Eurowizja 2022 - kto zwycięży w Grande Finale?

Biuro Prasowe Unibet w Polsce
Woronicza 31/254
02-640 Warszawa
biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl| |biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl
506023601
www.visiongroup.pl
Za nami dwa półfinały 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Już w sobotę 14 maja poznamy zwycięzcę finałowego starcia. O wygraną powalczą reprezentanci 25 krajów, w tym Polak – Krystian Ochman. Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili ocenić, który z finalistów ma największe szanse na zwycięstwo.
Podczas sobotniego finału w Turynie poznamy również laureatów Nagród im. Marcela Bezençona. Są to wyróżnienia przyznawane od 2002 roku dla najlepszych piosenek biorących udział w finale Konkursu Piosenki Eurowizji.
Ukraina faworytem konkursu
Występ ukraińskiej grupy hip-hopowej Kalush Orchestra, prezentującej utwór „Stefania”, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem opinii publicznej po pierwszym półfinale Eurowizji. Jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego konkursu, zespół łączący ze sobą rapowe brzmienie z elementami ukraińskiego folku, typowany był na kandydata do wygranej. Według analityków londyńskiej firmy Unibet Ukraina jest niekwestionowanym faworytem, mającym aż 75% szans na zwycięstwo w wielkim finale oraz 91% szans, aby znaleźć się w pierwszej trójce zestawienia.
Kto w czołówce klasyfikacji?
W sobotnim finale o wygraną rywalizować będą również m.in. reprezentantka Szwecji Cornelia Jakobs oraz przedstawiciele krajów „Wielkiej Piątki”. Analitycy londyńskiej firmy Unibet szacują, że szanse na znalezienie się w pierwszej trójce klasyfikacji finałowej, oprócz ukraińskiego Kalush Orchestra, mają reprezentanci: Szwecji (57%), Wielkiej Brytanii i Włoch (54%) oraz Hiszpanii (31%).
Jakie szanse na wygraną ma Polak?
Po raz pierwszy od 2017 roku reprezentant Polski znalazł się w finale Eurowizji. Pochodzący z muzycznej rodziny Krystian Ochman jest tenorem, podobnie jak jego dziadek – światowej sławy śpiewak operowy, Wiesław Ochman. 22-latek w swojej twórczości łączy brzmienie śpiewu klasycznego z repertuarem rozrywkowym. Podczas tegorocznego konkursu zaprezentował utwór „River”. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że Polak ma 22% szans, aby znaleźć się w pierwszej piątce oraz blisko 67% szans na uplasowanie się w pierwszej dziesiątce najlepszych wykonawców w końcowej klasyfikacji.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.