Fotowoltaika w net-billingu
VOSTI
Nałęczowska 14
20-701 Lublin
k.miciula-szlachta|vosti.pl| |k.miciula-szlachta|vosti.pl
506 858 403
https://vosti.pl/
Jak będzie kształtował się popyt na rozwiązania z zakresu OZE przez klientów indywidualnych w Q3 i Q4 2022? W które rozwiązanie najlepiej zainwestować na początku? W jaki sposób rosnąca inflacja i ceny poszczególnych surowców energetycznych będą oddziaływać na popyt w kolejnych miesiącach? Czy net-billing nadal będzie odstraszał Inwestorów? Odpowiadamy!
- Popyt na rozwiązania OZE w najbliższych miesiącach nadal będzie rósł. Wzrostów spodziewamy się szczególnie w przypadku fotowoltaiki i pomp ciepła. Wpływa na to wiele czynników, jak chociażby obecna sytuacja związana ze wzrostami cen energii, surowców do ogrzewania domów, czy problemy z dostawami gazu, węgla itd. Polacy boją się, że nie będą mieli czym ogrzać swoich domów. - mówi Adam Bartoszek Dyrektor Sprzedaży i Członek Zarządu Vosti.
Klienci indywidualni jeszcze bardziej odczują pozytywny wpływ inwestycji w rozwiązania OZE, ponieważ wzrasta ich opłacalność. Im coś się bardziej opłaca, tym większe zainteresowanie tematem. Mimo doniesień medialnych i straszenia, że fotowoltaika w nowym systemie nie będzie się opłacać, aktualna stopa zwrotu z fotowoltaiki w net-bilingu jest najkrótsza w historii!
Polacy najchętniej wybierają duet fotowoltaika plus pompa ciepła. To idealne połączenie w obecnej sytuacji, gdy drożeje nie tylko prąd, ale również węgiel czy gaz, stosowany do ogrzewania domów. W drugiej kolejności Polacy rozważają zakup magazynu energii, dziś nie jest to jeszcze produkt pierwszej potrzeby, jak pompa ciepła czy fotowoltaika, jednak po okresie przejściowym, od lipca 2024, gdy wejdziemy w system rozliczania godzinowego, produkt ten zdecydowanie zyska na znaczeniu. Aktualnie mamy wiele dofinansowań, które pozwalają obniżyć koszty takich inwestycji, to również warto brać pod uwagę!
Mimo, że inflacja i rosnące ceny surowców energetycznych, wywołują negatywne emocje u większości Polaków, to jeśli chodzi o sam rynek i branżę OZE, efekt jest raczej pozytywny.
- Im większe wzrosty inflacji i cen surowców, tym większa opłacalność w inwestowanie w OZE. Posiadając oszczędności lepiej postawić na fotowoltaikę czy pompę ciepła, niż trzymać je na koncie, lub w przysłowiowej skarpecie. Stopa zwrotu z fotowoltaiki jest obecnie na poziomie około 20%, to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możemy podjąć biorąc pod uwagę rosnącą inflację i ceny. Net-billing jest atrakcyjny i z naszej perspektywy wcale nie odstrasza. Po prostu jest to inny system rozliczania. Kluczowe jest poznanie tego rozwiązania i zrozumienie zasad działania. - komentuje Bartoszek.
- W Vosti stawiamy właśnie na edukację, doradztwo dla klienta i poinformowanie go o tym, jak wygląda nowy system rozliczania. Kluczem jest odpowiednia edukacja i zrozumienie zasad działania net-billingu. Wiele osób nadal nie posiada wiedzy, jak działa nowy system. Im więcej edukacji rynku, tym szybciej fotowoltaika w net-billingu będzie się rozwijała. - dodaje ekspert Vosti.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.