Komunikaty PR

SCB: Co piąty z nas planuje jesienią remont domu lub mieszkania

2021-10-05  |  16:10
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

Poza renowacją domów, planujemy zmiany w garderobie. 19 proc. badanych przyznało, że jesienią chce więcej wydać na ubrania i buty. Z kolei 40 proc. ankietowanych nie przewiduje większych wydatków o tej porze roku. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn (ponad 46 proc.).

Wrocław, 05 października 2021 r. Najnowszy raport Santander Consumer Banku „Polaków portfel własny: Szkoła 2.0 - egzamin z powrotu” pokazuje, że wielu z nas (20,3 proc.) zamierza jesienią przeprowadzić remont domu lub mieszkania. Wśród tej grupy ankietowanych wyróżniają się osoby z małych miast do 50 tys. mieszkańców, takich jak Sandomierz, Chełmno czy Sanok (28,2 proc.). U niektórych są to zapewne długo wyczekiwane metamorfozy, ponieważ nie wszyscy mogli sobie na nie pozwolić wcześniej w związku z niepewną sytuacją finansową, wywołaną pandemią koronawirusa. Oprócz renowacji domu, co piąty z nas chce jesienią odświeżyć swoją garderobę, co może wiązać się z coraz liczniejszymi powrotami do pracy w biurze (19 proc.). W tej kategorii przeważają kobiety (22,8 proc. w porównaniu do 14,8 proc. mężczyzn).

Poza remontami i ubraniami, Polacy planują wydatki na edukację dziecka lub samodokształcanie np. w formie szkoleń (kolejno 9,5 i 8,6 proc.). Z kolei co jedenasty badany wybierze się na późny urlop (9,2 proc.). Takie plany snują, jednak raczej mieszkańcy metropolii i najlepiej zarabiający ankietowani. Ten trend może wiązać się z tym, że z racji zajmowanego stanowiska nie zawsze mogą sobie oni pozwolić na wakacje „w sezonie”.

- W badaniu wyłoniła się jeszcze liczna grupa ok. 40 proc. Polaków, która nie planuje żadnych większych wydatków tej jesieni – komentuje Magdalena Grzelak, Rzecznik Prasowy z Santander Consumer Banku. – Z zebranych przez nas danych wynika, że przeważają w niej mężczyźni oraz osoby niepobierające świadczenia 500+. Niechęć do większych wydatków o tej porze roku może być spowodowana dużym obciążeniem domowych budżetów w związku z wakacjami i powrotem dzieci do szkół. Możliwe, że jest to też oznaka powolnego przygotowywania się do sezonu świątecznego, który zapewne będzie sporym obciążeniem dla większości portfeli – dodaje.

Rozważalibyśmy wzięcie kredytu na… remont domu

Zapytani, na jakie kategorie wydatków rozważaliby użycie kredytu gotówkowego, ratalnego bądź karty kredytowej, Polacy odpowiadali, że najchętniej na remont domu lub mieszkania (16,7 proc. wskazań). Na kolejnych miejscach znalazły się zakup lub naprawa samochodu bądź motocykla (7,3 proc.) oraz kupno sprzętu RTV/AGD (5,8 proc.).

- Dane pokazują, że Polacy chętniej rozważają sięgnięcie po finansowanie zewnętrzne w przypadku naprawdę dużych wydatków, takich jak remont mieszkania, zakup samochodu lub wyposażenia domu – komentuje Magdalena Grzelak, Rzecznik Prasowy z Santander Consumer Banku. – Warto jednak pamiętać, zwłaszcza mając na uwadze zbliżający się sezon świąteczny, że istnieje wiele korzystnych rozwiązań, które mogą pomóc w pokryciu mniejszych, ale nadal odczuwalnych dla portfela wydatków bez nadwyrężania domowego budżetu. Należy do nich m.in. internetowy limit odnawialny obecny np. w naszej ofercie. Sięgając po niego, możemy pozwolić sobie na odroczoną płatność i korzystne raty, które ułatwiają większe zakupy w internecie - dodaje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP Biuro prasowe
2024-04-24 | 08:00

Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP

W trakcie uroczystego wieczoru na zakończenie konferencji E-Leasing Day 6.0, organizowanej przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL), zostały wręczone odznaczenia państwowe dla osób
Finanse Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy
2024-04-22 | 09:00

Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy

Toyota Bank kontynuuje wprowadzanie korzystnych zmian w ofercie lokat, reagując na oczekiwania klientów. Bank podnosi oprocentowanie swojej flagowej Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy do
Finanse 3 sposoby na wysoką dopłatę do PIT
2024-04-18 | 11:00

3 sposoby na wysoką dopłatę do PIT

Rok temu podatnicy musieli dopłacić 11,2 mld zł zaległości za 2022 r. Za 2021 r. ta smutna konieczność dotyczyła aż 4,9 mln podatników, a kwota dopłat wyniosła

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.