Empik inicjuje nowy cykl #EmpikTalks
Równość, różnorodność i tolerancja to wartości, które nieodłącznie związane są z kulturą. Dlatego rozmową na ich temat Empik inicjuje nowy cykl inspirujących spotkań online #EmpikTalks. W ramach projektu regularnie odbywać się będą rozmowy z twórcami na temat wartości, które uważają oni za szczególnie istotne w ich życiu. Na początek Empik wspólnie z Kayax oraz Going. zaprasza na dyskusję z udziałem Mery Spolsky, Barbary Wrońskiej oraz Michała Szpaka. Punktem wyjścia do rozmowy o tolerancji będzie wydany właśnie album „Music 4 Queers & Queens”, który powstał dzięki zaangażowaniu artystów z czołówki polskiej sceny muzycznej.
Czerwiec to miesiąc szczególny. W tym czasie na całym świecie zwraca się szczególną uwagę na kwestie dyskryminacji różnych grup mniejszościowych zagrożonych wykluczeniem. W czerwcu spotykamy się wspólnie, aby porozmawiać o tym, co nas łączy. A także o tym, co nas dzieli i odróżnia – i dzięki czemu nasza kultura staje się coraz bogatsza i bardziej różnorodna.
Empik dołącza do ogólnoświatowej debaty, inicjując nowy cykl spotkań #EmpikTalks. Pierwszymi gośćmi zaproszonymi przez markę do szczerej rozmowy będą wokaliści Mery Spolsky, Barbara Wrońska oraz Michał Szpak. Artyści wraz z Pauliną Drażbą-Kamińską porozmawiają o wartościach takich jak równość, różnorodność i tolerancja. Wirtualne spotkanie odbędzie się 5 czerwca o godz. 18:00 na kanale Empiku na Facebooku. Do rozmowy będą mogli włączyć się widzowie poprzez komentarze pod transmisją. Dyskusja będzie tłumaczona na język migowy.
Album będący bezpośrednią inspiracją do rozmowy w ramach nowo zainicjowanego cyklu #EmpikTalks to kontynuacja wydanej w 2007 roku składanki „Music 4 Boys & Gays” – docenionej przez fanów muzyki, która do dzisiaj ma swoich oddanych słuchaczy. Mery Spolsky, Barbara Wrońska oraz Michał Szpak to jedni z wielu cenionych w Polsce wykonawców, których utwory znalazły się na krążku „Music 4 Queers & Queens” przygotowanym przez wytwórnię Kayax.
– To, co wyróżnia tę składankę, to to, że znalazły się na niej piosenki wyłącznie polskich artystek i artystów. Żyjemy w Polsce i wszyscy czujemy to, że wsparcie naszego rodzimego rynku muzycznego jest potrzebne. Cieszy nas fakt, że wszyscy, którzy znaleźli się na tej składance, wyrazili chęć uczestnictwa w tym projekcie, a w dołączonej książeczce znajdziecie od nich krótkie słowa wsparcia. Pisałam to 13 lat temu i powtórzę dzisiaj – muzyka dociera do wszystkich, dla niej nie ma różnic. Niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji seksualnej, narodowości, religii, przekonań politycznych – muzyka łączy, nie dzieli. Obyśmy wszyscy byli muzyką – mówi Kayah, pomysłodawczyni albumu.
Artystka przygotowała też dla Empik Music playlistę utworów, które będą towarzyszyć jej w tym miesiącu. W aplikacji muzycznej ukazywać się będą także składanki przygotowane specjalnie z okazji miesiąca równości przez różnych artystów, m.in. Michała Szpaka i Barbarę Wrońską, Brodkę oraz Krzysztofa Zalewskiego. Podzielą się oni utworami, które w czerwcu będą rozbrzmiewać w ich głośnikach wyjątkowo często.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.