii

"Wciąż słyszymy, że w ostatnich latach w Polsce zostały udostępnione terapie w szpiczaku plazmocytowym. Jak długo mamy żyć przeszłością? Medycyna idzie naprzód Potrzebujemy dostępu do nowych terapii i nowych
Zdrowie Dlaczego tak trudno opiekunom prosić o pomoc?
2020-07-07 | 12:00

Dlaczego tak trudno opiekunom prosić o pomoc?

Szczera rozmowa to uniwersalne narzędzie, które stanowi klucz do wzajemnego zrozumienia i otrzymania od drugiej osoby adekwatnego do naszych potrzeb wsparcia. Okazuje się jednak, że

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Daria Widawska: 31 lipca po raz pierwszy od siedmiu miesięcy zagram w spektaklu. Większość teatrów ruszy dopiero we wrześniu

Aktorka od pięciu miesięcy jest na przymusowym urlopie. Nie gra w teatrze, w najbliższym czasie nie ma także zaplanowanych żadnych dni zdjęciowych. Wierzy jednak, że za kilka tygodni powróci do swojej aktywności zawodowej i że nic już nie zakłóci nowego sezonu teatralnego.  Czeka też na wznowienie projektów filmowych i serialowych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Branża fashion umacnia swoją pozycję w internecie. Firmy wciąż spodziewają się wyższej sprzedaży w sieci niż przed pandemią

Po marcowym zamrożeniu wydatków w sieci i kwietniowym boomie zakupowym sytuacja w branży fashion powoli wraca do normy. Na ponad połowę firm sprzedających na platformie Domodi.pl koronawirus miał negatywny wpływ, ale na 26 proc. miał korzystne przełożenie. Zdecydowana większość firm spodziewa się, że popyt w sieci utrzyma się większy niż przed pandemią. Sprzyja temu model pracy zdalnej. Badanie Domodi.pl pokazało, że 60 proc. osób pracujących w domu pozostaje w sieci po pracy i wykazuje aktywność zakupową – kupuje odzież, obuwie i dodatki.

Media

Paulina Drażba: Świat show-biznesu idealnie odnalazł się w sieci podczas pandemii. Poznaliśmy gwiazdy bez masek i okazało się, że są zupełnie normalne

Prezenterka podkreśla, że wiele gwiazd doskonale poradziło sobie w czasie obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną i nie straciło kontaktu z fanami, między innymi dzięki instagramowym relacjom na żywo. W ten sposób aktorzy, muzycy i celebryci dzielili się ze swoimi odbiorcami nowymi pomysłami, nagrywali miniseriale, aranżowali wspólne utwory, czytali bajki, gotowali czy ćwiczyli. Zdaniem dziennikarki w ten sposób powstały ciekawe inicjatywy, które warto kontynuować w kolejnych miesiącach.