Komunikaty PR

Higiena i technologia – bezdotykowe rozwiązania do łazienki

2024-04-29  |  11:00

Urządzając pomieszczenia sanitarne coraz większą uwagę zwracamy nie tylko na sam design, ale także na funkcjonalność i wyższe standardy higieny. Z pomocą przychodzą nam nowe technologie oraz rozwiązania, dzięki którym korzystanie z łazienki czy toalety staje się komfortowe i bezpieczne. Przykładem są m.in. przyciski spłukujące z bezdotykowym mechanizmem uruchamiania.

Łazienka to pomieszczenie, w którego zaciszu relaksujemy się po ciężkim dniu, przywracając harmonię ciała i duszy. To także przestrzeń w domu, która najbardziej kojarzona jest z higieną i czystością. Urządzając ją warto te kwestie potraktować priorytetowo i zwrócić uwagę na rozwiązania, dzięki którym każdego dnia możemy dbać o bezpieczeństwo własne i wszystkich domowników. Przykładem są bezdotykowe przyciski spłukujące.

O krok przed Tobą

TECElux mini to szklany przycisk spłukujący firmy TECE, wyposażony w nowoczesną technologię LED podświetlającą kontury klawiszy. TECElux mini posiada czujnik ruchu i może być obsługiwany bezdotykowo. Spłuczka uruchamiana jest poprzez lekki dotyk, zbliżeniowo (bezdotykowo) lub automatycznie po 2 lub 5 minutach od wygaśnięcia podświetlania, jeżeli użytkownik nie uruchomi spłukiwania. Model ten wyróżnia się płaską powierzchnią, a w połączeniu z ramką instalacyjną może być montowany bezpośrednio w ścianie poprzez zlicowanie. Programowanie i zmiana ustawień elektronicznych przycisku, a także dostosowanie ich do indywidualnych wymagań użytkownika, odbywa się za pomocą pilota. TECElux mini dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i czarnym.

Solidna ochrona

TECEsolid to elektronika do WC z bezdotykowym systemem uruchamiającym, wyznaczająca nowe standardy higieny i bezpieczeństwa – zarówno w toaletach prywatnych, jak i publicznych. Po raz pierwszy zastosowano tu innowacyjny typ czujnika wywodzący się z technologii wykorzystywanej w aparatach fotograficznych. Precyzyjnie wykrywa on bezdotykową aktywację spłukiwania, odróżnia ją od innych ruchów użytkownika, a przyciski podświetlają się wyłącznie w sytuacji, gdy zbliży się on do toalety. To pozwala ograniczyć niezamierzone uruchamianie spłuczki. Przyciski o grubości zaledwie 6 mm zostały wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane warstwowo: 2 mm płytka metalowa chroni ramkę montażową przed uszkodzeniami, wynikającymi m.in. ze zwiększonej częstotliwości użytkowania przycisków. Ramka może być dodatkowo przymocowana w niewidoczny sposób i zabezpieczona przed kradzieżą. TECEsolid jest niezwykle intuicyjny w obsłudze i posiada zintegrowany program spłukiwania higienicznego oraz interwałowego. Elektronikę można także dopasować do indywidualnych wymagań za pomocą aplikacji. Może być zasilana sieciowo (230/12V) – poprzez transformator lub bateryjnie (6V). Model ten dostępny jest w kilku wariantach wzorniczych: chrom połysk, biały połysk i matowy, stal nierdzewna szczotkowana "anti-fingerprint" oraz czarny matowy.

Zaprogramowany na higienę

Ciekawą propozycją jest także wielofunkcyjny terminal WC TECElux, który składa się z modułu WC oraz szklanej obudowy dostępnej w kolorze białym lub czarnym. Rozwiązanie to jest nie tylko nowoczesne, ale też higieniczne i estetyczne - wszystkie przyłącza i kable ukryte są za szklanym panelem. To, co wyróżnia TECElux, to system spłukiwania „sen-Touch”, dzięki któremu istnieje możliwość bezdotykowego uruchamiania spłuczki w strefie około 10 mm. Gdy sensor wykryje obecność użytkownika, podświetlony zostaje mały i duży klawisz wyboru dwóch ilości spłukiwania. Bardzo przydatną funkcją jest cichy system oczyszczania powietrza. Wykorzystano w nim specjalny filtr, który eliminuje nieprzyjemne zapachy. Uruchamia się on i wyłącza automatycznie dzięki czujnikowi ruchu, który wykrywa obecność użytkownika. Dodatkową zaletą, którą z pewnością docenią miłośnicy indywidualnych rozwiązań, jest funkcja programowania ustawień elektroniki, takich jak: stopień jasności wyświetlacza, spłukiwanie higieniczne, intensywność i opóźnienie wyłączenia oczyszczacza powietrza, funkcja czyszcząca czy obszar detekcji czujnika ruchu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.