Komunikaty PR

EXTRA - nowe umywalki Ideal Standard

2021-07-12  |  08:15
Biuro prasowe

Tematyczną osią drugiego spotkania Ideal Standard z cyklu TOGETHER WORLD TOUR, które odbyło się w Berlinie, były naturalne powiązania pomiędzy architekturą, designem i nowoczesnym stylem życia. Podczas wydarzenia swoją premierę miały umywalki EXTRA – nowa, geometryczna propozycja w kolekcji Atelier.

Każda z sześciu inspirujących i różnorodnych kulturowo stolic, które są przystankami na trasie Together World Tour, jest również bohaterem spotkania. Przez pryzmat miejsca prezentowane są architektura i design, jak również trendy kulturowe i lifestylowe. Jednocześnie każde z miast tworzy scenerię dla premiery nowej kolekcji produktów Ideal Standard. W Berlinie swój rynkowy debiut miały umywalki EXTRA – geometryczne formy o wyraźnie zdefiniowanych rantach, inspirowane estetyką Bauhausu, bliską architekturze niemieckiej stolicy.
 

- Niemcy, a w pewnym momencie także Berlin, były siedzibą znanej na całym świecie szkoły Bauhaus, założonej ponad 100 lat temu w Weimarze przez Waltera Gropiusa. Bauhaus wyznawał podobne do nas przekonania, że design powinien być ponadczasowy i użyteczny dla wielu ludzi. Bauhaus wywarł i nadal wywiera duży wpływ na współczesny świat, łącząc w swojej istocie design i funkcjonalność. Nasza nowa linia Extra jest ściśle powiązana z tymi wartościami, które do dziś nie straciły nic ze swojego znaczeniamówi Jan Peter Tewes, współzarządzający Ideal Standard.
Umywalki EXTRA, projektu renomowanego włoskiego studia projektowego Palomba Serafini Associati, to czyste, ekspresyjnie geometryczne, kwadratowe formy o zdefiniowanych krawędziach. Łącząc architektoniczną i ponadczasową wizję z rzeźbiarską geometrią, kolekcja EXTRA daje poczucie porządku oraz uwalnia od namiaru, będąc idealną opcją dla przestrzeni o każdym kształcie i rozmiarze.
Nowe, ceramiczne umywalki oferowane są w szerokiej gamie wymiarów: od 45-centymetrowej umywalki do gościnnej toalety, po 120-centymetrową, podwójną umywalkę do dużego salonu kąpielowego. Umywalki dostępne są w błyszczącym białym wykończeniu oraz w jedwabistej bieli.
 

Specjalnymi gośćmi spotkania Together World Tour w Berlinie były czołowe postacie ze świata architektury, m.in. znany architekt i dziennikarz Joern Kengelbach, który zaprezentował zgromadzonym przed ekranami gościom z całego świata najbardziej ekscytujące architektonicznie i historycznie miejsca takie jak Forum Humboldta i Brama Brandenburska, po nowoczesne arcydzieła, takie jak Futurium i Cube Berlin.
W ramach wydarzenia wystąpili również: słynny brytyjski architekt David  Chipperfield ze Studia Graft, lider w dziedzinie projektowania i urbanistyki, dyrektor generalny i dyrektor wykonawczy Stiftung Humboldt Forum prof. dr Hartmut Dorgerloh oraz Roberto Palomba, główny projektant Ideal Standard.
- Myślę, że rzuciliśmy światło na wielowymiarową tożsamość tego wspaniałego miasta, jednocześnie demonstrując nasze własne dziedzictwo w projektowaniu łazienek i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości nowoczesnego życia powiedział Jan Peter Tewes.
Jeśli 16 czerwca nie zdążyłeś na spotkanie w Berlinie lub przegapiłeś wydarzenie w Mediolanie (21 kwietnia) to nic nie szkodzi! Oba spotkania może obejrzeć na platformie cyfrowej www.togetherworldtour.com
W tym miejscu również możesz zarejestrować się na kolejne Together World Tour Ideal Standard, które odbędzie się 23 września 2021 roku w Londynie. Kolejne przystanki to: Paryż, Dubaj oraz Szanghaj.
Zapraszamy!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.