Higiena i bezpieczeństwo w każdej sytuacji
Znajomość zasad higieny to jedno. Drugie to rozwiązania, które mogą wspierać użytkowników w dążeniu do zachowania czystości podczas korzystania z łazienki. Dlatego już na etapie urządzania tego pomieszczenia kwestie higieny warto potraktować priorytetowo. Wybierając odpowiednie elementy wyposażenia, na przykład antybakteryjne przyciski spłukujące, możemy dbać o bezpieczeństwo własne i wszystkich domowników.
Srebro na wagę złota
Skutecznym orężem w walce z bakteriami są aktywne jony srebra, które odpowiadają za hamowanie rozwoju drobnoustrojów. Ich wyjątkowe, antyseptyczne właściwości znane są ludzkości już od starożytności. Likwidują one bowiem ponad 99% bakterii, grzybów, wirusów i pleśni. Walory te doceniają także producenci rozwiązań sanitarnych. W ofercie firmy TECE znajdziemy kilka modeli antybakteryjnych przycisków spłukujących, wśród nich minimalistyczny TECEnow, nowoczesny TECEloop czy klasyczny TECEambia. Dzięki nim użytkowanie toalety staje się bezpieczne nawet w sytuacji, gdy korzysta z niej wiele osób, w tym dzieci, które mają niższą odporność organizmu niż osoby dorosłe.
W przypadku przycisków TECE aktywne jony srebra wykorzystano już na etapie produkcji. Ich gęste rozmieszczenie w całej masie surowca skutecznie przyczynia się do ochrony przed bakteriami przez cały okres użytkowania. Dzięki temu przyciski spełniają najwyższe wymogi higieniczno-sanitarne. Nie ma także potrzeby stosowania silnych środków dezynfekcyjnych.
Na straży higieny
Antybakteryjny przycisk TECEnow to jeden z ciekawszych przykładów tego, jak innowacja, wiedza i doświadczenie mogą sprzyjać higienie w łazience. Jest minimalistyczny, wyróżnia się klasycznym, ponadczasowym wzornictwem i płaską powierzchnią. Dużą zaletę stanowi możliwość montażu standardowego lub w wersji zlicowanej z płytką ścienną – w tym przypadku wymagane jest jednak zastosowania specjalnej ramki dystansowej oraz montażowej. TECEnow do WC opiera się na sprawdzonej technologii spłukiwania dwoma ilościami wody, może być uruchamiany z przodu lub od góry i jest kompatybilny ze wszystkimi spłuczkami TECE oraz płytką maskującą z koszem na kostkę czyszczącą. Antybakteryjny przycisk TECEnow występuje także w wersji do pisuaru.
Modele o antyseptycznych właściwościach znajdziemy także wśród serii TECEloop, która wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem i okrągłą formą elementów uruchamiających spłukiwanie. Możemy zdecydować się na modułowy przycisk w wersji ze szkła i dobrać do płytki „antybakteryjne” klawisze. Drugą opcją jest biały model w całości wykonany z tworzywa, do produkcji którego wykorzystano aktywne jony srebra. W przypadku wariantu ze szkła istnieje możliwość montażu zlicowanego w połączeniu z ramką montażową.
Trzecia seria przycisków z modelem antybakteryjnym to TECEambia. Poza właściwościami higienicznymi przycisk ten wyróżnia się eleganckim kształtem, niewielkim rozmiarem i przestrzenną formą. Został wykonany z wysokiej jakości tworzywa i spełnia najwyższe wymogi higieniczno-sanitarne. Ciche działanie podczas aktywacji zapewniają gumowe elementy. Przycisk może być uruchamiany z przodu lub od góry.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.