I Ty możesz wystąpić w Opolu!
I Ty możesz wystąpić w Opolu!
Niezwykłe wydarzenie „Przeboje al’dete. Konkurs dla wokalistów” z bezcenną nagrodą. Dyrektorzy: Jarosław Wasik z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Mariusz Dziubek z Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie, zaskoczyli niesamowitą inicjatywą. Finał wydarzenia, które startuje już 7 kwietnia, odbędzie się we wrześniu 2021r.
Ze spotkania wokalisty i autora tekstów oraz ekspresyjnego dyrygenta pierwszej w Polsce filharmonii dętej, może powstać tylko jedno – konkurs dla wokalistów.
Moc instrumentów dętych, muzyka na żywo, kilkudziesięcioosobowa orkiestra to wszystko sprawia, że podkłady karaoke tętnią nową energią! Dostrzegam mnóstwo utalentowanych wokalistów, którzy z pasją i radością śpiewają ulubione piosenki. Dzięki podkładom Al’dete z towarzyszeniem orkiestry, wykonać mogą największe opolskie przeboje. Obcowanie ze sztuką żywą, instrumentem dętym, wejście w głąb świata dźwięków orkiestry to ogromna wartość. Zapraszam Was do mojego świata! – mówi Mariusz Dziubek, dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.
Nasze Muzeum powstało także po to, by rozwijać i kształcić miłośników polskiej piosenki. Serdecznie zapraszam wszystkich na profesjonalne warsztaty z mistrzynią Elżbietą Zapendowską, która wraz z Mariuszem Dziubkiem, wspaniałym dyrygentem i aranżerem pomogą przygotować się do występu przed opolską publicznością – zachęca Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.
Wielką atrakcją konkursu jest udział w wyjątkowych warsztatach wokalnych, które dla finałowej dziesiątki uczestników poprowadzi Elżbieta Zapendowska oraz Narodowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W trakcie zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi będą pracować nad aranżacją i układem scenicznym do przesłanych prac.
Koncert laureatów z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Dętej odbędzie się
5 września na rynku w Opolu podczas „Kawiarenki z gwiazdami” . Uczestników oceniać będzie profesjonalnie jury, które zdecyduje, kto otrzyma Grand Prix oraz pozostałe nagrody.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
- Nagrać autorskie, wokalne wykonanie do jednego z 12 półplaybacków zaaranżowanych przez Mariusza Dziubka, dostępnych na www.przebojealdete.pl) – można to zrobić samemu, w duecie lub w zespole
- Piosenkę (wykonanie wokalne wraz z obrazem) należy wysłać do 30 czerwca 2021 na adres aldete@muzeumpiosenki
Komisja konkursowa oceni napływające nagrania do 12 lipca b.r. i wyłoni wśród nich 10, których autorzy zostaną zaproszeni na warsztaty wokalne.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na www.przebojealdete.pl oraz w mediach społecznościowych organizatorów – Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Narodowej Orkiestry Dętej.
Zapraszamy na:
www.przebojealdete.pl
www.facebook.com/nodlubin
www.facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki
Życzymy powodzenia!
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.