Galeria sztuki w pokoju dziecka
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Twoje dziecko przejawia talent plastyczny i niemal codziennie tworzy nowe dzieła? Aby wesprzeć je w tej pasji, warto zapewnić mu w domu przestrzeń do artystycznej ekspresji. Dzięki farbom do zadań specjalnych Tikkurila dziecięcy pokój można zamienić w pracownię malarską i jednocześnie w galerię sztuki, pozwalającą zaprezentować najpiękniejsze prace.
Ściana, która przyciąga magnesy, to idealne miejsce, by wyeksponować przygotowane przez dziecko malunki. W jej stworzeniu pomoże farba Tikkurila Magnetic, która dzięki zawartym w niej drobinkom metalu posiada magnetyczne właściwości. Pomalowaną nią ścianę należy następnie pokryć farbą nawierzchniową w wybranym odcieniu. W ten sposób powierzchnia zyska nie tylko przydatną funkcjonalność, ale i piękny kolor, tworząc barwne tło dla własnoręcznie wykonanych prac.
Dziecko może też samodzielnie namalować piękne obrazy bezpośrednio na ścianie. Umożliwia to farba tablicowa Tikkurila Liitu, tworząca powierzchnię, po której można pisać kredą. Co interesujące, występuje ona w ponad 13 tys. kolorów, nie jesteśmy więc skazani na tradycyjną czerń czy zieleń, których możemy nie lubić lub mogą do danego wnętrza nie pasować. Ściany, ale też i meble, można pomalować na dowolnie wybrany odcień, dobierając je do wystroju dziecięcego pokoju i zachowując tablicowe właściwości. Aby urozmaicić wnętrze, można pokusić się także o wzory. Pomalowane farbą tablicową z całą pewnością będą efektowną, a w dodatku praktyczną dekoracją wnętrza.
Oryginalnym pomysłem jest też połączenie obu rozwiązań i stworzenie powierzchni 2w1, czyli tablicy przyciągającej magnesy, po której można pisać kredą. Można to zrobić stosując duet farb Tikkurila Magnetic i Tikkurila Liitu, w tej właśnie kolejności nakładania. Uzyskaną w ten sposób tablicę warto dodatkowo ozdobić ramą wykonaną z użyciem perłowej farby Tikkurila Taika Pearl Paint. Przy tworzeniu takich funkcjonalnych powierzchni ważne jest, aby zastosować się do instrukcji stosowania produktów oraz zalecanych przerw technicznych pomiędzy warstwami. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że spełnią one swoje zadanie. Co do stylu i kolorystyki, to ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.