Komunikaty PR

Izolacja kanałów wentylacyjnych. O czym pamiętać przy jej wyborze?

2020-02-04  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Szeflińska
Fly pr

Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/

Izolacja elastomeryczna sposobem na kondensację i łatwiejszy montaż

Idealna izolacja kanałów wentylacyjnych powinna łączyć w sobie kilka właściwości. Przede wszystkim ma ona za zadanie chronić przed kondensacją pary wodnej, gwarantować efektywność energetyczną instalacji oraz chronić przed hałasem. Dobrze też, gdy zakupiony przez nas produkt będzie łatwy w montażu. Jaką zatem otulinę wybrać, by spełniała ona wszystkie te wymogi? „W kanałach wentylacyjnych świetnie sprawdzą się izolacje wykonane z wysokoelastycznej pianki elastomerowej na bazie syntetycznego kauczuku (FEF). Tworzywo to wyróżnia się zamkniętą strukturą komórkową, dzięki czemu nie tylko skutecznie ogranicza straty ciepła, ale też zapobiega dyfuzji pary wodnej i penetracji wilgoci wewnątrz izolacji. Tym samym zmniejsza ryzyko korozji kanału, która może skutkować uszkodzeniem instalacji. Warto też podkreślić, że pianka elastomerowa jest materiałem elastycznym, który świetnie dopasowuje się do nawet najbardziej skomplikowanych kształtów ułatwiając i przyspieszając instalację izolacji, również w miejscach trudno dostępnych. Łatwiejszy montaż to też mniejsze ryzyko uszkodzenia izolacji, a więc mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczelności na izolacji i wystąpienia kondensacji czy mostków termicznych”, wyjaśnia Maria Witkowska, dyrektor techniczny ds. obsługi rynku z firmy Armacell. „Przykładem izolacji dedykowanej kanałom wentylacyjnym, która została wykonana z pianki elastomerowej jest Armaflex Duct Plus AL firmy Armacell. Dzięki zamkniętokomórkowej strukturze skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia kondensacji oraz ogranicza straty energii. Dodatkowo, za sprawą specjalnej, reagującej na nacisk warstwy samoprzylepnej na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej, osłoniętej folią polietylenową, jej montaż przebiega szybko, łatwo i jest czysty”, dodaje specjalistka.

Bezpieczeństwo w razie pożaru i kontrola hałasu w budynku

Zapobieganie kondensacji i stratom energii oraz łatwość montażu to nie jedyne cechy, o których powinniśmy pamiętać wybierając izolację dedykowaną kanałom wentylacyjnym. Wysokiej jakości produkty powinny spełniać dodatkowe zadania, takie jak ograniczenie hałasu w budynku oraz ochrona w czasie pożaru. „Jeśli zależy nam na kontroli hałasu strukturalnego, czyli dźwięku przekazywanego przez konstrukcję budynku, który może przenosić się poprzez elementy mocujące rury lub poprzez połączenia rury ze szkieletem budynku, podczas zakupu izolacji kanałów wentylacyjnych postawmy na Armaflex Duct Plus AL firmy Armacell, która skutecznie zmniejsza nieprzyjemne odgłosy dobiegające z rur. Wybierając ten produkt możemy też istotnie podnieść poziom bezpieczeństwa pożarowego budynku i jego mieszkańców. Otulina jest bowiem samogasnąca, nie kapiąca a dodatkowo nie rozprzestrzenia ognia, co potwierdza europejska klasa reakcji na ogień B-s3,d0”, tłumaczy Maria Witkowska z firmy Armacell. „Izolacja Armaflex Duct Plus AL firmy Armacell zasługuje na docenienie z jeszcze jednego powodu – arkusze są wolne od włókien a płaszcz zewnętrzny wykonany został z laminatu aluminiowego o grubości 12 μm, podwójnie powlekanego włókna szklanego o wymiarach 5 x 5 mm oraz powłoki z LDPE o gęstości 22 g/m². Ta dodatkowa osłona nadaje izolacji estetyczny wygląd i pozwala uzyskać aluminiową, łatwą do czyszczenia powierzchnię kanałów”, dodaje specjalistka.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fly pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.