Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację
Początkowo płytki kojarzyły nam się głównie z podłogami i ścianami w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości czyniły je naturalnym wyborem dla tych obszarów. Jednakże, wraz z postępem technologicznym i rosnącym zapotrzebowaniem na innowacyjne rozwiązania, ceramika zaczęła podbijać kolejne dziedziny wnętrzarskie.
Kamień naturalny, choć piękny, ma swoje wady. Dlatego rynek poszukiwał alternatyw, które zachowałyby wyjątkowy charakter naturalnych skał, ale byłyby bardziej funkcjonalne i przystępne cenowo. Tutaj z pomocą przyszły gresy wielkoformatowe, oferujące równie imponujący wygląd, ale w bardziej praktycznej formie.
Gresy umożliwiają pracę na dużej powierzchni bez widocznych łączeń, co pozwala na zachowanie spójnego wzoru i wyglądu. Stąd też naturalna ewolucja – zastosowanie ich na meblach. Dzięki nim możemy przekształcić meble w designerskie arcydzieła, nadając im nową, ekskluzywną odsłonę.
Intrygującym zestawieniem jest propozycja aranżacji kuchni, której blaty i fronty powstały z połączenia dwóch kolekcji - Cielo e Terra by Dorota Koziara i Black Pulpis Macieja Zienia. Subtelny, matowy róż idealnie kontrastuje z głębokim czarnym marmurem. Całość aranżacji dopełniają złote listwy.
Realizacja z kolekcją Duke Stone idealnie pokazuje piękno gresu na meblach. Duke Stone Macieja Zienia od Grupy Tubądzin to kolekcja prezentująca ciemną bazę płytki przecinaną gęsto usianymi żyłkami w odcieniu złamanej bieli. Włoskie dziedzictwo marmuru dopasuje się równie dobrze do nowoczesnej łazienki, jak i do przytulnej przestrzeni z meblami vintage. Aranżacje staną się monumentalne i szlachetne.
W garderobie na meblach możemy oglądać kolekcję Grand Cave Grey. Jest ona naturalna i wyrazista. W wyciszone kolory nabierają zadziorności za sprawą strukturalnej powierzchni płytek. Grand Cave kojarzy się z wytchnieniem, jakie daje domowa przestrzeń. To kwintesencja spokoju i ukojenia. Szarości sprzyjają relaksowi i medytacji. To barwy, które równoważą i napełniają harmonią nie tylko wnętrze domu, ale i psychikę człowieka. Monumentalne, grafitowe płyty zadziwiają subtelnością i naturalnym designem. Ich wyczuwalna w dotyku faktura łączy się z wyrazistym rysunkiem kamienia, dając wrażenie realnego kontaktu z surową skałą na meblu.
Umieszczanie gresu na meblach to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru i elegancji. Dzięki nowoczesnym technologiom i bogatej gamie wzorów oraz kolorów, ceramika staje się niezastąpionym materiałem w aranżacji każdego pomieszczenia.
Meble widoczne na zdjęciach zostały wykonane z płyt wielkoformatowych Grupy Tubądzin przez firmę Ernest Rust.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.