Greige i kawaii – gorące kolorystyczne trendy w aranżacji łazienek
Pierwszy reprezentuje spokój, ciepło, równowagę, drugi słodycz, radość, odwagę. Oba zaś łączą w sobie dążenie do umiaru i zachwycają prostotą oraz delikatną urodą. Oto greige i kawaii – kolorystyczne i niezwykle atrakcyjne kierunki w aranżacji wnętrz, które w ostatnich miesiącach zdobywają licznych fanów na Instagramie. Odkrywamy ich prawdziwy urok i podpowiadamy, jak wprowadzić je do naszych łazienek.
Mariaż szarości z beżem
Greige to jeden najpopularniejszych kolorów nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także w stylizacjach modowych. Powstał z połączenia dwóch popularnych barw – szarości oraz beżu, stając się dla nich oryginalną, a zarazem wyważoną alternatywą. Greige może występować w wielu odcieniach, niczym kawa o różnych proporcjach mleka – od mocnych po jasne i subtelne. Barwa ta nadaje wnętrzom przytulny charakter, optycznie je powiększa, a także zachęca do odpoczynku i relaksu. Choć nieoczywista – może stanowić doskonałe tło lub grać główne skrzypce. Greige docenią osoby, które pragną osiągnąć we wnętrzu harmonię i równowagę. Barwa ta dobrze komponuje się zarówno z chłodnymi, jak i ciepłymi odcieniami. W łazience może pokrywać całe ściany lub występować w postaci detali.
Ciekawą propozycją dla pomieszczeń sanitarnych są przyciski spłukujące w kolorze greige z satynowym wykończeniem. Idealnie komponują się z zabudową stelaża i okładziną ścienną wykonaną z materiału, jakim jest FENIX NTM® w tym samym odcieniu, a także z białą ceramiką. Greige dobrze czuje się w towarzystwie drewna i jego motywów, a także naturalnych dodatków i kolorów ziemi. Dla osiągnięcia bardziej wyrafinowanej kompozycji możemy zestawić go ze złotą lub miedzianą armaturą – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.
Decydując się na ten kolor i wprowadzając go do aranżacji łazienki możemy być pewni naturalnego, a zarazem oryginalnego efektu. Jasne, przytulne otoczenie pozwoli nam zregenerować siły po ciężkim dniu i nabrać energii do dalszego działania.
Słodkie wspomnienia
Poszukując inspiracji wnętrzarskich odbywamy podróż do Japonii. Przywozimy z niej pomysł na aranżację pomieszczeń sanitarnych w stylu kawaii, który opisać możemy w takich słowach jak „słodki”, „uroczy”, „śliczny”.
Łazienka urządzona w tym duchu jest subtelna, jasna, lekka, wypełniona geometrycznymi formami. W palecie dominują pastelowe odcienie – róże, błękity i miętowa zieleń. Ciepłe, wręcz cukierkowe barwy wypełniają wnętrze, wprowadzając do niego kojący, sprzyjający relaksowi klimat. Nie brakuje tu także energii i designerskich rozwiązań. Minimalizm w takiej aranżacji nie ma jednak nic wspólnego z surowością znaną np. ze stylu skandynawskiego. To przyjazny azyl, w którym z łatwością można przenieść się w bajkowy świat marzeń.
Łazienka w stylu kawaii zachwyca delikatną urodą. Przywodzi na myśl chwile dzieciństwa, smak mlecznych landrynek, słodkich pianek i owocowych lodów. Nie znajdziemy tu mocnych barw, ale prostotę i minimalizm. Decydując się na ten styl warto rozważyć wybór jednego lub dwóch pastelowych odcieni. Kolorystyka wnętrza powinna być bowiem wyważona. Dla przykładu - mozaikę ścienną w różowej lub błękitnej barwie możemy zestawić z białą ceramiką i elementami wyposażenia wnętrz o holograficznym lub metalicznym wykończeniu. Dzięki temu podbijemy dodatkowo charakter aranżacji i wprowadzimy do niej świeżość oraz oryginalny urok – dodaje ekspert marki TECE.
Styl kawaii wyróżnia się nie tylko pastelową kolorystyką, ale także obłymi kształtami. Meble oraz ceramika są oszczędne – przypominają figury geometryczne o często zaokrąglonych narożnikach i owalnych akcentach. Proste formy – charakterystyczne dla tego nurtu – podkreślają minimalizm współczesnych aranżacji.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone
W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.
Nauka
Dog parenting jest skutkiem szerszych zmian społecznych. U źródeł rosnąca samotność i trudności w budowaniu relacji [DEPESZA]

Naukowcy z Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie uważają, że dzięki specyficznym cechom wyglądu niektórych psów, zachowaniom komunikacyjnym zbliżonym do niemowląt i zależności od człowieka mogą one budzić w nas instynkt opiekuńczy porównywalny z tym, jaki wywołują dzieci. Obserwowane w bogatych i rozwiniętych krajach zjawisko dog parentingu budzi wiele kontrowersji, ale zdaniem naukowców nie ma ono wpływu na rodzicielstwo.
Podróże
Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły

Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.