Idealnie dopasowane - obrzeże i uchwyt meblowy

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Chociaż uchwyt meblowy i obrzeże okalające front mają różne zadania, mogą tworzyć zgrany duet! Na ich połączeniu nie traci komfort użytkowania i funkcjonalność mebli, a bardzo zyskuje estetyka. Rozwiązanie spodoba się wszystkim, którzy ze szczególną dbałości podchodzą do detali i cenią proste, ale ciekawe formy.
W kuchni liczy się dobry smak. Nie tylko na talerzu, ale również w przestrzeni, w której przygotowujemy posiłki. Kulinarny sukces gwarantuje zazwyczaj połączenie dobrze dobranych składników, nowatorscy kucharze szukają jednak czegoś więcej niż znane recepty. Miksowanie ze sobą nowych smaków nierzadko pozwala osiągnąć fantastyczne rezultaty. Podobnie jest w przypadku aranżacji wnętrz. Pomysłowe i odbiegające od utartych schematów rozwiązania wzornicze potrafią zachwycić stylistyczną świeżością i bardzo interesującym efektem.
Efektowne i funkcjonalne zespolenie
Dotychczas obrzeże okalające front i zamontowany na nim uchwyt nie stanowiły całości. Koncepcja ich zespolenia w systemie KAMmono Black, zaproponowana przez firmę KAM, producenta mebli kuchennych z Milejewa, nie tylko urzeka atrakcyjnym efektem wizualnym, ale pomyślnie zdała egzamin z ergonomii i funkcjonalności.
Elegancki uchwyt krawędziowy w czarnym kolorze jest zespolony w niemal niewidoczny sposób z obrzeżem tej samej barwy. Idealnie ze sobą połączone, zakreślają kontury frontu o geometrycznych, kontrastujących z dekorem liniach. Niczym ramka skrojona na miarę stanowią jego oprawę, podkreślając nowoczesną stylistykę zabudowy meblowej. Uchwyt, który pozostaje niemal niewidoczny, jest praktyczny i wygodny.
- Wyjątkowość tego rozwiązania kryje się w efektownej grze kontrastów pomiędzy dekorem frontu a okalającym go czarnym obrzeżem ze zintegrowanym uchwytem – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Efekt zespolenia obrzeża z uchwytem wygląda bardzo nowocześnie i wpisuje się w aktualne trendy, w których rezygnujemy z nadmiernej ilości elementów ozdobnych na rzecz eleganckiego minimalizmu. Proste linie wyznaczane prze mocno zarysowane obrzeże gwarantują harmonię i równowagę, wyglądają schludnie i potęgują wrażenie ładu – dodaje projektantka.
Obrzeże jest precyzyjnie frezowane pod wymiar uchwytu, który idealnie wpasowuje się w powierzchnię frontu i nie wystaje poza jego obręb. Eliminuje to ryzyko „kolizji” uchwytów, które nawet umieszczone blisko nie będą o siebie zahaczały. Ma to znaczenie w przypadku zabudowy wysokiej czy w obudowie lodówki. Dodatkowo, w przypadku ciężkich frontów lodówek czy zmywarek to bardziej ergonomiczna alternatywa niż otwieranie metodą „push to open”.
Dzięki temu, że uchwyty są zintegrowane z obrzeżem, nie ma potrzeby zostawiania dodatkowego miejsca, aby ze sobą nie kolidowały podczas użytkowania mebli. Pozwala to wyeliminować wolne przestrzenie pomiędzy frontami, na czym dodatkowo zyskuje estetyka zabudowy.
Potencjał czerni
Front KAMmono Black zachwyci nawet tych użytkowników, którzy preferują proste formy mebli, rezygnując z dodatkowych zdobień czy nadmiernej ilości ozdobników. Efektowna, ale subtelna ramka, jaką tworzy obrzeże w czarnym kolorze, nie zdominuje zabudowy, a jedynie podkreśli nowoczesny wygląd mebli.
Atutem jest także kolor czarny, który króluje w modnych aranżacjach kuchennych. Nie każdy jednak, któremu zamarzy się monochromatyczna zabudowa kuchenna w tym kolorze, będzie mógł ten pomysł zrealizować. Małe, słabo doświetlone pomieszczenia nie będą odpowiednim otoczeniem dla mebli w tym wyrazistym kolorze. W każdym wnętrzu jednak dobrze zaprezentują się meble z frontami mocno zaakcentowanymi czarnym obrzeżem. Są wizualnie lżejsze i równie charakterne. Nawet zabudowa meblowa w delikatnych dekorach drewna w jasnym wybarwieniu zyskuje bardziej wyrazistego wyglądu.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.