Komunikaty PR

Fronty pełne czy z przeszkleniem?

2020-07-01  |  10:15
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Szklone ( 0.19 MB )

Zastąpienie pełnych frontów w szafkach górnej zabudowy witrynami szklanymi to modne w tym sezonie rozwiązanie aranżacyjne, które warto zastosować w kuchni nie tylko z powodu walorów estetycznych. Przeszklone fronty to doskonały sposób, aby forma mebli nabrała wizualnej lekkości.

 

W kształtowaniu przestrzeni kuchennej decydujący jest nie tylko układ bryły mebli,  zaprojektowany optymalnie do wymogów wnętrza, ale i właściwie dobrane fronty, które mogą poprawić jego proporcje, a samym meblom nadać wizualnej lekkości. Jest to szczególnie istotne w przypadku kuchni o małym metrażu, w której decydujemy się poprowadzić zabudowę do wysokości sufitu. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy spore zaplecze do przechowywania, z drugiej strony - trudne wyzwanie aranżacyjne na małej powierzchni. Masywne meble mogą przytłoczyć pomieszczenie lub sprawić, że wyda się ono zagracone, dlatego lepiej postawić na prostotę i wizualną lekkość. Aby odciążyć zabudowę poprowadzoną na całej wysokości ściany lepiej unikać szafek z mocno zdobionymi frontami czy frezami w stylu rustykalnym. O bardziej finezyjny efekt możemy być spokojni wybierając - przynajmniej w części szafek zabudowy górnej - fronty z dużą ilością przeszkleń.

Witryny szklane nadają meblom lekkości, a jednocześnie elegancji i bardziej reprezentacyjnego charakteru. Za sprawą dużej ilości przeszkleń, wnętrze będzie sprawiało wrażenie optycznie większego niż jest w rzeczywistości, co doskonale „zamaskuje” rozbudowany system meblowy.

Szkło, to jeden z najmodniejszych w tym sezonie elementów dekoracyjnych w aranżacji wnętrz, wymieniany przez designerów obok drewna i kamienia. Chociaż jeszcze do niedawna szklane witryny kojarzyły się głównie z kuchniami w stylu klasycznym, obecnie zajmują ważne miejsce w nowoczesnej, lekkiej wizualnie zabudowie meblowej. Atutem szkła jest ponadczasowy urok, który nie jest podatny na częste zmiany trendów wzorniczych. Szafki zamknięte przeszklonymi fontami tworzą estetyczną przestrzeń, którą można dowolnie kształtować i wypełniać. Stanowią doskonałe tło do ekspozycji kolekcji porcelany, ozdobnych naczyń czy drogocennych bibelotów, kreując w ten sposób bardziej spersonalizowaną architekturę zabudowy meblowej.  

Innym zabiegiem aranżacyjnym, który również wpłynie na optyczny odbiór wnętrza, jest układ przebiegu linii wyznaczony przez fronty szafek. Linie pionowe, a takie powstaną w przypadku wysokich modułów szafek, wyciągają pomieszczenie w górę, dając wrażenie wyższej przestrzeni. Zabudowa meblowa z takim układem linii może zajmować całą wysokość ściany aż do sufitu, nie wydając się przy tym ciężka czy zbyt przytłaczająca. Z kolei meble, w których dominuje poziomy podział mebli sprawiają wrażenie szerszych. Taki układ polecany jest do wąskich kuchni, ponieważ wizualnie wydłuża ciąg zabudowy i daje złudzenie większej przestronności. 

Chcąc odciążyć wizualnie wnętrze i nadać meblom lżejszą formę możemy również zrezygnować z zamkniętych szafek górnych na rzecz otwartych półek. Jeżeli jednak nie chcemy tracić cennego miejsca do przechowywania, możemy wprowadzić je w części zabudowy, wkomponowując pomiędzy pełne fronty. Taki zabieg przełamie wrażenie masywnej, jednolitej bryły mebli, dzięki czemu zyska ona nie tylko na lekkości, ale i atrakcyjności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.