Komunikaty PR

Instruktaż konserwacji huśtawki ogrodowej

2024-05-22  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Drewniana huśtawka w ogrodzie uprzyjemni relaks każdemu niezależnie od wieku. Aby służyła długo, a przy okazji stanowiła urokliwą ozdobę, warto poświęcić jej nieco uwagi. Marka Drewnochron wraz ze swoim ambasadorem, Dominikiem Strzelcem, podpowiada, jak odpowiednio zadbać o drewnianą architekturę ogrodową.

Huśtawka w większości przypadków przez okrągły rok stoi pod gołym niebem, przez co nieustannie narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego, aby drewno zachowało swoje walory estetyczne i użytkowe, wymaga stosownego zabezpieczenia. Przed rozpoczęciem właściwych zabiegów pielęgnacyjnych, konieczna jest ocena kondycji drewna. Należy sprawdzić, czy na jego powierzchni nie ma żadnych uszkodzeń. W zależności od konstrukcji huśtawki, konieczny może być częściowy demontaż huśtawki, który pozwoli na dokładne dotarcie do każdego z elementów. 

Przed rozpoczęciem aplikacji wybranego preparatu należy się upewnić, że drewno jest suche - jego wilgotność nie powinna przekraczać 15%. Produkt nałożony na wilgotne drewno nie będzie poprawnie wnikał w jego strukturę, a w rezultacie nie zapewni skutecznej ochrony. Aplikację poprzedza kilka kroków, które są niezbędne dla uzyskania właściwego efektu, dlatego nie należy ich pomijać. Obowiązkowym punktem jest usunięcie zabrudzeń, uzupełnienie ewentualnych ubytków oraz szlifowanie, a także dokładne odpylenie powierzchni. Jeśli na drewnie widoczne są plamy bądź wykwity żywiczne, należy je usunąć używając do tego celu benzynę ekstrakcyjną.

Po takim przygotowaniu można nakładać impregnat ochronny. Przed malowaniem i w trakcie prac konieczne jest dokładne wymieszanie preparatu, aby jego konsystencja pozostawała jednorodna. Impregnat Drewnochron należy nanosić zgodnie z kierunkiem usłojenia w dwóch lub trzech warstwach, zachowując między nimi 4-godzinny odstęp. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy wykonać szlif drobnoziarnistym papierem i ponownie odpylić powierzchnię. Pokryte Impregnatem Drewnochron Eco&Protection drewno będzie zabezpieczone przed wnikaniem wody, promieniowaniem UV, a także rozwojem grzybów pleśniowych nawet na 9 lat. Ale długotrwała ochrona to nie wszystko - preparat zapewnia także piękny wygląd podkreślając naturalne usłojenie drewna, dzięki czemu huśtawka będzie prawdziwą ozdobą ogrodu przez wiele lat. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie

Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.

Podróże

Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok

W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.