GRUPA SANPLAST wspiera walkę z COVID-19
Grupa SANPLAST od początku swojej działalności angażuje się w działania na rzecz mieszkańców lokalnej społeczności. I tym razem, biorąc pod uwagę potrzeby szeroko rozumianej służby zdrowia, podjęła działania mające na celu jej wsparcie w walce z koronawirusem COVID-19. Grupa firm, należących do właściciela Sanplast-u przekazała środki pieniężne o łącznej wartości ćwierć miliona złotych m.in. na rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mogilnie oraz Domów Pomocy Społecznej w Siemionkach i w Skubarczewie.
- W obliczu zagrożenia pandemią chcieliśmy wspomóc służbę zdrowia, której pracownicy podejmują dziś nadludzkie wysiłki, by chronić życie i zdrowie nas wszystkich. Tym małym gestem chcemy powiedzieć tym wszystkim bohaterom jedno, proste słowo – Dziękujemy! – mówi Wiesław Podraza, Prokurent i udziałowiec SANPLAST SA. – Ponadto
zależało nam na tym, aby objąć opieką również tych, najbardziej narażonych na zakażenie. Dlatego naszą pomoc skierowaliśmy zarówno do szpitali, jak i do domów pomocy społecznej. – dodaje.
Pieniądze przekazane przez GRUPĘ SANPLAST pomogą placówkom w zakupie m.in. środków ochrony osobistej, takich jak rękawiczki, przyłbice i maseczki, kombinezony, płyny dezynfekujące tak niezbędnych przy leczeniu i opiece nad pacjentami zakażonymi COVID-19.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.