Komunikaty PR

Grzejniki podtynkowe, czyli ogrzewanie ścienne najnowszej generacji

2020-07-14  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.38 MB )

Czy grzejniki mogą być ukryte w ścianie, nie mieć widocznych podłączeń instalacyjnych, a przy tym zapewniać komfort cieplny w pomieszczeniach? Jest to możliwe, jeśli zastosujemy grzejniki podtynkowe.
 

Czym jest ogrzewanie?

Ogrzewanie to proces polegający na bieżącym uzupełnianiu ciepła, które traci nasz budynek. W odniesieniu do modelu procesu sprawności, ogrzewanie jest więc pracą a nie stratą. Największym źródłem strat (bez względu na termoizolacje budynku) jest zjawisko konwekcji, czyli unoszenie się ciepłego powietrza, gdyż w efekcie niepotrzebnie gromadzimy energię cieplną pod sufitem.

Ogrzewanie ścienne jest coraz bardziej doceniane przez projektantów i inwestorów, ponieważ zapewnia zdrowe warunki mieszkania i wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach przy niskim zużyciu energii. Co ważne, jest bezpieczne i niezawodne.

Nie musimy się bać ogrzewania ściennego? 

Awaria ogrzewania podtynkowego chyba wszystkim kojarzy się z wizją generalnego remontu i rozbiórki ścian. Nie musi do tego dojść, jeżeli wybierzemy najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie.

- Dotychczasowe wodne systemy ścienne wymagały tynków o większej grubości – co oznaczało większy opór cieplny i mniejszą efektywność. Pojawiały się problemy typu pękanie tynku, konieczność stosowania tynków specjalistycznych, pogorszona hydraulika, a przypadkowe uszkodzenie rur na ścianach groziło poważnymi konsekwencjami – mówi Adrian Biedrzycki, przedstawiciel sklepu internetowego thermshop.pl. - My proponujemy najnowsze rozwiązanie. To system 3THERMO, który wyeliminował wszystkie wady wodnych i elektrycznych systemów ściennych poprzednich generacji. Umożliwił też transmisję dużej energii w ograniczonej przestrzeni ściany zewnętrznej.

Ogrzewanie ścienne wykonane w technologii 3THERMO pokrywa się niewielką warstwą tynku, która nie ogranicza efektywności cieplnej układu oraz posiada małą bezwładność. Montaż takiego ogrzewania jest bardzo prosty zarówno w nowym jaki i starym budownictwie.

Ogrzewanie ścienne czy podłogowe?

Zdecydowanie ścienne. Tylko ono uzupełnia straty tak precyzyjnie i bezpośrednio w miejscu ich powstawania. Ogrzewanie ścienne jako jedyne nie osusza powietrza i nie posiada żadnych negatywnych efektów, nie kumuluje energii a więc też jej nie traci w przypadku nagłego wzrostu temperatur zewnętrznych.

-Ściana zewnętrzna pod względem komfortu i fizjologii człowieka jest najwłaściwszą płaszczyzną dla uzupełniania strat cieplnych. Ponadto jest idealna do sterowania, gdyż nie posiada takiej bezwładności jak podłogówka – mówi Adrian Biedrzycki.

Co wyróżnia system 3Thermo?

3THERMO to pierwszy praktyczny system ścienny. Koszt systemu jest porównywalny z układem podłogowym a realna moc to aż 250W z metra kwadratowego. 3THERMO umożliwia ekonomiczną eksploatację ściany zewnętrznej a jego konstrukcja nie wpływa na wybór tynku, grubości i sposobu jego montażu. Grzejniki podtynkowe to forma konstrukcyjna, która umożliwia realizację taniej i prostej ściany grzewczej bez konieczności zmiany konstrukcji ścian. Są bardzo łatwe w montażu, energooszczędne i całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.

Gwiazdy

Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało

Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.