Hybrydowa zieleń sposobem na wyrafinowane, lecz przyjazne wnętrza
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Kolory łączące w sobie kilka odcieni potrafią zaskakiwać i intrygować, kreując niebanalne, nieoczywiste wnętrza. Tak jest też w przypadku hybrydowej zieleni, z której wybrzmiewają kojarzone z wyszukaniem niebieskie tony. Przypominająca morską toń barwa tworzy wykwintne aranżacje, od których bije wysmakowany spokój, ale też ujmujące ciepło i przytulność.
Głęboka, hybrydowa zieleń na ścianach, jak Ciemny Szmaragdowy z palety Dekoral, wydobędzie szyk każdej aranżacji. Podobnie jak klasyczny granat uwodzi bowiem gracją i wyrafinowaniem, jednak czerpiąc z przypisywanych zieleni właściwości, jest przy tym dużo bardziej ciepła i przyjemna w odbiorze. Z powodzeniem można więc ją wykorzystać na dużych powierzchniach, bez obaw o efekt przytłoczenia przestrzeni. Zestawiona z miękkimi tekstyliami w dopasowanych tonach wypełni sypialnię intymną atmosferą, z nutą przyjemnej ekstrawagancji.
Jedna ściana pokryta hybrydową zielenią sama w sobie stanowi efektowną dekorację wnętrza i sprawia, że zyskuje ono intrygujący look. Ciemny Szmaragdowy tworzy wyrazisty kontrapunkt dla kremowej tonacji Minimalistyczny Beż farby Dekoral Effect 3in1, który pokrywa resztę ścian, dodając aranżacji zdecydowanego stylu. Przy akompaniamencie drewna powstaje będące kwintesencją dobrego smaku wnętrze, któremu z całą pewnością nie brakuje charakteru.
Hybrydowa zieleń we wnętrzach świetnie prezentuje się też w postaci drobnych akcentów. Nawet w niewielkich dawkach wzbogaca przestrzeń, działając jak ożywczy kontrast dla stonowanych, nienarzucających się odcieni. Za sprawą ciemnozielonych roślin skąpane w spokojnych beżach wnętrze nabiera kolorytu, tworząc urządzoną z dbałością o detale całość, która ujmuje łagodną formą i ponadczasowością.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.