Komunikaty PR

Hania Rani bohaterką pierwszego spotkania z cyklu #EmpikMusicLive

2020-06-19  |  13:00
Biuro prasowe

Empik inicjuje zupełnie nowy cykl wirtualnych koncertów i rozmów z artystami wokół ich premierowych albumów – #EmpikMusicLive. Wyjątkowe nagrania utworów będą dostępne tylko w aplikacji Empik Music. Gościem pierwszego wydarzenia będzie Hania Rani, laureatka Odkrycia Empiku 2019 w kategorii Muzyka, która właśnie wydała nową płytę „Home” (Gondwana Records). Artystka zagra 30-minutowy koncert, po którym opowie o swojej twórczości w rozmowie prowadzonej przez Agnieszkę Szydłowską. Transmisja spotkania już we wtorek 23 czerwca o godz. 20:00 na profilu Empiku na Facebooku.

Empik przedstawia nowy cykl spotkań #EmpikMusicLive, promujący najciekawsze premiery muzyczne. Rozmowy z artystami oraz ich występy będą transmitowane na żywo na stronie marki na Facebooku, a zapis audio każdego z nich trafi następnie do aplikacji streamingowej Empik Music. Podobnie jak w przypadku cyklu spotkań autorskich #premieraonline, w trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Cykl #EmpikMusicLive zainauguruje Hania Rani, laureatka Odkrycia Empiku 2019. W trakcie 30-minutowegokoncertu artystka wykona kilka utworów, w tym z premierowego albumu „Home”. Interaktywna transmisja spotkania odbędzie się już we wtorek 23 czerwca o godz. 20:00. Na wydarzenie Empik zaprasza wspólnie z Gondwana Records, Mystic Production oraz Going.

„Home” – historia o szczęściu i tęsknocie

Album „Home” (Gondwana Records) to pytanie o szukanie przynależności i własnego kąta, a także historia o emocjonalnym kalejdoskopie – od szczęścia po tęsknotę. Pod względem muzycznym drugi album Hani Rani jest podsumowaniem wszystkich jej wcześniejszych dokonań i poszukiwań.

Kręgosłupem aranżacji nadal pozostają pianino i fortepian, jednak na płycie usłyszymy znacznie większy zestaw instrumentów, które na przestrzeni lat pracy artystycznej zafascynowały pianistkę. Do współpracy nad kilkoma utworami Rani zaprosiła Ziemowita Klimka (kontrabas) i Wojtka Warmijaka (perkusja) z tria jazzowego Immortal Onion, którym zachwyciła się podczas festiwalu Tchnienia w Bieszczadach. Oprócz bębnów i basu, usłyszeć też będzie można subtelne brzmienie syntezatorów, kwintet smyczkowy oraz głos Hani.

Niektóre kompozycje pochodzą nawet z 2016 roku, a część powstała na kilka dni przed rozpoczęciem nagrań. Głównym założeniem aranżacyjnym było nowe wykorzystanie instrumentu najbliższego artystce, czyli pianina. Hania postanowiła wykorzystać jego możliwości, przekraczając dotychczasowe granice, układając na sobie wiele warstw oraz pracując nad brzmieniem każdej z nich, tak, że czasami bardziej przypominają harfę lub instrumenty perkusyjne niż instrument klawiszowy.

Oprócz piosenek i bardziej złożonych utworów instrumentalnych na płycie nie zabrakło kompozycji na pianino solo, gdzie tak jak na debiutanckim krążku „Esja”, oprócz dźwięków fortepianu możemy usłyszeć inne odgłosy: młoteczków, strun czy po prostu oddechu pianistki. Nagraniem albumu zajął się ponownie przyjaciel Hani - Piotr Wieczorek oraz Ignacy Gruszecki (Monochrom Studio). Za mix odpowiadają, podobnie jak w przypadku „Esji”, Gijs van Klooster z Amsterdamu oraz Piotr Wieczorek, a za mastering – Zino Mikorey, znany z pracy nad albumami takich artystów jak Nils Frahm czy Olafur Arnalds.

Codzienne muzyczne odkrycia

Aplikacja mobilna do streamingu muzyki Empik Music, w której dostępne będą nagrania z wydarzeń cyklu #EmpikMusicLive, zapewnia dostęp do kilku milionów utworów w jednym miejscu – od największych światowych wytwórni muzycznych po setki zagranicznych i polskich wytwórni niezależnych. Pomaga nie tylko odkrywać nowych wykonawców, ale również poleca oryginalne playlisty i rekomendacje stworzone przez znane postacie polskiego świata kultury oraz ekspertów Empiku, którzy od wielu lat śledzą polski rynek muzyczny. Dostępna jest do pobrania na systemy Android i iOS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka „Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum Biuro prasowe
2024-09-24 | 08:00

„Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum

Uczennice Liceum Sióstr Nazaretanek w geście solidarności i wsparcia z ofiarami powodzi, która nawiedziła południową część naszego kraju, nagrały swoją wersję utworu
Muzyka Od dwóch takich, co ukradli słońce…
2024-09-23 | 15:20

Od dwóch takich, co ukradli słońce…

Nazywają się “najbardziej pozytywnym duetem pod słońcem”. Połączyła ich wspólna pasja oraz chęć niesienia radości i zarażania optymizmem. Ich motto brzmi:
Muzyka Giełda Winyli i CD w Atrium Biała
2024-09-23 | 06:55

Giełda Winyli i CD w Atrium Biała

Miłośników muzyki i kolekcjonerów płyt zapraszamy 27 i 28 września do Atrium Biała na kolejną w tym roku Giełdę Winyli i CD! Podczas niej wystawcy zaprezentują ogromny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.