Komunikaty PR

H+H Silikat AT25 AkuTerm - profesjonalna ochrona termiczna i akustyczna w ściani

2024-02-26  |  20:50
Biuro prasowe

H+H Silikat AT25 AkuTerm to innowacyjny bloczek do wznoszenia jednowarstwowych przegród konstrukcyjnych, które spełniają wymagania zarówno pod względem izolacyjności termicznej, jak i akustycznej stawiane ścianom wewnętrznym oddzielającym pomieszczenia ogrzewane od klatek schodowych i korytarzy.

Wieloaspektowa ochrona w ścianie jednowarstwowej

Przepisy prawne wymagają zarówno w budownictwie mieszkalnym wielorodzinnym, jak również usługowym i użyteczności publicznej zastosowania między pomieszczeniami o różnej funkcji przegród o określonych parametrach.

Wymagania akustyczne dla ścian wewnętrznych zawarte są w normie PN-B-02151-3 określającej wartości wskaźnika izolacyjności akustycznej R’A1. Przykładowo dla oddzielenia pomieszczeń mieszkalnych od korytarzy i klatek schodowych w przypadku budynków wielorodzinnych wskaźnik ten nie powinien być niższy niż 50 dB, a dla analogicznych ścian między pokojami w hotelach kategorii trójgwiazdkowej i wyższej a korytarzami 45 dB. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określa z kolei wymogi współczynnika przewodzenia ciepła dla ścian stanowiących oddzielenie pomieszczeń ogrzewanych od klatek schodowych i korytarzy przy Δti ≥ 8°C na poziomie UC(max) nie wyższego niż 1,0 W/(m2*K) - wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager firmy H+H.

Z powyższych norm prawnych wynika zatem obowiązek wznoszenia ścian oddzielających mieszkania od klatek schodowych i korytarzy w sposób zapewniający spełnienie wymagań jednocześnie w zakresie izolacyjności akustycznej, jak i termicznej.

Zastosowanie bloczków H+H Silikat AT25 AkuTerm umożliwia osiągnięcie wymaganych wskaźników w przegrodzie jednowarstwowej bez użycia dodatkowych materiałów izolacyjnych.

Korzyści ze stosowania bloczków H+H Silikat AT25 AkuTerm

Bloczki H+H Silikat AT25 AkuTerm to produkty silikatowe o obniżonej gęstości (max. 1100 kg/m3 brutto w stanie suchym). Mniejsza gęstość struktury tworzywa silikatowego podnosi jego właściwości w zakresie ochrony termicznej w porównaniu do standardowych wyrobów silikatowych obniżając współczynnik λ10,dry do poziomu λ10,dry = 0,32 W/(m*K), co przekłada się dla ściany o szerokości 25 cm na współczynnik przenikania ciepła równy Uc = 0,96 W/(m2*K). W dalszym ciągu materiał ten cechuje charakterystyczna dla wyrobów silikatowych wysoka izolacyjność akustyczna (RA1 = 55 dB).

H+H Silikat AT25 AkuTerm zachowuje też klasę odporności ogniowej REI 240 przy poziomie obciążenia ∝ ≤ 0,8 - wykonana z niego przegroda może więc stanowić granicę strefy pożarowej 3 klasy o wytrzymałości do 240 minut obciążenia pożarowego. Zachowana jest również właściwość konstrukcyjna elementów i wytrzymałość na ściskanie minimum 5,0 N/mm2. Jak wyjaśnia Robert Janiak bloczki H+H Silikat AT25 AkuTerm sprawdzą się zarówno w przypadku profesjonalnego budownictwa i inwestycji deweloperskich, jak i w indywidualnych inwestycjach i budownictwie jednorodzinnym. W tym przypadku obowiązujące normy są zdecydowanie mniej restrykcyjne, podniesienie standardu termicznego i akustycznego np. w przypadku ściany oddzielającej pomieszczenia mieszkalne od garażu czy przestrzeni technicznych może jednak znacząco poprawić komfort użytkowania, a także obniżyć koszty funkcjonowania obiektu.

Możliwość wykonania ścian jako jednowarstwowych pozwala również na obniżenie kosztów realizacji inwestycji i przyspiesza proces wykonywania prac murarskich. Na ich tempo wpływa też obniżona masa elementów murowych, ułatwiająca ich przenoszenie i układanie.


OPIS PRODUKTU

H+H Silikat AT25 - do wykonywania ścian konstrukcyjnych wewnętrznych ze szczególnym przeznaczeniem do ścian oddzielających mieszkania od klatek schodowych i korytarzy w zabudowie wielorodzinnej. Element silikatowy z dodatkiem krzemianowym łączący w sobie wysoką izolacyjność akustyczną z wymaganym poziomem współczynnika przenikania ciepła U ≤ 1,0 W/(m2 ·K)

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.