Enklawa Cafe Canteen Bar – nowa restauracja na Rynku Kościuszki w Białymstoku
Restauracja Enklawa działa dopiero od dwóch miesięcy i tyle wystarczyło, by wzbudzić zainteresowanie miłośników kuchni tradycyjnej, jak i tych, którzy szukają bardziej nowoczesnych i wyrafinowanych smaków. Świetna lokalizacja, klimatyczny wystrój oraz duży, elegancki ogródek sprawiają, że restauracji nie da się nie zauważyć.
Enklawa to miejsce, w którym spędzimy czas w przyjemnej atmosferze. W mieszczącej się w samym sercu miasta, na Rynku Kościuszki, w sąsiedztwie lodziarni “u Lodziarzy” restauracji zadbano o bogatą ofertę dla wszystkich, nawet bardzo wymagających gości.
Już o 7.30 można napić się tu dobrej kawy oraz zjeść śniadanie serwowane ze zdrowym pieczywem własnego wypieku. Oprócz śniadań, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-15:00 Enklawa serwuje Fast Lunch. Jest to propozycja idealna dla osób, które oszczędnie gospodarują czasem przeznaczonym na posiłek. System daje gwarancję realizacji zamówienia do 10 minut, dzięki czemu mamy pewność, że nawet w przerwie od pracy zdążymy zjeść zdrowy, dwudaniowy obiad.
Restauracja Enklawa chętnie wita także małych gości.
- Przygotowując nasze menu, pamiętaliśmy również o najmłodszych. Zadbaliśmy o to, by dania i desery dla dzieci były nie tylko zdrowe i smaczne, ale też wystarczająco ciekawe - mówi Krzysztof Półtorak, szef kuchni restauracji Enklawa. - Chcemy, by najmłodsi wychodzili z Enklawy szczęśliwi i najedzeni!
Enklawa dopiero się rozpędza, jednak zwłaszcza wieczorami można zaobserwować, że ma już wielu stałych gości. Do gustu przypadły im nie tylko dania, ale też ogromny wybór bajecznych, kolorowych drinków.
Od wakacji do szerokiego katalogu dań z karty restauracji dołączyły takie nowości, jak burger ze strusia, burger Porn Food, śniadaniowy croque madame i wiele innych ciekawych propozycji. Wkrótce ruszą także dowozy, dzięki którym Enklawa dotrze do każdego - czy to ze śniadaniem, lunchem, czy z kolacją.
Aby osobiście sprawdzić słuszność pozytywnych opinii zbieranych przez Enklawę od początku jej funkcjonowania, najlepiej wybrać się na Rynek Kościuszki 26 A. Rezerwacji stolików dokonać można pod numerem 664 695 075.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.