I Ty możesz wystąpić w Opolu!
I Ty możesz wystąpić w Opolu!
Niezwykłe wydarzenie „Przeboje al’dete. Konkurs dla wokalistów” z bezcenną nagrodą. Dyrektorzy: Jarosław Wasik z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Mariusz Dziubek z Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie, zaskoczyli niesamowitą inicjatywą. Finał wydarzenia, które startuje już 7 kwietnia, odbędzie się we wrześniu 2021r.
Ze spotkania wokalisty i autora tekstów oraz ekspresyjnego dyrygenta pierwszej w Polsce filharmonii dętej, może powstać tylko jedno – konkurs dla wokalistów.
Moc instrumentów dętych, muzyka na żywo, kilkudziesięcioosobowa orkiestra to wszystko sprawia, że podkłady karaoke tętnią nową energią! Dostrzegam mnóstwo utalentowanych wokalistów, którzy z pasją i radością śpiewają ulubione piosenki. Dzięki podkładom Al’dete z towarzyszeniem orkiestry, wykonać mogą największe opolskie przeboje. Obcowanie ze sztuką żywą, instrumentem dętym, wejście w głąb świata dźwięków orkiestry to ogromna wartość. Zapraszam Was do mojego świata! – mówi Mariusz Dziubek, dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.
Nasze Muzeum powstało także po to, by rozwijać i kształcić miłośników polskiej piosenki. Serdecznie zapraszam wszystkich na profesjonalne warsztaty z mistrzynią Elżbietą Zapendowską, która wraz z Mariuszem Dziubkiem, wspaniałym dyrygentem i aranżerem pomogą przygotować się do występu przed opolską publicznością – zachęca Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.
Wielką atrakcją konkursu jest udział w wyjątkowych warsztatach wokalnych, które dla finałowej dziesiątki uczestników poprowadzi Elżbieta Zapendowska oraz Narodowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W trakcie zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi będą pracować nad aranżacją i układem scenicznym do przesłanych prac.
Koncert laureatów z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Dętej odbędzie się
5 września na rynku w Opolu podczas „Kawiarenki z gwiazdami” . Uczestników oceniać będzie profesjonalnie jury, które zdecyduje, kto otrzyma Grand Prix oraz pozostałe nagrody.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
- Nagrać autorskie, wokalne wykonanie do jednego z 12 półplaybacków zaaranżowanych przez Mariusza Dziubka, dostępnych na www.przebojealdete.pl) – można to zrobić samemu, w duecie lub w zespole
- Piosenkę (wykonanie wokalne wraz z obrazem) należy wysłać do 30 czerwca 2021 na adres aldete@muzeumpiosenki
Komisja konkursowa oceni napływające nagrania do 12 lipca b.r. i wyłoni wśród nich 10, których autorzy zostaną zaproszeni na warsztaty wokalne.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na www.przebojealdete.pl oraz w mediach społecznościowych organizatorów – Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Narodowej Orkiestry Dętej.
Zapraszamy na:
www.przebojealdete.pl
www.facebook.com/nodlubin
www.facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki
Życzymy powodzenia!

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.