Komunikaty PR

Grzejniki podtynkowe, czyli ogrzewanie ścienne najnowszej generacji

2020-07-14  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.38 MB )

Czy grzejniki mogą być ukryte w ścianie, nie mieć widocznych podłączeń instalacyjnych, a przy tym zapewniać komfort cieplny w pomieszczeniach? Jest to możliwe, jeśli zastosujemy grzejniki podtynkowe.
 

Czym jest ogrzewanie?

Ogrzewanie to proces polegający na bieżącym uzupełnianiu ciepła, które traci nasz budynek. W odniesieniu do modelu procesu sprawności, ogrzewanie jest więc pracą a nie stratą. Największym źródłem strat (bez względu na termoizolacje budynku) jest zjawisko konwekcji, czyli unoszenie się ciepłego powietrza, gdyż w efekcie niepotrzebnie gromadzimy energię cieplną pod sufitem.

Ogrzewanie ścienne jest coraz bardziej doceniane przez projektantów i inwestorów, ponieważ zapewnia zdrowe warunki mieszkania i wysoki komfort cieplny w pomieszczeniach przy niskim zużyciu energii. Co ważne, jest bezpieczne i niezawodne.

Nie musimy się bać ogrzewania ściennego? 

Awaria ogrzewania podtynkowego chyba wszystkim kojarzy się z wizją generalnego remontu i rozbiórki ścian. Nie musi do tego dojść, jeżeli wybierzemy najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie.

- Dotychczasowe wodne systemy ścienne wymagały tynków o większej grubości – co oznaczało większy opór cieplny i mniejszą efektywność. Pojawiały się problemy typu pękanie tynku, konieczność stosowania tynków specjalistycznych, pogorszona hydraulika, a przypadkowe uszkodzenie rur na ścianach groziło poważnymi konsekwencjami – mówi Adrian Biedrzycki, przedstawiciel sklepu internetowego thermshop.pl. - My proponujemy najnowsze rozwiązanie. To system 3THERMO, który wyeliminował wszystkie wady wodnych i elektrycznych systemów ściennych poprzednich generacji. Umożliwił też transmisję dużej energii w ograniczonej przestrzeni ściany zewnętrznej.

Ogrzewanie ścienne wykonane w technologii 3THERMO pokrywa się niewielką warstwą tynku, która nie ogranicza efektywności cieplnej układu oraz posiada małą bezwładność. Montaż takiego ogrzewania jest bardzo prosty zarówno w nowym jaki i starym budownictwie.

Ogrzewanie ścienne czy podłogowe?

Zdecydowanie ścienne. Tylko ono uzupełnia straty tak precyzyjnie i bezpośrednio w miejscu ich powstawania. Ogrzewanie ścienne jako jedyne nie osusza powietrza i nie posiada żadnych negatywnych efektów, nie kumuluje energii a więc też jej nie traci w przypadku nagłego wzrostu temperatur zewnętrznych.

-Ściana zewnętrzna pod względem komfortu i fizjologii człowieka jest najwłaściwszą płaszczyzną dla uzupełniania strat cieplnych. Ponadto jest idealna do sterowania, gdyż nie posiada takiej bezwładności jak podłogówka – mówi Adrian Biedrzycki.

Co wyróżnia system 3Thermo?

3THERMO to pierwszy praktyczny system ścienny. Koszt systemu jest porównywalny z układem podłogowym a realna moc to aż 250W z metra kwadratowego. 3THERMO umożliwia ekonomiczną eksploatację ściany zewnętrznej a jego konstrukcja nie wpływa na wybór tynku, grubości i sposobu jego montażu. Grzejniki podtynkowe to forma konstrukcyjna, która umożliwia realizację taniej i prostej ściany grzewczej bez konieczności zmiany konstrukcji ścian. Są bardzo łatwe w montażu, energooszczędne i całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.