Komunikaty PR

Fale upałów i burz w Polsce. Jakie rolety ochronią przed niekorzystnymi warunkam

2021-07-28  |  01:00
Biuro prasowe

Fale upałów i burz w Polsce. Jakie rolety ochronią przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi?

Rekordowe upały w Opolu, Wrocławiu, Rzeszowie i Poznaniu, pierwsze tropikalne noce w Zielonej Górze, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim, obfite opady deszczu i burze w województwach podkarpackim i małopolskim – tego lata wszyscy Polacy doświadczają ekstremalnych warunków pogodowych. Dla zachowania bezpieczeństwa warto pozostać wewnątrz budynku w godzinach największego nasłonecznienia i intensywnych burz. Warunkiem jest utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury i oświetlenia. Możliwe jest to, między innymi, dzięki zastosowaniu nowoczesnych osłon okiennych. Poniżej prezentujemy jak rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN pomagają chronić się przed niebezpiecznym upałem oraz porywistym wiatrem, umożliwiając pracę i odpoczynek w komfortowych warunkach.

W ostatnim miesiącu ostrzeżenia trzeciego stopnia dotyczące burz zanotowano w województwach: podkarpackim i małopolskim oraz południowych powiatach województw śląskiego i lubelskiego. Najgorętszym miastem w Polsce okazało się Opole, zaraz za nim uplasowały się: Wrocław, Rzeszów, Poznań, Kraków i Tarnów, a w Zielonej Górze najczęściej występowało zjawisko tzw. „tropikalnych nocy”. Bez względu na obszar, ekstremalne warunki pogodowe doświadczane są tego lata we wszystkich regionach Polski. Odpowiednie nawodnienie, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne czy filtry UV/UVB nie zawsze są w stanie zapewnić wystarczającą ochronę, dlatego w najgorętszych porach dnia zaleca się pozostać w pomieszczeniu. Warunkiem jest zapobieganie nadmiernemu nagrzewaniu wnętrza, w czym pomaga zastosowanie osłon okiennych. Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN nie tylko odpowiednio zaciemnią wnętrze, ale pomogą dopasować temperaturę do własnych potrzeb i dodatkowo zabezpieczą przed porywistym wiatrem.

Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń

Najskuteczniejszą ochroną przed upałem jest unikanie przebywania na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia. Aby jednak praca czy wypoczynek wewnątrz budynku były możliwe, konieczna jest regulacja jego oświetlenia i utrzymanie właściwej temperatury. Przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza zabezpieczą Screeny od Anwis, doskonale sprawdzające się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w przestrzeniach biurowych i na dużych przeszkleniach, na których wspierają dodatkowo pracę klimatyzatorów. Wysoka jakość zastosowanych tkanin o różnym stopniu przenikania światła (0%, 1% 3%, 4%) umożliwia dopasowanie poziomu zaciemnienia wnętrza do indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że intensywne nasłonecznienie zmniejsza nie tylko komfort optyczny we wnętrzu oraz wpływa na jego temperaturę, ale również wiąże się z dostawaniem do pomieszczenia szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV. Dodatkowe zabezpieczenie zagwarantują w tym wypadku tkaniny dla rolet zewnętrznych od Anwis, które wykonane są z włókna szklanego lub poliestrowego pokrytego PCV. 

Rolety materiałowe zewnętrzne zabezpieczą przed wiatrem

W czasie burz ochronę przed silnym, porywistym wiatrem zapewnią Screeny w konfiguracji ZIP, w systemie z prowadnicami boczymi zintegrowanymi z tkaniną. Przy maksymalnych wymiarach sięgających do 18 m2, rolety te posiadają trzecią klasę odporności na wiatr. Podejmując decyzję dotyczącą typu sterowania warto w tym wypadku rozważyć wybór napędu nowej generacji, który automatycznie reaguje na zmiany pogodowe, w tym silne podmuchy wiatru, dopasowując działanie rolet do warunków zewnętrznych. Dzięki temu nie trzeba martwić się o konieczność zabezpieczania budynku i zasłaniania rolet w ostatniej chwili, tuż przed rozpoczynającą się nawałnicą.

Wysokie temperatury, intensywne nasłonecznienie czy burze, które w najbliższym czasie dotykać będą większość regionów Polski warto przeczekać spędzając czas wewnątrz budynku. Wybór osłon okiennych stanowiących dodatkową ochronę przed nagrzewaniem wnętrza, silnym wiatrem i regulujących oświetlenie, pozwoli w komfortowych warunkach spędzić czas w upalnych miesiącach letnich.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.