Fresno – nowy zlewozmywak Franke
Nowicki PR
ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com
Strefa wody to najintensywniej używana przestrzeń kuchni. Zmywanie, opłukiwanie, obieranie to niemal 60% prac, które w niej wykonujemy. Dlatego tak ważny staje się tu funkcjonalny zlewozmywak. Największym ułatwieniem jest obszerna komora pozwalająca umyć niemieszczące się w zmywarce duże naczynia lub blachy do pieczenia. Najnowszy model Franke, Fresno ułatwia nam to zadanie. Dodatkowo ma on boczną półkę, gdzie obok siebie zmieszczą się bateria, przycisk korka automatycznego, a nawet dozownik na mydło lub płyn do mycia naczyń. Z kolei na ociekaczu można rozwinąć wielofunkcyjną rollmatę – posłuży jako podręczna suszarka w czasie zmywania lub podkładka pod bardzo gorące naczynia. Do komory pasuje też stalowa wkładka ociekowa; w niej opłuczemy warzywa czy też odcedzimy makaron i ziemniaki.
Fresno dopasowany jest do potrzeb użytkowników także pod względem wyglądu. Nowość Franke to kolejny przykład starannie zaprojektowanego zlewozmywaka, który z powodzeniem zamontować można nawet w najbardziej eleganckiej kuchni. A to za sprawą minimalistycznego wzornictwa i pięciu kolorów wykończeń, w tym SuperMetallic z połyskującymi drobinkami metalu. Wykonany jest z opatentowanego przez Franke Fragranitu+, którego składnikiem jest w 80% kwarc, jeden z najtwardszych minerałów. Mamy więc pewność, że zlew w niezmienionym stanie przetrwa lata. Wytrzymały materiał jest odporny na uderzenia, zarysowania i zabrudzenia. Mieszanka kwarcu z nowoczesnymi spoiwami akrylowymi to również gwarancja trwałości kolorów. Fresno zamontowany przy oknie i wystawiony na promienie słoneczne, zachowa swój kolor z dnia zakupu. Dodatkowo, aby zapewnić lepszą higienę i zabezpieczyć przed rozwojem bakterii, w produkcji zlewozmywaka wykorzystano technologię Sanitized. Model wbudowywany, przeznaczony jest do standardowych szafek o szerokości 60 cm. www.franke.pl/ks

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.