Irena Santor gościem honorowym 3. edycji „Vistula Sounds” w Ciechocinku
Tegoroczna edycja festiwalu „Vistula Sounds” ponownie zawita do nadwiślańskiego Ciechocinka. Okrzyknięte „Małą Eurowizją” wydarzenie przyciąga coraz liczniejsze grono artystów z całego świata, którzy zaprezentują najwyższej próby talenty wokalne. Oceniać je będzie międzynarodowe jury pod przewodnictwem Grażyny Brodzińskiej. Gościem honorowym będzie żywa legenda polskiej muzyki i kultury – Irena Santor – której w całości poświęcony zostanie koncert otwarcia w dniu 13 sierpnia 2024 r. Festiwal potrwa 5 dni i zakończy się koncertem galowym w dniu 17 sierpnia 2024 r.
Mieszkańcy Ciechocinka i woj. kujawsko-pomorskiego, turyści, kuracjusze oraz fani doskonałej muzyki i śpiewu po raz kolejny będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym – festiwalu i konkursie wokalnym „Vistula Sounds”.
– Zauważamy, jak z roku na rok impreza staje się coraz dojrzalsza, przyciągając adeptów śpiewu estradowego z wielu zakątków globu. W tym roku to ponad 100 solistów oraz 9 zespołów wokalnych, a łącznie ponad 140 osób z 17 krajów – powiedział Saribek Sargsyan, dyrektor artystyczny wydarzenia. – Z jednej strony gościmy coraz bardziej zróżnicowane grono uczestników, a z drugiej zależy nam na zapoznawaniu ich z polską kulturą muzyczną, dlatego niezwykle cieszymy się, że w tym roku możemy zaprezentować jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej estrady, panią Irenę Santor – dodał Saribek Sargsyan.
Pierwszej Damie Polskiej Piosenki oraz Honorowej Obywatelce Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Irenie Santor – dedykowany będzie uroczysty koncert otwarcia, który odbędzie się 13 sierpnia 2024 r. w zabytkowym Teatrze Letnim w Ciechocinku. Na scenie pojawią się m.in. Grażyna Brodzińska, Marcin Wortmann, Mirek Gotfryd (laureat Grand Prix Vistula Sounds 2023), Sar Sargsyan, a także międzynarodowi goście. Na Skwerze Ekscentryków w Ciechocinku zostanie ustawiony telebim transmitujący wydarzenie dla szerokiej publiczności.
W kolejnych dniach (14 i 15 sierpnia) odbędą się konkursy piosenki polskiej i zagranicznej, do których zgłosili się przedstawiciele Austrii, Armenii, Bułgarii, Białorusi, Belgii, Brazylii, Czech, Estonii, Hiszpanii, Indii, Libii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Malty, Wietnamu oraz Polski. Oceniać ich będzie 13-osobowe międzynarodowe jury pod przewodnictwem polskiej sopranistki, śpiewaczki operetkowej, musicalowej, operowej oraz aktorki, Grażyny Brodzińskiej, wspieranej przez dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – Jarosława Wasika. Na uczestników czekać będą także dodatkowe atrakcje, takie jak warsztaty wokalne czy panele dyskusyjne poświęcone prezentacji kultur wybranych krajów.
16 sierpnia 20204 r. na scenie nad Wisłą miejsce będzie miała ceremonia wręczenia nagród oraz koncert „Goście Gospodarzom”, podczas którego zaprezentują się zagraniczni uczestnicy konkursów festiwalowych. 17 sierpnia 2024 r., w Parku Zdrojowym w Ciechocinku, odbędzie się uroczysty koncert galowy, połączony z wręczeniem nagród Grand Prix oraz nagród specjalnych.
– Tworząc Vistula Sounds za cel stawialiśmy sobie stać się coroczną, cykliczną imprezą o zasięgu międzynarodowym, która oprócz zmagań wokalistów o nagrody będzie platformą do promocji naszego kraju, polskiej kultury i tradycji wśród młodego pokolenia polskich oraz zagranicznych gości – powiedział Mariusz Kisielewski, dyrektor festiwalu. – Festiwale muzyczne stają się coraz popularniejszą formą spędzania czasu wolnego, rozwijają turystykę, wzbogacają życie ludzi i umożliwiają wspólne dzielenie się przeżyciami. Bardzo zależy nam na tym, aby Vistula Sounds był nie tylko Małą Eurowizją, ale i wielkim wydarzeniem muzycznym, które zapewni pozytywne emocje oraz możliwości rozwijania kontaktów międzynarodowych – dodał Mariusz Kisielewski.
Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.