Food trucki przed Atrium Kasztanowa na zakończenie wakacji
Przedostatni weekend wakacji zapowiada się w Atrium Kasztanowa wyjątkowo smacznie. W dniach 23-25 sierpnia przed pilskim centrum handlowym staną mobilne restauracje oferujące potrawy z całego świata. Pojawią się znane i lubiane food trucki, serwujące burgery, frytki oraz oryginalne dania europejskiej i światowej kuchni. Miłośnicy ulicznego jedzenia będą mogli poznać nowe smaki oraz skosztować różnorodności regionalnych potraw.
Kuchnia z food trucków to wygodna propozycja dla wszystkich fanów dobrego jedzenia. W Pile z bogatej oferty mobilnych restauracji będzie można skorzystać w dniach 23-25 sierpnia. W wydarzeniu wezmą udział food trucki z różnych części Polski, w których na miejscu przygotowywane będą dania inspirowane smakami z odległych zakątków świata. Będzie można spróbować burgerów, frytek czy pysznych przekąsek na gorąco z różnymi dodatkami i sosami, a także zasmakować specjałów z kuchni meksykańskiej, azjatyckiej, greckiej, tex-mex, tajskiej, belgijskiej, amerykańskiej oraz wielu innych. Pojawią się też propozycje dań w wersji wegańskiej. Nie zabraknie słodkości oraz napojów, w tym pysznej lemoniady, a także piwa oraz wielu innych specjałów. Wszystkie potrawy przygotowywane są na miejscu ze świeżych, sezonowych produktów.
Weekend z food truckami to nie tylko kulinarna uczta, ale również możliwość spotkania się z przyjaciółmi, skosztowania oryginalnych potraw na świeżym powietrzu i celebrowania ostatnich dni lata. Pysznie zjeść będzie można też 25 sierpnia, w niedzielę handlową, przy okazji wizyty w pilskiej galerii w poszukiwaniu szkolnej wyprawki czy zakupów brakujących artykułów do domu. Organizatorzy zadbają również o atrakcje dla najmłodszych – od piątku do niedzieli dla dzieci dostępny do zabawy będzie dmuchaniec.
Food trucki zaparkują przed galerią Atrium Kasztanowa w dniach 23-25 sierpnia. Restauracje na kółkach będą czynne w piątek w godzinach od 15.00 do 21.00, w sobotę od 12.00 do 21.00, natomiast w niedzielę od 12.00 do 20.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.