Komunikaty PR

Inteligentny dom przyszłości. Czy warto zdecydować się na system smart home?

2021-09-18  |  09:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Niektórzy słysząc hasło smart home, wciąż mają przed oczami futurystyczny budynek  pełen okablowania i skomplikowanych technologii. To ciekawa, aczkolwiek nieprawdziwa wizja. Czym zatem w rzeczywistości jest inteligentny dom i jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?

 

Inteligentny dom, czyli jaki?

 

Smart home to zbiór urządzeń domowych połączonych w jeden zintegrowany system. W praktyce oznacza to, że przy pomocy kilku kliknięć na smartfonie jesteśmy w stanie monitorować i kontrolować zdalnie kwestie takie jak prąd, oświetlenie, ogrzewanie, czy zabezpieczenia. Możemy wybierać spośród pojedynczych urządzeń np. gniazdek Smart Plug, żarówek LED z wi-fi, czujników bezprzewodowych, kamer, wizjerów do drzwi, jak i z gotowych zestawów. Chociaż pełna automatyzacja domu i postawienie wyłącznie na inteligentne rozwiązania, jest jeszcze rzadko spotykane, to wiele osób decyduje się na usprawnienie przynajmniej kilku, najważniejszych dla nich aspektów. Jak to wygląda w praktyce?

 

Praktyczne zastosowania

 

Jeśli priorytetem jest zapewnienie domownikom bezpieczeństwa, można zacząć chociażby od zakupu kamer wewnętrznych i zewnętrznych oraz inteligentnych wizjerów do drzwi. W ten sposób zapewnimy sobie stały podgląd miejsc, w których zostały zainstalowane. Dzięki systemowi kamer zyskujemy możliwość skontrolowania zachowań dzieci, czworonogów, a także sprawdzenia, czy starszy członek rodziny nie potrzebuje pilnie pomocy. Na rynku znajdziemy również urządzenia, które posiadają wbudowany mikrofon i głośnik, umożliwiający porozumiewanie się z domownikami. W zależności od naszych potrzeb możemy sięgnąć po jeszcze bardziej rozbudowane sprzęty, takie jak np. model C3X od Ezviz. Oprócz wymienionych wcześniej funkcji, kamera zewnętrzna posiada wbudowaną syrenę i światło stroboskopowe, które można zaprogramować tak, aby uruchamiały się po wykryciu ruchu. Użytkownicy mogą zmienić syrenę na nagraną ścieżkę audio, na przykład z komunikatem „wszedłeś na prywatną posiadłość” w charakterze ostrzeżenia. Dzięki dwóm obiektywom kamera rejestruje nagrania wideo w kolorze nawet w bardzo ciemnym otoczeniu bez konieczności włączania oświetlenia punktowego. W efekcie użytkownicy C3X mogą dostrzec szczegóły na obrazach rejestrowanych nocą, takie jak kolor odzieży i samochodów, które tradycyjne kamery do monitoringu zazwyczaj nie rejestrują. Ponadto do modelu C3X producent oferuje darmową rejestrację 24h w pętli.

Jeśli poza bezpieczeństwem, ważne jest dla nas oszczędzanie energii, możemy zaopatrzyć się w gniazdka, które również są częścią inteligentnego domu. Nie tylko pomagają w oszczędzaniu prądu, ale także sprawią, że przez włączone żelazko, czy inny sprzęt nie trzeba będzie szybko wracać do domu. Zasilanie dla inteligentnego gniazdka odłączy się za pomocą smartfona. Koszt takiego urządzenia od wspomnianego producenta urządzeń smart home to około 60 złotych Można je obsługiwać za pomocą tej samej aplikacji, co kamery.

 

 

 

Inteligentny dom podnosi więc przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo domowników. Umożliwia monitorowanie tego, co dzieje się pod naszą nieobecność w mieszkaniu. Na tym jednak nie kończą się jego zalety. Smart urządzenia pozwalają również zminimalizować koszty związane z awariami lub włamaniem, a także monitorować i zmniejszać zużycie prądu.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.