Francuzi zapowiadają nową inwestycję we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Na wrocławskich Kowalach powstanie kameralny kompleks mieszkaniowy Perspective. Niskie budynki w stylu willi miejskich otoczą stary dąb, który ma być sercem rodzinnego osiedla. Inwestycję zrealizuje Bouygues Immobilier Polska. Sprzedaż mieszkań właśnie się rozpoczęła.
Polski oddział dewelopera Bouygues Immobilier przygotowuje się do rozpoczęcia siódmej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Perspective – Wille Miejskie, bo tak brzmi jego pełna nazwa, zostanie wybudowane przy ul. Kwidzyńskiej 23 na Kowalach. Planowany termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2022 r. Mieszkania już trafiły do sprzedaży.
Kameralny charakter
Nieduże osiedle stworzy 13 kameralnych niewielkich domów wielorodzinnych. – Niska zabudowa jest idealnym rozwiązaniem dla tej lokalizacji, proponując kameralną atmosferę jego mieszkańcom, co dobrze komponuje się z otoczeniem domów jednorodzinnych znajdujących się w tej części Wrocławia – tłumaczy Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier. Wille Miejskie będą 3-kondygnacyjne. W każdej z nich zaprojektowano od 12 do 16 mieszkań o powierzchni od 28 do 85 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4 z aneksami kuchennymi. Łącznie 169 mieszkań – wszystkie z balkonami lub ogródkami.
Osiedle Perspective będzie ogrodzone i monitorowane. Na terenie zaprojektowano plac zabaw i plac rekreacyjny oraz halę garażową na 171 miejsc postojowych. W halach przewidziano także komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery.
Wokół starego dębu
Wille Miejskie powstaną wzdłuż efektownej alei obsadzonej zielenią, która przebiegnie przez cały kompleks. Jej charakterystycznym i centralnym punktem jest stary dąb.
– Robiliśmy wszystko, żeby zachować to piękne drzewo, które stanie się sercem naszego rodzinnego osiedla. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że się udało – przyznaje Maciej Madej, project manager w Bouygues Immobilier Polska. Wokół dębu powstanie oświetlony skwer, jako centralne miejsce spotkań i relaksu. – Stworzymy tu osiedlowe patio – zapowiada Maciej Madej.
Ponad stuletni dąb zainspirował architektów do stworzenia zielonej alei. Stylizowany i zgeometryzowany kształt dębowego liścia będzie motywem przewodnim i ozdobnym osiedla, pojawiającym się zarówno na jego ogrodzeniu, balustradach balkonów, przesłonach przy wejściach do budynków, jak i w stylowych częściach wspólnych. Do wykończenia eleganckich w formie elewacji budynków przewidziano użycie minimalistycznych rozwiązań z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości, takich jak ozdobne płytki ceramiczne. Autorem projektu jest wrocławska pracownia Group-Arch.
Osiedle zostało zaprojektowane w nowoczesnej technologii BIM, pozwalającej uzyskać jego wirtualny model. Rzeczywisty wygląd będzie jego doskonałym odzwierciedleniem. Wykorzystanie tej technologii pozwala na bardziej szczegółowe i lepsze zaprojektowanie obiektów oraz już na wczesnym etapie realizacji projektu znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów. – To bardzo korzystne dla przyszłych mieszkańców – zaznacza Łukasz Paryś. – BIM pozwala ponadto na optymalizację koncepcji pod kątem realizacji obiektu, ponieważ będąc w posiadaniu w pełni wirtualnego modelu zamiast dwuwymiarowych planów, jesteśmy w stanie uniknąć szeregu komplikacji, skupiając się na tym co istotne w projektach dla naszych klientów, czyli na ich jakości – dodaje.
Zielone i ciche otoczenie
Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że największymi atutami nowego osiedla będą: kameralność oraz położenie w zielonym, cichym rejonie Wrocławia. Kowale graniczą bezpośrednio m.in. z Sępolnem, Zaciszem i Zalesiem, które słyną z różnorodnej, ciekawej architektury oraz terenów rekreacyjnych. Niedaleko leży klimatyczne Nadodrze, gdzie Bouygues Immobilier Polska realizuje dwie inwestycje mieszkaniowe. – Dzięki tramwajom i pobliskiej obwodnicy, nasze nowe osiedle będzie doskonale skomunikowane z innymi częściami miasta. Przyszli mieszkańcy z pewnością docenią szybki i wygodny dojazd do centrum – dostrzega Maciej Madej. Czas dojazdu autem do placu Grunwaldzkiego to 6 min, do Hali Stulecia 8 min, a do Rynku – 12.
Osiedle na Kowalach położone będzie pomiędzy przystankami „Gęsia” i „Bociania”, przy których zatrzymują się tramwaje czterech linii: 0L, 6, 11 i 23. W okolicy są także przystanki autobusowe, Kanał Żeglugowy oraz tereny spacerowe nad Odrą.
– Oczekujemy kolejnych rewitalizacji tych miejsc, szczególnie w obszarze pobliskiej mariny – przypomina Łukasz Paryś. Z kolei przy ul. Czajczej zlokalizowane jest centrum sportowe WKK Sport Center, gdzie mecze w ramach pierwszej ligi koszykówki mężczyzn rozgrywa lokalna drużyna WKK.
Perspective – Wille Miejskie to pierwsza inwestycja francuskiego dewelopera na Kowalach i siódma we Wrocławiu. Bouygues Immobilier Polska realizuje obecnie dwie inwestycje na Nadodrzu: nowoczesny apartamentowiec z luksusowymi penthouse’ami – Centreville przy ul. Drobnera, a także Zajezdnię Wrocław przy ul. Krętej. Projekty ukończone we Wrocławiu to kompleks Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej oraz inwestycje mieszkaniowe przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, przy ul. Pięknej i przy parku Grabiszyńskim. Bouygues Immobilier inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. Od 2001 roku zrealizował w Polsce 45 inwestycji, w których oddał do użytku ponad 6100 mieszkań.
https://www.bi-polska.pl/

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.