Komunikaty PR

Fantazyjne historie o drewnie. Jakie aranżacje będą modne w 2023 roku?

2023-01-31  |  17:00
Biuro prasowe

Płytki ceramiczne o wzorach drewna to niezwykle wdzięczny materiał aranżacyjny, który ociepli każde wnętrze i zadba o wyjątkowe doznania estetyczne. W tym roku staną się one aranżacyjnym must have!

Rok 2023 upłynie pod znakiem silnej potrzeby powrotu do natury, co można było zaobserwować podczas minionych Targów Cersaie w Bolonii. Nieprzenikniona aura przyrody rozbudza wyobraźnię, wyostrza zmysły i subtelnie uspokaja, wprowadzając do wnętrz niezmąconą harmonię. Czeka nas więc prawdziwy boom związany z poszukiwaniem organicznych, zdrowych rozwiązań, które zaskakują nieszablonowym designem.

Baśń o naturze

Ceramika jest jednym z najbardziej estetycznych, naturalnych materiałów, który doskonale przejmuje rolę drewna. Odwzorowuje najmniejsze detale, wiernie odzwierciedlając magię przyrody. Dzięki temu to właśnie natura staje się równocześnie mistrzem narracji i główną dekoracją wnętrza.

W przypadku ceramiki autentyczność idzie w parze z wirtuozerią, kreując wnętrze pełne artyzmu i klasycznego zacięcia. Doskonałym tego przykładem są płytki Grupy Tubądzin z kolekcji Rochelle. Perfekcyjnie oddają strukturę naturalnego drewna i jego odcienie, ocieplają wnętrza rustykalną sielskością. Aranżacja łazienki z Rochelle pozwoli na stworzenie przestrzeni o znamionach nowoczesności, ale też w stylu natural luxury czy modern farm, które ochoczo czerpią z przyrody.

Geometryczny misz-masz

W tym roku prym wieść będzie nieposkromiona kreatywność. Przejawi się to w oryginalnym podejściu do motywu drewna, nadaniu mu niecodziennej formy i subtelnej ornamentyki. Dzięki temu wzór przeobrazi się w prawdziwe dzieło, niezmiernie plastyczne, zapewniające niekończące się możliwości aranżacji. Będą to zarówno nawiązania do twórczości etnicznej, jak i do sztuki nowoczesnej, nawiązującej do geometrii.

Płytki z kolekcji Liberte zachwycają doskonałą miarowością i przestrzennością. Labiryntowe zakamarki dodają drewnianemu motywowi iluzyjnego charakteru, tworząc zjawiskowe wnętrze.

Jodełkowe wariacje

Kolejnym trendem wpisującym się w filozofię powrotu do korzeni, który w tym roku nabierze prawdziwego rozmachu, jest klasyczna drewniana jodełka. Spojrzenie w kierunku nieśmiertelnych form odzwierciedli się także na płytkach o strukturze drewna. Wyrafinowane wzory sprawią, że wnętrze nabierze intrygujących kształtów. Kolekcja płyt Sedona to nowoczesne spojrzenie na design. Ich wielowymiarowość odświeży wnętrze, nadając mu sentymentalnego wymiaru.

Wzornictwo inspirowane naturą nigdy nie straci na atrakcyjności. Nie tylko wprowadza do wnętrz wyciszenie, ale też zapewnia niezrównane wrażenia wizualne, dodając przestrzeniom zarówno szyku klasycznej elegancji, jak i nutę pociągającej tajemniczości. Podziwiamy je za majestatyczność, ponadczasowość i trwałość. Podobnie jak samą ceramikę, która świetnie adaptuje drewniane wzory, tworząc nastrojowe aranżacje pełne pozytywnych wibracji. Tegoroczne trendy nie pozostawiają złudzeń – płytki z motywami drewna na dobre rozgoszczą się we wnętrzach, ale… w niecodziennej odsłonie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oszczędne urządzenia kuchenne Biuro prasowe
2023-03-23 | 14:10

Oszczędne urządzenia kuchenne

Kuchnia to pomieszczenie, z którego korzystamy szczególnie intensywnie. Warto zatem uważnie podejść do wyboru sprzętów. Przekłada się to bezpośrednio na
Dom Skarby skandynawskiego designu
2023-03-23 | 12:05

Skarby skandynawskiego designu

Dzięki reputacji podążającej za ich jakością, trwałością i minimalistycznym szykiem, skandynawskie wzornictwo zyskało wielu zwolenników na całym świecie. Krzesło Wishbone Hansa
Dom Świat mody i designu połączony blaskiem glamour. Nowa kolekcja od Grupy Tubądzin
2023-03-23 | 11:00

Świat mody i designu połączony blaskiem glamour. Nowa kolekcja od Grupy Tubądzin

Czerń, biel i złoto - najszlachetniejsze z barw znalazły się w jednej z najnowszych kolekcji płyt Grupy Tubądzin, która zachwyca subtelnym blaskiem. Sophi Oro to historia o

Więcej ważnych informacji

roche_banner

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Koszty prądu i ogrzewania pod uważniejszą kontrolą Polaków. Wielu przyspieszyło inwestycje w wymianę źródeł ciepła

Ostatni rok zmusił wielu Polaków do oszczędzania energii elektrycznej i ciepła. Różne badania pokazują, że do tej pory nie mieliśmy świadomości, w jaki sposób rozsądnie gospodarować tymi zasobami, i dopiero niedawno zaczęliśmy kontrolować takie kwestie jak wyłączanie nieużywanych sprzętów z gniazdek, utrzymywanie nieco niższej temperatury w mieszkaniu czy zakręcanie wody. Wiele osób przyspieszyło decyzję o wymianie źródła ciepła czy ociepleniu domu. Do inwestycji i oszczędności w tym obszarze motywują nas głównie wysokie rachunki, a nieco rzadziej troska o środowisko. Co istotne, duża część społeczeństwa nie wie, że główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza są kotły na węgiel i drewno.

Farmacja

Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.