Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację
Początkowo płytki kojarzyły nam się głównie z podłogami i ścianami w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości czyniły je naturalnym wyborem dla tych obszarów. Jednakże, wraz z postępem technologicznym i rosnącym zapotrzebowaniem na innowacyjne rozwiązania, ceramika zaczęła podbijać kolejne dziedziny wnętrzarskie.
Kamień naturalny, choć piękny, ma swoje wady. Dlatego rynek poszukiwał alternatyw, które zachowałyby wyjątkowy charakter naturalnych skał, ale byłyby bardziej funkcjonalne i przystępne cenowo. Tutaj z pomocą przyszły gresy wielkoformatowe, oferujące równie imponujący wygląd, ale w bardziej praktycznej formie.
Gresy umożliwiają pracę na dużej powierzchni bez widocznych łączeń, co pozwala na zachowanie spójnego wzoru i wyglądu. Stąd też naturalna ewolucja – zastosowanie ich na meblach. Dzięki nim możemy przekształcić meble w designerskie arcydzieła, nadając im nową, ekskluzywną odsłonę.
Intrygującym zestawieniem jest propozycja aranżacji kuchni, której blaty i fronty powstały z połączenia dwóch kolekcji - Cielo e Terra by Dorota Koziara i Black Pulpis Macieja Zienia. Subtelny, matowy róż idealnie kontrastuje z głębokim czarnym marmurem. Całość aranżacji dopełniają złote listwy.
Realizacja z kolekcją Duke Stone idealnie pokazuje piękno gresu na meblach. Duke Stone Macieja Zienia od Grupy Tubądzin to kolekcja prezentująca ciemną bazę płytki przecinaną gęsto usianymi żyłkami w odcieniu złamanej bieli. Włoskie dziedzictwo marmuru dopasuje się równie dobrze do nowoczesnej łazienki, jak i do przytulnej przestrzeni z meblami vintage. Aranżacje staną się monumentalne i szlachetne.
W garderobie na meblach możemy oglądać kolekcję Grand Cave Grey. Jest ona naturalna i wyrazista. W wyciszone kolory nabierają zadziorności za sprawą strukturalnej powierzchni płytek. Grand Cave kojarzy się z wytchnieniem, jakie daje domowa przestrzeń. To kwintesencja spokoju i ukojenia. Szarości sprzyjają relaksowi i medytacji. To barwy, które równoważą i napełniają harmonią nie tylko wnętrze domu, ale i psychikę człowieka. Monumentalne, grafitowe płyty zadziwiają subtelnością i naturalnym designem. Ich wyczuwalna w dotyku faktura łączy się z wyrazistym rysunkiem kamienia, dając wrażenie realnego kontaktu z surową skałą na meblu.
Umieszczanie gresu na meblach to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru i elegancji. Dzięki nowoczesnym technologiom i bogatej gamie wzorów oraz kolorów, ceramika staje się niezastąpionym materiałem w aranżacji każdego pomieszczenia.
Meble widoczne na zdjęciach zostały wykonane z płyt wielkoformatowych Grupy Tubądzin przez firmę Ernest Rust.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.