Komunikaty PR

Hotelowa rzeczywistość post-COVID – czego oczekujemy dziś od łazienek?

2020-08-06  |  11:30
Biuro prasowe

Po kilku tygodniach przymusowego lockdownu, z początkiem lata Polacy ruszyli odkrywać uroki własnego kraju. Turystyczne miejscowości nie narzekają na brak gości, tegoroczne wakacje niewątpliwie będą jednak inne niż wszystkie poprzednie. Oczekujemy dziś nie tylko wypoczynku w komfortowych warunkach, ale także bezpieczeństwa sanitarnego. W jaki sposób właściciele hoteli, restauracji i innych obiektów publicznych mogą odpowiedzieć na te wymagania?

Tegoroczny sezon turystyczny postawił przed branżą hotelarską szereg zupełnie nowych wyzwań. Według Agnieszki Dąbrowskiej, prezes spółki operatorskiej PI Apartamenty&Hotele, największym z nich jest zapewnienie gościom bezpieczeństwa sanitarnego. Korzystanie ze wspólnych urządzeń sanitarnych, takich jak spłuczki czy baterie umywalkowe w łazienkach ogólnodostępnych może wzbudzać niepokój. Jak zapewnić higienę powierzchniom, których każdego dnia dotyka wiele osób? Regularna dezynfekcja jest tu niezbędna, lecz z punktu widzenia właściciela hotelu czy restauracji niesie ze sobą ogromne koszty, związane z zakupem środków czystości oraz wynagrodzeniem pracowników. Dlatego, zdaniem Agnieszki Dąbrowskiej skutkiem ubocznym pandemii koronawirusa będzie zmiana podejścia inwestorów do wyposażenia hotelowych pokoi i łazienek. Systemy bezdotykowe: baterie, dozowniki i przyciski spłukujące to w nowych inwestycjach absolutny „must have”, jeśli chodzi o przestrzenie ogólnodostępne – uważa prezes spółki PI Apartamenty&Hotele.

Bezdotykowy „must have”

Systemy bezdotykowe w łazienkach pozwalają w prosty sposób zachować podwyższone standardy higieny, ponieważ nie wymagają ingerencji ze strony użytkownika czy ekipy sprzątającej. Co więcej, bezdotykowe baterie czy spłuczki mogą przynieść wymierne korzyści związane z mniejszym zużyciem wody. Do upowszechnienia technologii bezdotykowej w łazienkach publicznych zachęca marka Geberit, oferująca szereg tego rodzaju urządzeń.

W ofercie Geberit znajdziemy m.in. elektroniczne baterie umywalkowe Brenta i Piave. Obie serie dostępne są w wersji ściennej lub stojącej. Prosta, ponadczasowa i elegancka forma baterii oraz dwie długości wylewki modeli ściennych (170 mm i 220 mm), sprawiają, że pasują one do umywalek w niemal każdym stylu. Uruchamiane czujnikiem podczerwieni baterie umywalkowe Geberit Piave i Brenta dostępne są w wersji z zasilaniem sieciowym, bateryjnym oraz niezależnym zasilaniem generatorowym. Do wyboru mamy modele z mieszaczem lub bez mieszacza. Przemyślany, modułowy system Geberit Piave i Brenta pozwolił wyeliminować problemy montażowe towarzyszące dotąd instalacji ściennych baterii umywalkowych. Czujnik podczerwieni i wszystkie pozostałe części elektroniczne są zabezpieczone przed wilgocią w oddzielnej skrzynce funkcyjnej. Skrzynkę instaluje się pod umywalką w ścianie, co otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie projektowania baterii sanitarnych. Kolejnym wyróżnikiem systemów baterii Geberit Brenta i Piave jest to, że woda płynie przez wzmocniony wąż z tworzywa sztucznego, prowadzący od jednostki funkcjonalnej w skrzynce funkcyjnej do regulatora strumienia na wylewce baterii. Takie rozwiązanie gwarantuje jakość wody pitnej.

Nabierz nawyku bez dotyku

Niezawodne technologie bezdotykowe Geberit sprawdzą się również w systemach spłukiwania misek ustępowych oraz pisuarów. Nowoczesne, elektroniczne przyciski uruchamiające do WC Geberit Sigma10 i Sigma80 podniosą komfort i bezpieczeństwo każdej toalety. Ich dodatkowym atutem jest atrakcyjne wzornictwo. Przycisk uruchamiający Sigma10 wykonano ze stali nierdzewnej, zaś Sigma80 – ze szkła w kolorze czarnym lub w wykończeniu lustrzanym.

W ofercie Geberit dostępne są też systemy pisuarowe z podtynkowym zaworem spłukującym uruchamianym na podczerwień. Idealne wkomponowanie systemu sterowania w wystrój łazienki umożliwia bogaty wybór różnych przycisków spłukujących.

Bezdotykowo uruchamiane spłuczki to znakomity sposób nie tylko na podniesienie poziomu higieny, ale także estetyki ogólnodostępnych toalet. Ogromną zaletą elektronicznych systemów sterowania do WC i pisuarów Geberit jest ich spójność wzornicza. Uniwersalna, elegancka forma przycisków doskonale pasuje do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych łazienek.

Bezprecedensowa sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła na nas wszystkich zmianę starych przyzwyczajeń i konieczność nabrania nowych nawyków. Niektóre z nich, np. częste i dokładne mycie rąk oraz dbałość o higienę z pewnością zostaną z nami na dłużej. I dlatego przyszłość hotelowych łazienek należy do systemów bezdotykowych!

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2019 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sky is the limit! Luksusowy apartament w sercu Warszawy Biuro prasowe
2020-09-30 | 11:50

Sky is the limit! Luksusowy apartament w sercu Warszawy

Widok na Pałac Kultury i Nauki i panoramę stolicy. Lokalizacja w samym sercu miasta. 160 metrów wysokości, 44 piętra, dostęp do siłowni, jacuzzi i pomieszczeń klubowych. Warszawski
Dom Ogrodzeniowa paleta możliwości - jak dobrać kolor ogrodzenia?
2020-09-30 | 11:00

Ogrodzeniowa paleta możliwości - jak dobrać kolor ogrodzenia?

Ogrodzenie to pierwszy element, jaki widzimy zbliżając się do  posesji. Jego wygląd jest niezmiernie ważny, a jeden z aspektów wpływających na odbiór całości to kolor.
Dom Idealnie skomponowana strefa prysznicowa
2020-09-30 | 01:00

Idealnie skomponowana strefa prysznicowa

Czy strefa prysznicowa może zostać zaprojektowana w taki sposób, że będzie zachwycać zarówno swoją funkcjonalnością, jak i designem? Oczywiście. Odpowiedzią jest

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020
Biogen

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Muzyka

Paula Tumala: Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i jestem mu dozgonnie wdzięczna, że wybrał mnie jako Słowiankę

To właśnie Donatanowi Paula Tumala zawdzięcza swoją popularność. Muzyk dostrzegł w niej potencjał i niewątpliwie jest ojcem jej sukcesu. Modelka wzięła udział w kilku jego teledyskach, ale największy rozgłos przyniosła jej rola Słowianki w klipie do utworu „My, Słowianie” nagranym wspólnie z Cleo. Tę współpracę wspomina jako jeden z najlepszych momentów w swoim życiu. Zapewnia też, że gdyby padła kolejna taka propozycja, na pewno by nie odmówiła.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Kinga Sawczuk: Ekologia zawsze była mi bliska, ponieważ byłam harcerką. Żyjemy na tej planecie wspólnie i każdy powinien dbać o środowisko

Influencerka wzięła udział w akcji  Clean Up The World polegającej na wspólnym sprzątaniu świata przez osoby rozpoznawalne. Towarzyszył jej dziennikarz Kuba Adamiak, z którym współprowadzi e-lekcje przyrody w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio Electro-System. Tłumaczy, że kontakt z przyrodą od zawsze był dla niej niezwykle ważny. Kinga Sawczuk zaznacza, że współczesne media powinny poszerzać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami, które zagrażają środowisku przyrodniczemu.

Ochrona środowiska

Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

– W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.