Komunikaty PR

Jak oszczędzać nawet przy małych zarobkach? Naprzeciw Polakom wychodzą aplikacje

2024-03-21  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

Inflacja i związany z nią wzrost cen towarów i usług zmusza Polaków do zaciskania pasa. Jak radzić sobie z drożyzną, nie obniżając przy tym jakości życia? Istnieje na to kilka sposobów. Obecnie wśród nowoczesnych rozwiązań na prowadzenie wychodzą zdecydowanie aplikacje mobilne, które pomagają zarządzać domowym budżetem i oszczędzać podczas codziennych czynności. Oto kilka przykładów.

Pandemia koronawirusa i następstwa wojny w Ukrainie doprowadziły do niepewności na rynkach, zmniejszenia wzrostu gospodarczego oraz wzrostu inflacji w Polsce, co wyraźnie odczuły portfele rodaków. Choć w ostatnich miesiącach poziom inflacji stopniowo się zmniejsza, nie oznacza to, że ceny idą w dół, przeciwnie - ceny nadal rosną w ujęciu rok do roku, choć w nieco  wolniejszym tempie. 

Kryzys odzwierciedlają liczby. Według badania "Barometr oszczędności 2023" przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów stan oszczędności Polaków nie napawa optymizmem. Z raportu wynika, że co piąty Polak nie posiada żadnych oszczędności. Z kolei 35 proc. respondentów oceniło, że w razie utraty pracy bądź innego źródła dochodu ich oszczędności wystarczyłyby tylko na miesiąc.

Polacy imają się rozmaitych sposobów, by dotrwać do przysłowiowego „pierwszego”. Najpopularniejszym z nich są niestety wyrzeczenia. Wiele osób musi obecnie odmawiać sobie np. regularnych wizyt u fryzjera czy kosmetyczki, a na wyjście do restauracji pozwala sobie tylko przy wyjątkowej okazji, by nie nadszarpnąć domowego budżetu. 

Czy mimo inflacji da się dzisiaj żyć godnie, zarabiając “średnią krajową”? Istnieją nowoczesne rozwiązania stworzone po to, by pomóc Polakom odnaleźć się w świecie zdominowanym przez drożyznę. Na tym polu świetnie sprawdzają się aplikacje mobilne, które zawsze są pod ręką i w każdej chwili można skorzystać z ich wsparcia. 

Sposoby na oszczędzanie - narzędzia do śledzenia wydatków i promocji

W ostatnim czasie powstało wiele narzędzi, które pomagają użytkownikom w rozważnym zarządzaniu finansami. Do najpopularniejszych należą aplikacje służące do śledzenia przychodów i wydatków, takie jak np. Wallet czy Moje Finanse. To doskonały sposób na lepsze zrozumienie swoich nawyków finansowych, a co za tym idzie - oszczędzanie. 

Ogromnym zainteresowaniem konsumentów cieszą się też platformy, które gromadzą gazetki promocyjne z najchętniej odwiedzanych sklepów i prezentują użytkownikom spersonalizowaną ofertę promocyjną na podstawie ich preferencji zakupowych i lokalizacji. Przykładem takiego narzędzia jest Goodie - aplikacja, która oferuje również cashback za zakupy online w wybranych sklepach.

Aplikacje z rabatami pomogą Polakom zadbać o swoje finanse

Śledzenie swoich finansów i podążanie za promocjami w dyskontach może jednak okazać się niewystarczające. Naprzeciw bardziej wymagającym użytkownikom, którzy chcą bez wyrzutów sumienia korzystać z tego, co ma im do zaoferowania miasto, nie wydając przy tym ostatnich oszczędności, wychodzą aplikacje oferujące różnego rodzaju rabaty.

Jednym z tego typu rozwiązań jest Laviro. Aplikacja w jednym miejscu skupia kupony rabatowe do punktów związanych przede wszystkim z branżą gastronomiczną i beauty - restauracji, kawiarni, salonów urody czy barberów, czyli wszystkich tych usług, z których Polacy korzystają lub chcą korzystać regularnie. Tym, co wyróżnia Laviro spośród innych aplikacji rabatowych działających na rynku jest oferowanie nie pojedynczych voucherów, a możliwości oszczędzania na cyklicznych usługach. 

Użytkownicy Laviro mają możliwość wybrania jednej z kilku rodzajów subskrypcji, zapewniających im dostęp do zniżek. Po wykupieniu abonamentu do indywidualnego konta zostają przypisane po trzy kody rabatowe do każdego punktu, z którym współpracuje aplikacja. Narzędzie posiada też “Giełdę Kuponów”, za pośrednictwem której użytkownik może wymienić niepotrzebny kupon na taki, z którego chciałby skorzystać.

Rabatów można używać wielokrotnie i w dowolnym momencie w ciągu całego, wybranego przez użytkownika, okresu abonamentowego. Koszt poniesiony na abonament bardzo szybko się zwraca, a dzięki systemowi subskrypcji dostępne w aplikacji oferty są naprawdę korzystne dla użytkownika. Najbardziej popularnym abonamentem jest abonament miesięczny, którego koszt wynosi jedyne 22 zł. 

Korzyści płynące z systematycznego używania aplikacji szybko odczują m.in. osoby często jadające w lokalach czy systematycznie odwiedzające salony kosmetyczne. Prosty przykład: miłośnicy „małej czarnej”, niewyobrażający sobie życia bez kawy „na mieście” co najmniej kilka razy w tygodniu, pod koniec miesiąca zauważą na swoim koncie zaoszczędzoną kwotę nawet kilkudziesięciu złotych. Tak samo wygląda to w przypadku usług cyklicznych, takich jak manicure czy pedicure  - mówi założycielka aplikacji, Aneta Dowsey Juszkiewicz.

Aplikacja cały czas się rozwija. Oferta rozszerzana jest o usługi trenerów personalnych i fizjoterapeutów. Obecnie projekt skupia się na rynku warszawskim, ale planowana jest ekspansja na kolejne miasta.

O Laviro 

Laviro to aplikacja mobilna przeznaczona dla użytkowników systemów operacyjnych iOS i Android, zawierająca bazę kuponów rabatowych na zakupy i usługi u wielu renomowanych partnerów, stacjonarnie oraz online. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP Biuro prasowe
2024-04-24 | 08:00

Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP

W trakcie uroczystego wieczoru na zakończenie konferencji E-Leasing Day 6.0, organizowanej przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL), zostały wręczone odznaczenia państwowe dla osób
Finanse Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy
2024-04-22 | 09:00

Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy

Toyota Bank kontynuuje wprowadzanie korzystnych zmian w ofercie lokat, reagując na oczekiwania klientów. Bank podnosi oprocentowanie swojej flagowej Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy do
Finanse 3 sposoby na wysoką dopłatę do PIT
2024-04-18 | 11:00

3 sposoby na wysoką dopłatę do PIT

Rok temu podatnicy musieli dopłacić 11,2 mld zł zaległości za 2022 r. Za 2021 r. ta smutna konieczność dotyczyła aż 4,9 mln podatników, a kwota dopłat wyniosła

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Nieuczciwi najemcy bardziej chronieni przez prawo niż właściciele mieszkań. Konieczne są zmiany przepisów i sprawny system eksmisyjny

Zaległości w czynszach, zniszczenia czy wyprowadzka bez płatności – to tylko niektóre z problemów, jakie lokatorzy wynajmujący mieszkania mogą sprawić właścicielom lokali. Z badania Rendin wynika, że blisko 70 proc. właścicieli mieszkań na wynajem borykało się z podobnymi trudnościami. Wypowiedzenie najmu nieuczciwemu lokatorowi to dopiero początek długiej drogi, na której końcu niekoniecznie jest eksmisja. – Potrzebujemy zmiany w kierunku dodania pewnych praw właścicielom i sprawnego systemu eksmisyjnego – podkreśla Alina Muzioł-Węcławowicz, specjalistka ds. polityki mieszkaniowej.

Teatr

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Wziąłem już udział w większości fajnych dużych formatów telewizyjnych. Dostaję też wiele paździerzowych propozycji i je staram się odrzucać

Wokalista miał już okazję uczestniczyć w takich produkcjach jak: „Taniec z gwiazdami”, „Must Be The Music. Tylko muzyka”, „Azja Express”, „Lego Masters” i „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Jak podkreśla, bardzo ceni oryginalne projekty telewizyjne, bo dzięki nim może przeżyć wyjątkowe przygody i nauczyć się czegoś nowego. Dlatego też nie wyklucza, że gdy padnie kolejna ciekawa propozycja, znów weźmie udział w podobnym projekcie.