Komunikaty PR

Jak chronić Ziemię? Projekt Akademia Eko Liderów

2020-08-13  |  09:00
Biuro prasowe

Planeta Ziemia zmaga się z coraz większymi globalnymi problemami – zanieczyszczenia powietrza, marnowanie wody, wymieranie zwierząt, zaśmiecenie. Zewsząd docierają do nas dane o pogarszającym się stanie środowiska. Wszystko to prowadzi do pogłębiania się kryzysu klimatycznego i zachodzenia nieodwracalnych zmian dla planety i człowieka. 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce w 2019 roku zebrano ponad 13 milionów ton śmieci. Obecnie 10% kraju boryka się z suszą rolniczą, a na 52 rzekach jest widoczna susza hydrologiczna. Jasno wybrzmiewa z tego przekaz, że wpływa to na każdego z nas oraz że my sami przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje przerażające dane – z powodu złego stanu powietrza co roku umiera ponad 7 milionów osób.

Z braku dobrych przyzwyczajeń, zaniedbań lub wręcz przeciwnie –  z chęci dbania o planetę, ale braku dokładnej wiedzy – przyczyniamy się do pogłębienia kryzysu ekologicznego. Pozornie małe rzeczy mają ogromne znaczenie –  dla teraźniejszości i przyszłości – więc należy nauczyć się o nie dbać. Proces ochrony planety zaczyna się w domu, a edukowanie i uświadamianie od najmłodszych lat może być gwarancją lepszego życia dla pokoleń. 

Wychodząc z tego założenia, Fundacja Zwalcz Nudę przygotowała edukacyjny projekt dla najmłodszych – Akademię Eko Liderów, który uczy dzieci podstaw troski o środowisko. Wydarzenie odbywa się w dwóch szkołach podstawowych na Pradze-Południe w ramach Lata w Mieście i jest współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawę. Ma charakter gry miejskiej, podzielonej na 6 punktów – w każdym czeka wiedza merytoryczna oraz praktyczna gra, tłumacząca zasady segregacji odpadów, ochrony przyrody, zdrowego żywienia. Dzieci dowiedzą się, jakie są zagrożone gatunki zwierząt w Polsce, jak działają odnawialne źródła energii i co robić, aby oszczędzać wodę. Uczniom będą pomagać animatorzy, którzy wcielą się w rolę ekologicznych specjalistów. Celem projektu Akademii Eko Liderów jest pomoc najmłodszym w zrozumieniu, jak małymi krokami, w swoim własnym domu, ratować planetę. 

Łącząc edukację i zabawę, można zdziałać naprawdę wiele dobrego – takim zdaniem można opisać ideę projektu. Dzięki materiałom edukacyjnym dzieci poznają najprostsze, a jednocześnie najważniejsze zasady troski o środowisko. Co więcej, same wypróbują je w praktyce. Po zakończeniu projektu Akademii uczestnicy będą mogli z dumą nosić specjalne odznaki Eko Liderów i opowiedzieć o dbaniu o środowisko swoim rodzinom, rozpoczynając także proces domowej troski o ekologię. Zmiana tylko kilku przyzwyczajeń może doprowadzić do ogromnych pozytywnych zmian.

Na całym świecie toczy się dyskusja o zagrożeniach, z jakimi zmaga się nasza planeta. Akademia Eko Liderów zwraca uwagę na to, co u podstaw – edukację, która jest fundamentem do budowania czystszego, zdrowszego i bezpieczniejszego miejsca.

Jedno z wydarzeń odbywało się 6 sierpnia, a kolejne jeszcze przed nami – 18 sierpnia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci Biuro prasowe
2024-04-24 | 01:00

Aktywności na świeżym powietrzu i ich pozytywny wpływ na wzrok dzieci

Rozpoczęcie wiosny to doskonała okazja, aby zachęcić najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, w erze technologii i coraz większej liczby zajęć dodatkowych, coraz
Zdrowie Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?
2024-04-23 | 13:00

Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić?

Wiosna to niełatwy czas dla naszego organizmu. Po długiej zimie, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, jesteśmy
Zdrowie Niedożywienie pacjentów poważnym problemem w Polsce. Eksperci alarmują o pilnej
2024-04-22 | 15:00

Niedożywienie pacjentów poważnym problemem w Polsce. Eksperci alarmują o pilnej

Dane Fundacji wskazują, że aż 85% studentów oraz lekarzy pracujących w szpitalach w Polsce nie byłoby w stanie samodzielnie zainicjować i poprowadzić interwencji żywieniowej3.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Nazywam Małgosię Rozenek terminatorem. Ona jest niesamowicie ambitną i zdyscyplinowaną kobietą

Wokalista nie ukrywa, że z dużą przyjemnością stanął do rywalizacji z Małgorzatą Rozenek-Majdan w biathlonie. Szybko się jednak przekonał, że prezenterka nie będzie łatwym przeciwnikiem i trzeba nie lada wysiłku, by jej dorównać. A i sama konkurencja przysporzyła mu niemało problemów.

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.