Komunikaty PR

Fotowoltaika w net-billingu

2022-07-21  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Miciuła-Szlachta
VOSTI

Nałęczowska 14
20-701 Lublin
k.miciula-szlachta|vosti.pl| |k.miciula-szlachta|vosti.pl
506 858 403
https://vosti.pl/

Jak będzie kształtował się popyt na rozwiązania z zakresu OZE przez klientów indywidualnych w Q3 i Q4 2022? W które rozwiązanie najlepiej zainwestować na początku? W jaki sposób rosnąca inflacja i ceny poszczególnych surowców energetycznych będą oddziaływać na popyt w kolejnych miesiącach? Czy net-billing nadal będzie odstraszał Inwestorów? Odpowiadamy!

- Popyt na rozwiązania OZE w najbliższych miesiącach nadal będzie rósł. Wzrostów spodziewamy się szczególnie w przypadku fotowoltaiki i pomp ciepła. Wpływa na to wiele czynników, jak chociażby obecna sytuacja związana ze wzrostami cen energii, surowców do ogrzewania domów, czy problemy z dostawami gazu, węgla itd. Polacy boją się, że nie będą mieli czym ogrzać swoich domów. - mówi Adam Bartoszek Dyrektor Sprzedaży i Członek Zarządu Vosti.

Klienci indywidualni jeszcze bardziej odczują pozytywny wpływ inwestycji w rozwiązania OZE, ponieważ wzrasta ich opłacalność. Im coś się bardziej opłaca, tym większe zainteresowanie tematem. Mimo doniesień medialnych i straszenia, że fotowoltaika w nowym systemie nie będzie się opłacać, aktualna stopa zwrotu z fotowoltaiki w net-bilingu jest najkrótsza w historii!

Polacy najchętniej wybierają duet fotowoltaika plus pompa ciepła. To idealne połączenie w obecnej sytuacji, gdy drożeje nie tylko prąd, ale również węgiel czy gaz, stosowany do ogrzewania domów. W drugiej kolejności Polacy rozważają zakup magazynu energii, dziś nie jest to jeszcze produkt pierwszej potrzeby, jak pompa ciepła czy fotowoltaika, jednak po okresie przejściowym, od lipca 2024, gdy wejdziemy w system rozliczania godzinowego, produkt ten zdecydowanie zyska na znaczeniu. Aktualnie mamy wiele dofinansowań, które pozwalają obniżyć koszty takich inwestycji, to również warto brać pod uwagę!

Mimo, że inflacja i rosnące ceny surowców energetycznych, wywołują negatywne emocje u większości Polaków, to jeśli chodzi o sam rynek i branżę OZE, efekt jest raczej pozytywny.

- Im większe wzrosty inflacji i cen surowców, tym większa opłacalność w inwestowanie w OZE. Posiadając oszczędności lepiej postawić na fotowoltaikę czy pompę ciepła, niż trzymać je na koncie, lub w przysłowiowej skarpecie. Stopa zwrotu z fotowoltaiki jest obecnie na poziomie około 20%, to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możemy podjąć biorąc pod uwagę rosnącą inflację i ceny. Net-billing jest atrakcyjny i z naszej perspektywy wcale nie odstrasza. Po prostu jest to inny system rozliczania. Kluczowe jest poznanie tego rozwiązania i zrozumienie zasad działania. - komentuje Bartoszek.

- W Vosti stawiamy właśnie na edukację, doradztwo dla klienta i poinformowanie go o tym, jak wygląda nowy system rozliczania. Kluczem jest odpowiednia edukacja i zrozumienie zasad działania net-billingu. Wiele osób nadal nie posiada wiedzy, jak działa nowy system. Im więcej edukacji rynku, tym szybciej fotowoltaika w net-billingu będzie się rozwijała. - dodaje ekspert Vosti.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: VOSTI
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.