IV edycja Art in Architecture festival
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Przed nami czwarta już edycja festiwalu Art in Architecture, którego głównym celem jest zachęcania inwestorów, architektów oraz projektantów wnętrz do współpracy z artystami. Jak co roku, zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze projekty ze sztuką w roli głównej. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 30 listopada 2022 r.
Art in Architecture Festival na stałe zapisał się w kalendarzu znaczących wydarzeń i ważnych konkursów w kręgu rodzimej architektury. Organizowany przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych ma zachęcać inwestorów, architektów i projektantów wnętrz do współpracy z artystami przy realizacji swoich projektów, a tym samym promować szerokie wprowadzanie sztuki do przestrzeni prywatnej, publicznej oraz obiektów komercyjnych. Nic więc dziwnego, że z roku na rok, przyciąga on coraz większą uwagę, ciesząc się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony przedstawicieli świata sztuki i architektury, jak i mediów. Najlepszym dowodem na to jest rozszerzenie samych kategorii konkursowych, których w tym roku jest aż pięć. Wyciągając wnioski z poprzednich edycji konkursu, organizatorzy dodali jako zupełnie nową kategorię przestrzeń wystawienniczą.
Już teraz projekty konkursowe można zgłaszać w następujących kategoriach: dom/mieszkanie, przestrzeń publiczną, biuro, hotel oraz wystawa. Zgłoszenia można dokonać jedynie w formie elektronicznej, załączając 6 zdjęć w formacie JPG lub PDF, w rozdzielczości 300 dpi z danej realizacji wraz z krótkim opisem za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Łączna wielkość zdjęć zamieszczona do jednej pracy konkursowej nie może przekraczać 20MB. Jednak ilość zgłoszeń nie jest ograniczona dla jednego podmiotu. Termin nadsyłania prac mija 30 listopada 2022 r do godz. 24.00 (decyduje data dostarczenia).
Link do formularza: https://artinarchitecturefestival.com/formularz-zgloszeniowy/
Jury konkursu
O prestiżu konkursu organizowanego w ramach Art in Architecture Festival świadczy także grono ekspertów zasiadających w jury, pod przewodnictwem architekta Przemo Łukasika.
Architekt Przemo Łukasik ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d'Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup.
W skład komisji oceniającej nadsyłane projekty konkursowe wchodzą również (w kolejności alfabetycznej):
- Architekt wnętrz Aleksander Jankowski
Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2002 wraz z Agatą Opyrchał prowadzi autorską pracownię projektową JIO. Członek Pro Stowarzyszenia Architektów Wnętrz i Stowarzyszenia Oleandrów. Tworzy kompleksowe projekty wnętrz i architektury współczesnych rezydencji, domów i apartamentów.
- Architekt wnętrz Piotr Kalinowski
CEO i dyrektor kreatywny wrocławskiego studio MIXD. Znany z projektowania przestrzeni hospitality, biur, co-livingów i obiektów handlowych. Laureat, wraz z zespołem projektowym, wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą. Finalista konkursu Hospitality Design Award 2020 i Dezeen Awards 2022.
- Inwestor Piotr Kroenke
Absolwent Politechniki Warszawskiej, z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy na budowach, zarówno w kraju jak i za granicą. Ostatnie 25 lat pracował w firmie deweloperskiej Globe Trade Centre SA. jako dyrektor generalny i członek Zarządu. Realizator licznych projektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budownictwa mieszkaniowego i szpitali.
- Architektki wnętrz Dora Kuć i Karina Snuszka
Ukończyły Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, studiowały także na Politecnico di Milano (Dora) i Universita di Perugia (Karina). Od ponad 15 lat prowadzą w Warszawie autorskie studio architektoniczne MoodWorks. W portfolio pracowni znajdują̨ się̨ projekty wnętrz rezydencji i biur z Polski i z zagranicy. Laureatki wielu międzynarodowych nagród.
- Architekta wnętrz Joanna Kulczyńska
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych oraz użytkowych. Współprowadzi rodzinną pracownię Kulczyński Architekt. Pomysłodawczyni, autorka koncepcji oraz aranżacji przestrzeni domu handlowego MYSIA 3 w Warszawie.
- Artystka, projektantka, historyk sztuki oraz wystawienniczka Agnieszka Leszczyńska – Mieczkowska
Absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych. Jako wykładowca akademicki stworzyła autorski program w dziedzinie projektowania specjalizacyjnego i sztuki w projektowaniu architektonicznym na Wydziałach Architektury i Architektury Wnętrz. Właścicielka Pracowni artystyczno-projektowej i Galerii Sztuki.
- Historyczka i krytyczka designu Krystyna Łuczak-Surówka
Absolwentka Instytutu Historii Sztuki UJ. Wykładowczyni warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Autorka wielu publikacji z zakresu historii i teorii designu. Kuratorka wystaw i jurorka w konkursach design 3D. Współtwórczyni polskiej marki VZÓR.
- Architekta wnętrz Maria Miland, współtwórczyni i koordynatorka Art in Architecture festival
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale architektury wnętrz. Zdobywała Doświadczenie zawodowe zdobywała w Warszawie i Barcelonie. Członek Stowarzyszenia Architektów Wnętrz SAW.
Wraz z Fundacją Innowacji Społeczno -Kulturalnych współtworzy i koordynuje Art in Architecture Festival.
- Artysta Aleksander Roszkowski
Studiował na ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa (1980–1985) pod kierunkiem Jacka Sienickiego i Zbigniewa Gostomskiego. Uczestniczył w indywidualnych wystawach organizowanych w kraju i za granicą (m.in. w Danii, Japonii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych).
- Architekt, artysta, rzemieślnik i projektant procesów Oskar Zięta
Założyciel Zieta Studio. Posiada tytuł doktora Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu. Wykłada w School of Form SWPS. Jest autorem ikonicznego stołka PLOPP, a także licznych form użytkowych. Tworzy architektoniczne rzeźby zaprojektowane metodą parametryczną.
Wyniki konkursu
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 15 grudnia 2022r. o godz.12 w auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wybrzeżu Kościuszkowskim 37. W trakcie trwania gali konkursowej laureaci otrzymają Złote Statuetki z wizerunkiem Leonarda da Vinci. Wręczone zostaną także Specjalne Wyróżnienia dla artystów, których dzieła znalazły się w każdym z nagrodzonych projektów.
Dodatkowe informacje: https://artinarchitecturefestival.com
Instytucje wspierające: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz
Patronat medialny: Architektura&Biznes, ArchitectureSNOB, artinfo.pl, Builder, Czas na Wnętrze, Design Alive, designteka.pl, ELLE Decoration, Magazif, Nowy Magazyn, OKK!, Sztuka Architektury, Sztuka Wnętrza, Weranda, WhiteMAD

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.