Komunikaty PR

Grażyna Strumiłło z pracowni NATIVE STRUMIŁŁO o swoich fascynacjach projektowych

2023-01-31  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Z pasji do wnętrz powstała Pani autorska pracownia architektury wnętrz "NATIVE" Strumiłło. Współpraca z Panią to gwarancja oryginalnych i niepowtarzalnych wnętrz. Jak określiłaby Pani swój styl jako projektantki wnętrz? Czy w przypadku zawodu tak bardzo opierającego się o preferencje klientów można mówić o własnym, indywidualnym stylu architekta?

Tutaj sięgnęłabym do etymologii słowa "styl". To inaczej proces tworzenia czegoś, projektowanie, które w zależności od dziedziny ukazuje dominujące cechy, struktury, formy i kolory. Dla mnie to proces tworzenia, w którym bardzo dużą rolę odgrywają style architektoniczne, szeroko pojęty temat sztuki, malarstwa, kompozycji czy aktualnych trendów związanych z projektowaniem i wyposażeniem wnętrz. W powyższe działania wplatam swoje przemyślenia, wiedzę i doświadczenie tak, żeby jak najlepiej wydobyć klimat danej realizacji.

Projektowanie jakiego rodzaju wnętrz sprawia Pani największą frajdę i przyjemność? Kuchni, salonów, sypialni, a może łazienek?

Pogodzenie własnej "wizji" z oczekiwaniami Klienta to czasem trudne zadanie, ale przy wyborze odpowiednich środków wyrazu jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Wielkość realizacji ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Projektowanie jest moją pasją. Każdy projekt jest dla mnie "wyzwaniem", pewną "historią" do opowiedzenia, realizacją, którą wykonuję z takim samym zaangażowaniem bez względu na zakres prac. Dużą rolę w mej pracy odgrywa nawiązanie dobrego kontaktu z Inwestorem, poznanie jego oczekiwań, przyzwyczajeń i zbudowanie "pomostu" zaufania. Dobierając elementy wyposażenia dużo uwagi przykładam do ich wysokiej jakości, najnowszych technologii i atutów designerskich. Jednym z dobrych przykładów, które towarzyszą moim wnętrzom, jest np. wybór genialnych grzejników firmy "Vasco".

Co sprawia Pani największy problem w trakcie tworzenia projektu wnętrza?

Największym problemem w trakcie trwania prac są tzw. "nieprzewidziane" problemy budowlane związane np. z adaptacjami pomieszczeń i możliwościami technicznymi, które nie zawsze sprzyjają projektantowi, a muszą iść w zgodzie z przepisami architektonicznymi. Wtedy zawsze znajduje się plan "B", który jest satysfakcjonujący dla Inwestora i wymogów technicznych. Wszystko jednak wymaga czasu i wielu przemyśleń.

Czy pracując z klientami zauważa Pani jakieś silne trendy w aranżacjach wnętrz, które wyłoniły się w ostatnim czasie?

W nawiązaniu do trendów w aranżacji wnętrz istotnym jawi się wszechobecny temat ekologii. Ludzkość jest coraz bardziej "świadoma" tego tematu, w związku z czym poprzeczka oczekiwań od producentów materiałów wykończeniowych, mebli itp. jest coraz wyżej postawiona. Będzie pojawiać się więcej drewna, wełny, bambusu, cegły i organicznych kształtów, obłości i zaokrągleń. Dla osób, które lubią kontrasty, w 2023 roku będą dominować min. takie kolory jak: rdza, ciemna oliwka, głębokie granaty, koralowa czerwień czy nasycona magenta.

W ostatnich latach grzejnik stał się pełnoprawnym elementem aranżacji wnętrz. Mamy obecnie na polskim rynku naprawdę spory wybór ciekawych grzejników ozdobnych. Czy zauważa Pani potrzebę klientów, aby grzejnik nie tylko spełniał swoją podstawową rolę, ale też upiększał mieszkanie?

Tu znowu nawiąże do "Vasco". Firma idzie w zgodzie z trendami i są one pełnoprawnymi elementami wykończenia wnętrz. Ich ciągle wzbogacana i aktualizowana szeroka paleta kolorów ma dla mnie, jako architekta wnętrz bardzo duże znaczenie i jest pomocna w dokonywaniu ostatecznych wyborów.

Jaka była najciekawsza czy najbardziej zaskakująca aranżacja grzejnika, którą miała Pani okazję zaprojektować?

Przykładem ciekawej realizacji są niedawno oddane do użytku dwa apartamenty w Łodzi "Pietryna Apartments". Zastosowałam grzejniki Vasco ONI, BRYCE PLUS, CARRE, które dzięki swojej wyjątkowej formie spełniają dodatkową i tak ważną funkcję dekoracyjną. Prezentują się dobrze na ścianie pomalowanej na gładko lub tle z tapety czy ceramiki. Dbałość o najdrobniejsze detale jest atutem tego producenta i moich realizacji.  Wykorzystując produkty Vasco, mającej szeroki wachlarz możliwości, jestem w stanie sprostać oczekiwaniom Klientów.

Fotografia: Bolesław Dwojacki

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.