Komunikaty PR

Europejski Dzień Śniadania - jak powinno wyglądać śniadanie idealne?

2021-04-23  |  07:00
Biuro prasowe
Do pobrania Piątnica ( 0.18 MB )

24 kwietnia to Europejski Dzień Śniadania, który obchodzony jest pod hasłem "Znajdź czas na śniadanie". Ponieważ w tym roku przypada on w weekend, tym bardziej warto uczcić ten dzień niespiesznym posiłkiem w gronie bliskich. Pełnowartościowe śniadanie to bowiem podstawa zdrowia i energii na cały dzień!

O tym, jak ważną rolę odgrywa w naszym codziennym jadłospisie śniadanie, świadczy fakt, że powinno być ono drugim posiłkiem pod względem kaloryczności, tuż po obiedzie. Ma nam dostarczyć 500-700 kcal, zapewniając organizmowi 20-25% dobowej energii. Co ważne, nie powinniśmy go odwlekać – najlepiej zjeść posiłek 30 minut po przebudzeniu. Budząc się po nocnym odpoczynku, nasz organizm potrzebuje bowiem zastrzyku energii, który wpłynie na podwyższenie poziomu glukozy. Tym bodźcem jest właśnie śniadanie. Jeśli go opuścimy, czeka nas przedpołudniowy spadek nastroju, możemy poczuć się osłabieni, zmęczeni, a nawet rozdrażnieni.

Śniadanie idealne

Dobrze skomponowane śniadanie powinno bazować na produktach z poszczególnych poziomów piramidy żywieniowej. Warto więc zadbać o obecność na stole pełnoziarnistego pieczywa, otrąb, płatków owsianych lub innych produktów zawierających węglowodany złożone.

Istotną rolę w śniadaniowym menu odgrywa także nabiał, a zwłaszcza produkty mleczne. Mleko, jogurty, serki i twarogi są znakomitym źródłem białka. Wytwarzane z naturalnych składników, o prostym składzie, wyróżniają się doskonałym smakiem i są świetnym pomysłem na pyszny początek dnia!

Na uwagę zasługuje klasyczny Serek Wiejski z Piątnicy, który łączy delikatne ziarna twarożku ze słodką śmietanką. Jest idealnym produktem śniadaniowym dla wszystkich, którzy lubią biały ser: na słono, na słodko, prosto z kubeczka lub z dodatkami. Serek Wiejski z Piątnicy dostępny jest także w wersji z owocami, które smakują jak te z babcinej konfitury.

Dla osób, które nie wyobrażają sobie śniadania bez kanapek polecamy poranny posiłek na bazie pysznego chrupiącego pieczywa z serkiem Twój Smak klasyczny lub puszysty z Piątnicy. Idealnie rozsmarowują się one na pieczywie, a z dodatkiem ulubionych ziół lub warzyw stworzą pyszną kanapkę, w sam raz na dobry początek dnia.

Dla tych, którzy lubią lekkie śniadania lub nie mają czasu o poranku, świetnie sprawdzą się jogurty naturalne z Piątnicy z dodatkiem owoców, bakalii, musli czy granoli. Dobrym pomysłem jest też szybka do przygotowania owsianka na Mleku Wiejskim z Piątnicy z dodatkiem świeżych lub suszonych owoców, np. jabłek, gruszek, borówek, rodzynek i daktyli.

Obecność warzyw i owoców w porannym menu jest ważna, bo dostarczają one składników odżywczych, takich jak witaminy, składniki mineralne i błonnik pokarmowy, który wspomaga pracę przewodu pokarmowego.

Znajdź czas na śniadanie

Pełnowartościowe śniadanie to wyraz troski o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. To, czy i co zjemy o poranku, decyduje bowiem o tym, jak będziemy się czuć przez cały dzień. Właściwie zbilansowane, pełnowartościowe śniadanie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie różnorodnych procesów w naszym organizmie.

Jeśli w ciągu dnia czeka nas wysiłek umysłowy, warto postawić na zdrowe śniadanie, które sprzyja pracy mózgu, poprawia pamięć i koncentrację. Jeśli mamy problem z metabolizmem, należy przyjrzeć się swoim porannym posiłkom i zadbać o regularne spożywanie śniadania o podobnej porze, co stanowi element profilaktyki otyłości i zapobiegania niekontrolowanym skokom wagi. Postępując w ten sposób, dajemy impuls do przyspieszenia przemiany materii.

Chcesz zachować zdrowie na długo? Nie zapominaj o śniadaniu i znajdź na nie czas o poranku!

Znajdź więcej inspiracji śniadaniowych na stronie OSM Piątnica: www.sniadanie.piatnica.com.pl                                                                                        

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.