Komunikaty PR

Fotel Chic Lounge – rozsiądź się wygodnie

2021-05-07  |  09:15
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Kultowy fotel Chic Lounge powstał w 2018 roku na podstawie projektu znakomitego francuskiego designera Christophe’a Pillet. To już trzeci, po Chic oraz Chic Air, model stworzony przez projektanta specjalnie dla marki Profim. Po kilku latach od wejścia na rynek mebel wciąż cieszy się popularnością i uznaniem. Nagradzany na międzynarodowych konkursach Red Dot Award w kategorii Produkt Design 2019 i German Design Award 2020 w kategorii „Excellent Product Design”, zaskakuje przemyślaną formą i estetyką.

W biurze i w domu

Fotel Chic Lounge to nie tylko finezyjna forma, która idealnie sprawdzi się we wnętrzach mieszkalnych, ale też w przestrzeniach publicznych. Cechuje go ergonomia i precyzyjne wykonanie , które gwarantują maksymalny komfort użytkowania. Zaprojektowany z niezwykłą starannością, daje możliwość połączenia skóry i tkaniny. W skład kolekcji Chic Lounge wchodzą także podnóżek oraz poduszka, a sam fotel posiada dwie wersje oparcia: wysoką i niską. Całość dostępna jest na cienkim, metalowym stelażu typu płoza lub na 4-ramiennej bazie w wersji: czarnej, metalik, chromowanej, białej, szarej, grafitowej oraz złotej. Bryła fotela wykonana została z metalowego stelaża zalanego pianką poliuretanową, dzięki czemu mebel ma ergonomiczny profilowany kształt.

Minimalistyczne wzornictwo foteli Chic Lounge sprawia, że pasują one do wnętrz biurowych, hotelowego lobby czy stref wspólnych i relaksu. Ich smukła forma będzie także ozdobą domowego salonu czy gabinetu. Wygodne profilowanie i opływowy kształt z pewnością zachęcą do odpoczynku z dobrą książką, czy spotkań z przyjaciółmi przy kawie. Dodatkowo model Chic w wersji F umożliwia osobie siedzącej delikatne, przyjemne kołysanie.

Kto za tym stoi?

Klarowność wypowiedzi, poszukiwanie prostoty, ale też zrównoważona elegancja to główne zasady, którymi kieruje się w swoich pracach Christophe Pillet. Doskonała znajomość zmysłowości i subtelność uczyniły z niego jednego z nielicznych francuskich projektantów, którzy zdobyli światową sławę w projektowaniu hoteli, butików oraz w kierowaniu projektami artystycznymi w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Pillet zdobył międzynarodowe uznanie za skalę i jakość swej twórczości. Od architektury, poprzez transformację obiektów, projektowanie mebli, po kierownictwo artystyczne - projekty sygnowane jego nazwiskiem są nierozerwalnie związane z najlepszymi prestiżowymi markami, między innymi: Lacoste, Jean-Claude Jitrois, Catherine Malandrino, Lancel, Le Tannneur International. Dla Profim zaprojektował premierowe kolekcje: Chic, Chic Air oraz stoliki uzupełniające linię Chic.

Dla architektów oraz wszystkich zainteresowanych designem i urządzaniem wnętrz biurowych Flokk przygotował bazę obiektów do programów AutoCAD, 3DS Max i Arcon oraz komplet tekstur.

Więcej informacji na stronie https://www.profim.pl/

Profim to lokalna marka w globalnym świecie. Marka swoją pozycję na rynku europejskim buduje od 30 lat, a od blisko trzech lat jest członkiem grupy Flokk. Szukanie sprytnych rozwiązań połączone z praktycznym podejście do projektowania to tajemnica naszego sukcesu. Wierzymy, że piękne wnętrza można tworzyć w ramach każdego budżetu. Świetnie zaprojektowane meble mogą być przystępna cenowo i charakteryzować się wysoką jakością. Tak rozumiemy dobry design.

Flokk – nasze projekty skupiają się na trosce o dobre samopoczucie i wydajność, a za cel obraliśmy sobie inspirowanie do lepszej pracy naszych klientów w różnych krajach. W ciągle zmieniającym się świecie zdecydowaliśmy się na podejście ukierunkowane na człowieka i głęboko przemyślane projekty. Tworzymy innowacyjne wizualne koncepcje, a następnie – we współpracy z innymi uzdolnionymi specjalistami (np. architektami) – zmieniamy je w wygodne przestrzenie. Wspierający nas eksperci są do usług naszych klientów i kontrahentów, aby wspólnie z nimi zaaranżować niemal każde miejsce pracy czy przestrzeń publiczną. https://www.flokk.com/pl-pl/poland

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.