Geometryczny błysk – dywan Ragotex Matrix 89672 6929 z oferty firmy ARTE
Fly pr
Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/
Sposób na niebanalne wnętrze
Dywan Ragotex Matrix 89672 6929 z oferty firmy ARTE przykuwa uwagę za sprawą geometrycznego wzoru, który tworzą niewielkie trójkąty układające się w efektowną mozaikę. Z jednej strony pozwala ożywić wnętrze, z drugiej – nie przytłacza go, stając się efektownym dodatkiem, a nie głównym elementem wykończenia. Dzięki wykorzystaniu stonowanych odcieni brązu, beżu i szarości dywan zyskuje elegancki, ponadczasowy charakter. Nowoczesny deseń i subtelna kolorystyka sprawiają, że propozycja ta świetnie sprawdzi się w aranżacjach utrzymanych w stylu modernistycznym, minimalistycznym lub skandynawskim. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą uczynić swoje wnętrze bardziej przytulnym i wprowadzić do niego odrobinę miękkości.
Wyjątkowe właściwości wiskozy
Dywan Ragotex Matrix 89672 6929 z oferty firmy ARTE zasługuje na docenienie z jeszcze jednego powodu. Został w całości wykonany z wysokiej jakości wiskozy, która na pierwszy rzut oka przypomina jedwab – jest równie przyjemna w dotyku, ale wytrzymalsza niż jej naturalny odpowiednik. Dodatkowo odpowiada za wysoki połysk, powodujący tzw. efekt „śliskości” – tym samym dywan pięknie odbija światło pozwalając na rozświetlenie wnętrz i optyczne ich powiększenie. Warto też podkreślić, że wiskoza wykazuje dużą odporność na zabrudzenia i jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Ragotex Matrix 89672 6929 powstał w Belgii, metodą tkania maszynowego typu Wilton. Polega ona na równoczesnym wytwarzaniu na krosnach dwóch tkanin, stanowiących swoje lustrzane odbicie – dzięki temu możliwe jest stworzenie nawet bardzo skomplikowanych wzorów przy zachowaniu wysokiej jakości. Runo o wysokości 6,25 mm i bardzo dużej gęstości, na poziomie 1 000 000 punktów/m2, sprawia z kolei, że model ten jest niezwykle miękki. Dywan dostępny jest w aż 8 rozmiarach, dlatego bez problemu można go dopasować do wnętrz o różnej wielkości.
Więcej informacji na temat oferty ARTE można znaleźć na stronie https://www.arte.pl/ oraz w salonach sprzedaży.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.