Komunikaty PR

Futuro – przepis na przyjazne biuro

2024-04-26  |  01:00
Biuro prasowe

Jak wynika ze statystyk, czas jaki spędzamy przy biurku podczas pracy i nauki, a także podczas grania i surfowania po sieci, z roku na rok jest coraz dłuższy. A przecież siedząca postawa ciała wcale nie jest tą najbardziej naturalną i korzystną dla naszego zdrowia. Długotrwałe siedzenie, które jest nieuniknione przy tradycyjnych, nieruchomych biurkach może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych m.in. bólu pleców, problemów z krążeniem, a także zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.

Dlatego tak ważna jest możliwość dostosowania biurka do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. I mowa tu nie tylko o dopasowaniu wysokości blatu do wzrostu osoby pracującej, ale również o kwestii mniej powszechnej, a jednak równie istotnej – o elastyczności mebla pozwalającej na zmianę pozycji podczas pracy.

Futuro – jedno biurko dla wielu osób

Tylko czy biurko może być elastyczne? Owszem – jeśli zastosujemy stelaże Futuro REJS.

- Futuro II i Futuro Compact to sterowane elektrycznie, komfortowe stelaże umożliwiające płynną regulację wysokości położenia blatu w zakresie odpowiednio 625-1275 i 685-1180 mm. Dzięki nim możemy wygodnie i szybko podnosić lub obniżać blat w zależności od tego, jaką pozycję mamy ochotę w danej chwili zająć: stojącą, siedzącą, czy klęczącą na odpowiednich siedziskach. Mało tego, umożliwiają szybkie dopasowanie biurka do innego użytkownika – np. dziecka i to bez konieczności zdejmowania z blatu wszystkich rzeczy – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.

Jakie płyną z tego korzyści? Używanie biurka z możliwością regulacji zachęca do częstszej zmiany pozycji, co z kolei pobudza krążenie i zmniejsza napięcie w mięśniach oraz stawach. Mało tego. Regularne przechodzenie z pozycji siedzącej na stojącą może poprawić koncentrację i efektywność pracy, co jest korzystne również dla zdrowia psychicznego.

Więcej opcji i więcej komfortu

Sterowanie stelażami Futuro jest bardzo proste. Wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk na panelu sterowania i blat podnosi się lub opuszcza, a jego dokładna wysokość wyświetla się na panelu. Jeśli nie chcemy za każdym razem regulować optymalnego poziomu – możemy ustawić stałe wartości – panele zapamiętają 3 pozycje.

Czym się różnią oba stelaże? Futuro II jest szybszy i szerszy, choć oba umożliwiają regulację szerokości: w zakresie: 1075-1800 mm (Futuro II) i 900-1200 mm (Futuro Compact). Dopuszczalne obciążenie to odpowiednio: 120 i 100 kg. Stelaże dostępne są w trzech kolorach – białym, czarnym i srebrnym. Aby ułatwić ładowanie telefonu lub innych biurowych sprzętów wyposażone są gniazda USB (A i C Futuro II i USB C Futuro Compact). Do obu pasują akcesoria dodatkowe jak przepusty i korytka na kable, a także chowane w blacie przedłużacze biurowe Elektrima: Kwadro, Slider, Ring i Tubus.

- Z myślą o bezpieczeństwie w obu wersjach Futuro zastosowano mechanizm wstrzymujący ruch po zauważeniu przeszkody tzw. czujnik antykolizyjny. W Futuro II dodatkowe zabezpieczenie stanowi funkcja child lock. Spełnia on ponadto standardy ISO: 9001, 14001, 45001 i objęty jest dłuższą, bo aż 5-letnią gwarancją. – dodaje Agnieszka Sobocińska.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.