Komunikaty PR

Extra Power - ogrzewanie pompą ciepła bez obaw o rachunki grozy

2024-12-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Infolinia
Termet S.A.

ul. Długa 13
58-160 Świebodzice
termet|termet.com.pl| |termet|termet.com.pl
+48 74 85 60 801
https://www.termet.com.pl/

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie wystarcza, by zapewnić komfort cieplny w budynku, z powodzeniem może ją wspomóc EXTRA POWER 20 (nr katalogowy WKJ 58S1 00 00 00/PLFT). Jest to urządzenie gazowe, którego konstrukcja została dostosowana do współpracy z pompami ciepła. Zapobiega wysokiemu zużyciu energii elektrycznej przez grzałkę w pompie ciepła.

Dodatkową zaletą EXTRA POWER 20 jest możliwość zasilania z butli, dzięki czemu można go stosować także tam, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej. Co ważne, urządzenie można zamontować w dowolnym etapie eksploatacji pompy ciepła, a podłączenie go do już istniejącej instalacji centralnego ogrzewania nie wymaga dużych przeróbek.

Kluczowe zalety urządzenia EXTRA POWER 20:

  • gazowe szczytowe źródło ciepła przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda typu monoblok, w tym z pompami z serii Termet Heat,
  • moc 20 kW - idealne wsparcie dla pompy ciepła w okresie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło,
  • możliwość zainstalowania zarówno w nowej, jak i istniejącej instalacji z pompą ciepła,
  • możliwość zasilania gazem skroplonym (propan techniczny) zarówno z butli 11 kg, jak i większych zbiorników,
  • możliwość wykorzystania jako awaryjne źródło ciepła
    w przypadku braku prądu (przy zastosowaniu UPSa zgodnego
    z wymaganiami podanymi w instrukcji obsługi),
  • niewielka moc elektryczna potrzebna do działania (około
    70 W),
  • wymiary: wysokość 775 mm, szerokość 400 mm, głębokość 310 mm.

Tym, co różni EXTRA POWER 20 od typowych kotłów kondensacyjnych, jest optymalizacja konstrukcji o elementy, które są już w instalacji z pompą ciepła - pompę obiegową, zawór 3-drogowy i naczynie wzbiorcze. W związku z tym urządzenie nie stanowi samodzielnej jednostki grzewczej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Termet S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.