Hipnotyzująca głębia skąpanych w szarościach wnętrz
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Szary to kolor, który we wnętrzach może odgrywać główną rolę, ale też sprawdzi się jako bohater drugiego planu. Nie zawłaszcza przestrzeni, ale bez niego historia nie byłaby kompletna. Oto kilka pomysłów aranżacyjnych marki Tikkurila z różnymi wcieleniami szarości z palety kolorystycznej Deco Grey.
Aksamitna głębia ciemnej, niemal wpadającej w grafit, szarości 1954 nie potrzebuje skomplikowanych zabiegów wnętrzarskich, by zrobić wrażenie. W myśl zasady, że mniej znaczy więcej, ściana w tym hipnotyzującym kolorze bez żadnych dekoracji będzie przyciągać wzrok. Padające na nią z okna światło wydobędzie intrygujące tony szaorści, a naścienne panele w tym samym odcieniu efektownie wykończą całość. Deski podłogowe rozjaśnią pomieszczenie, podobnie jak fotel z jasnoszarym obiciem na drewnianych nóżkach. Soczyste akcenty kolorystyczne wprowadzą rośliny, a połyskująca lampa sufitowa nada aranżacji odrobinę blasku.
Dla osób preferujących jaśniejsze szarości interesującą propozycję może stanowić odcień 1952 z palety Tikkurila Optiva Matt 5. Pokój o ścianach pomalowanych tym kolorem dodatkowo można rozjaśnić za pomocą dużego szykownego stołu z blatem z białego marmuru. Miękko tapicerowane krzesła podkreślają elegancki wystrój, a zieleń roślin, także tych przedstawionych na grafice wprowadzi do pomieszczenia świeżą energię.
Ciemne kolory potrafią wydobyć szyk każdego pomieszczenia. Na tle ścian pomalowanych farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniu 1970 wyjątkowo korzystnie zaprezentują się proste w formie drewniane meble osadzone na smukłych nóżkach. Wykonane z tego naturalnego surowca stolik, fotel, szafka oraz rama lustra zachwycą pięknym rysunkiem drewna, tworząc wysoce elegancki, efektowny zestaw. Drewniane żaluzje, ciemna ceramika o obłych kształtach i szkliwione naczynia, w roli użytecznych dekoracji, wprowadzą kolonialny sznyt. Atmosferę leniwego popołudnia w tropikach podkreślą rośliny doniczkowe o rozłożystych zielonych liściach.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.