Komunikaty PR

Europejski Dzień Śniadania - jak powinno wyglądać śniadanie idealne?

2021-04-23  |  07:00
Biuro prasowe
Do pobrania Piątnica ( 0.18 MB )

24 kwietnia to Europejski Dzień Śniadania, który obchodzony jest pod hasłem "Znajdź czas na śniadanie". Ponieważ w tym roku przypada on w weekend, tym bardziej warto uczcić ten dzień niespiesznym posiłkiem w gronie bliskich. Pełnowartościowe śniadanie to bowiem podstawa zdrowia i energii na cały dzień!

O tym, jak ważną rolę odgrywa w naszym codziennym jadłospisie śniadanie, świadczy fakt, że powinno być ono drugim posiłkiem pod względem kaloryczności, tuż po obiedzie. Ma nam dostarczyć 500-700 kcal, zapewniając organizmowi 20-25% dobowej energii. Co ważne, nie powinniśmy go odwlekać – najlepiej zjeść posiłek 30 minut po przebudzeniu. Budząc się po nocnym odpoczynku, nasz organizm potrzebuje bowiem zastrzyku energii, który wpłynie na podwyższenie poziomu glukozy. Tym bodźcem jest właśnie śniadanie. Jeśli go opuścimy, czeka nas przedpołudniowy spadek nastroju, możemy poczuć się osłabieni, zmęczeni, a nawet rozdrażnieni.

Śniadanie idealne

Dobrze skomponowane śniadanie powinno bazować na produktach z poszczególnych poziomów piramidy żywieniowej. Warto więc zadbać o obecność na stole pełnoziarnistego pieczywa, otrąb, płatków owsianych lub innych produktów zawierających węglowodany złożone.

Istotną rolę w śniadaniowym menu odgrywa także nabiał, a zwłaszcza produkty mleczne. Mleko, jogurty, serki i twarogi są znakomitym źródłem białka. Wytwarzane z naturalnych składników, o prostym składzie, wyróżniają się doskonałym smakiem i są świetnym pomysłem na pyszny początek dnia!

Na uwagę zasługuje klasyczny Serek Wiejski z Piątnicy, który łączy delikatne ziarna twarożku ze słodką śmietanką. Jest idealnym produktem śniadaniowym dla wszystkich, którzy lubią biały ser: na słono, na słodko, prosto z kubeczka lub z dodatkami. Serek Wiejski z Piątnicy dostępny jest także w wersji z owocami, które smakują jak te z babcinej konfitury.

Dla osób, które nie wyobrażają sobie śniadania bez kanapek polecamy poranny posiłek na bazie pysznego chrupiącego pieczywa z serkiem Twój Smak klasyczny lub puszysty z Piątnicy. Idealnie rozsmarowują się one na pieczywie, a z dodatkiem ulubionych ziół lub warzyw stworzą pyszną kanapkę, w sam raz na dobry początek dnia.

Dla tych, którzy lubią lekkie śniadania lub nie mają czasu o poranku, świetnie sprawdzą się jogurty naturalne z Piątnicy z dodatkiem owoców, bakalii, musli czy granoli. Dobrym pomysłem jest też szybka do przygotowania owsianka na Mleku Wiejskim z Piątnicy z dodatkiem świeżych lub suszonych owoców, np. jabłek, gruszek, borówek, rodzynek i daktyli.

Obecność warzyw i owoców w porannym menu jest ważna, bo dostarczają one składników odżywczych, takich jak witaminy, składniki mineralne i błonnik pokarmowy, który wspomaga pracę przewodu pokarmowego.

Znajdź czas na śniadanie

Pełnowartościowe śniadanie to wyraz troski o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. To, czy i co zjemy o poranku, decyduje bowiem o tym, jak będziemy się czuć przez cały dzień. Właściwie zbilansowane, pełnowartościowe śniadanie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie różnorodnych procesów w naszym organizmie.

Jeśli w ciągu dnia czeka nas wysiłek umysłowy, warto postawić na zdrowe śniadanie, które sprzyja pracy mózgu, poprawia pamięć i koncentrację. Jeśli mamy problem z metabolizmem, należy przyjrzeć się swoim porannym posiłkom i zadbać o regularne spożywanie śniadania o podobnej porze, co stanowi element profilaktyki otyłości i zapobiegania niekontrolowanym skokom wagi. Postępując w ten sposób, dajemy impuls do przyspieszenia przemiany materii.

Chcesz zachować zdrowie na długo? Nie zapominaj o śniadaniu i znajdź na nie czas o poranku!

Znajdź więcej inspiracji śniadaniowych na stronie OSM Piątnica: www.sniadanie.piatnica.com.pl                                                                                        

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.