Komunikaty PR

Grażyna Strumiłło z pracowni NATIVE STRUMIŁŁO o swoich fascynacjach projektowych

2023-01-31  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Z pasji do wnętrz powstała Pani autorska pracownia architektury wnętrz "NATIVE" Strumiłło. Współpraca z Panią to gwarancja oryginalnych i niepowtarzalnych wnętrz. Jak określiłaby Pani swój styl jako projektantki wnętrz? Czy w przypadku zawodu tak bardzo opierającego się o preferencje klientów można mówić o własnym, indywidualnym stylu architekta?

Tutaj sięgnęłabym do etymologii słowa "styl". To inaczej proces tworzenia czegoś, projektowanie, które w zależności od dziedziny ukazuje dominujące cechy, struktury, formy i kolory. Dla mnie to proces tworzenia, w którym bardzo dużą rolę odgrywają style architektoniczne, szeroko pojęty temat sztuki, malarstwa, kompozycji czy aktualnych trendów związanych z projektowaniem i wyposażeniem wnętrz. W powyższe działania wplatam swoje przemyślenia, wiedzę i doświadczenie tak, żeby jak najlepiej wydobyć klimat danej realizacji.

Projektowanie jakiego rodzaju wnętrz sprawia Pani największą frajdę i przyjemność? Kuchni, salonów, sypialni, a może łazienek?

Pogodzenie własnej "wizji" z oczekiwaniami Klienta to czasem trudne zadanie, ale przy wyborze odpowiednich środków wyrazu jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Wielkość realizacji ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Projektowanie jest moją pasją. Każdy projekt jest dla mnie "wyzwaniem", pewną "historią" do opowiedzenia, realizacją, którą wykonuję z takim samym zaangażowaniem bez względu na zakres prac. Dużą rolę w mej pracy odgrywa nawiązanie dobrego kontaktu z Inwestorem, poznanie jego oczekiwań, przyzwyczajeń i zbudowanie "pomostu" zaufania. Dobierając elementy wyposażenia dużo uwagi przykładam do ich wysokiej jakości, najnowszych technologii i atutów designerskich. Jednym z dobrych przykładów, które towarzyszą moim wnętrzom, jest np. wybór genialnych grzejników firmy "Vasco".

Co sprawia Pani największy problem w trakcie tworzenia projektu wnętrza?

Największym problemem w trakcie trwania prac są tzw. "nieprzewidziane" problemy budowlane związane np. z adaptacjami pomieszczeń i możliwościami technicznymi, które nie zawsze sprzyjają projektantowi, a muszą iść w zgodzie z przepisami architektonicznymi. Wtedy zawsze znajduje się plan "B", który jest satysfakcjonujący dla Inwestora i wymogów technicznych. Wszystko jednak wymaga czasu i wielu przemyśleń.

Czy pracując z klientami zauważa Pani jakieś silne trendy w aranżacjach wnętrz, które wyłoniły się w ostatnim czasie?

W nawiązaniu do trendów w aranżacji wnętrz istotnym jawi się wszechobecny temat ekologii. Ludzkość jest coraz bardziej "świadoma" tego tematu, w związku z czym poprzeczka oczekiwań od producentów materiałów wykończeniowych, mebli itp. jest coraz wyżej postawiona. Będzie pojawiać się więcej drewna, wełny, bambusu, cegły i organicznych kształtów, obłości i zaokrągleń. Dla osób, które lubią kontrasty, w 2023 roku będą dominować min. takie kolory jak: rdza, ciemna oliwka, głębokie granaty, koralowa czerwień czy nasycona magenta.

W ostatnich latach grzejnik stał się pełnoprawnym elementem aranżacji wnętrz. Mamy obecnie na polskim rynku naprawdę spory wybór ciekawych grzejników ozdobnych. Czy zauważa Pani potrzebę klientów, aby grzejnik nie tylko spełniał swoją podstawową rolę, ale też upiększał mieszkanie?

Tu znowu nawiąże do "Vasco". Firma idzie w zgodzie z trendami i są one pełnoprawnymi elementami wykończenia wnętrz. Ich ciągle wzbogacana i aktualizowana szeroka paleta kolorów ma dla mnie, jako architekta wnętrz bardzo duże znaczenie i jest pomocna w dokonywaniu ostatecznych wyborów.

Jaka była najciekawsza czy najbardziej zaskakująca aranżacja grzejnika, którą miała Pani okazję zaprojektować?

Przykładem ciekawej realizacji są niedawno oddane do użytku dwa apartamenty w Łodzi "Pietryna Apartments". Zastosowałam grzejniki Vasco ONI, BRYCE PLUS, CARRE, które dzięki swojej wyjątkowej formie spełniają dodatkową i tak ważną funkcję dekoracyjną. Prezentują się dobrze na ścianie pomalowanej na gładko lub tle z tapety czy ceramiki. Dbałość o najdrobniejsze detale jest atutem tego producenta i moich realizacji.  Wykorzystując produkty Vasco, mającej szeroki wachlarz możliwości, jestem w stanie sprostać oczekiwaniom Klientów.

Fotografia: Bolesław Dwojacki

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Oszczędne urządzenia kuchenne Biuro prasowe
2023-03-23 | 14:10

Oszczędne urządzenia kuchenne

Kuchnia to pomieszczenie, z którego korzystamy szczególnie intensywnie. Warto zatem uważnie podejść do wyboru sprzętów. Przekłada się to bezpośrednio na
Dom Skarby skandynawskiego designu
2023-03-23 | 12:05

Skarby skandynawskiego designu

Dzięki reputacji podążającej za ich jakością, trwałością i minimalistycznym szykiem, skandynawskie wzornictwo zyskało wielu zwolenników na całym świecie. Krzesło Wishbone Hansa
Dom Świat mody i designu połączony blaskiem glamour. Nowa kolekcja od Grupy Tubądzin
2023-03-23 | 11:00

Świat mody i designu połączony blaskiem glamour. Nowa kolekcja od Grupy Tubądzin

Czerń, biel i złoto - najszlachetniejsze z barw znalazły się w jednej z najnowszych kolekcji płyt Grupy Tubądzin, która zachwyca subtelnym blaskiem. Sophi Oro to historia o

Więcej ważnych informacji

roche_banner

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Koszty prądu i ogrzewania pod uważniejszą kontrolą Polaków. Wielu przyspieszyło inwestycje w wymianę źródeł ciepła

Ostatni rok zmusił wielu Polaków do oszczędzania energii elektrycznej i ciepła. Różne badania pokazują, że do tej pory nie mieliśmy świadomości, w jaki sposób rozsądnie gospodarować tymi zasobami, i dopiero niedawno zaczęliśmy kontrolować takie kwestie jak wyłączanie nieużywanych sprzętów z gniazdek, utrzymywanie nieco niższej temperatury w mieszkaniu czy zakręcanie wody. Wiele osób przyspieszyło decyzję o wymianie źródła ciepła czy ociepleniu domu. Do inwestycji i oszczędności w tym obszarze motywują nas głównie wysokie rachunki, a nieco rzadziej troska o środowisko. Co istotne, duża część społeczeństwa nie wie, że główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza są kotły na węgiel i drewno.

Farmacja

Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.