Komunikaty PR

Jak dbać o czyste powietrze w domu?

2024-02-01  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Zimą, gdy trwa szczyt sezonu grzewczego, niebezpieczny dla zdrowia smog doskwiera szczególnie. Jednak problem złej jakości powietrza dotyczy nie tylko otoczenia zewnętrznego. Okazuje się, że to właśnie w pomieszczeniach może być ono nawet pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Warto więc zadbać o lepszy klimat w domowych wnętrzach, tym bardziej, że szczególnie zimą, to właśnie w czterech ścianach spędzamy zdecydowaną większość czasu. 

Za złą jakość powietrza odpowiadają m.in. formaldehydy, które de facto są także składnikiem smogu. To toksyczne, silnie aromatyczne substancje chemiczne stosowane w materiałach budowlanych i artukułach codziennego użytku, w tym chociażby w drewnianych meblach czy w lodówkach. Niestety bardzo łatwo przenikają one do organizmu przez układ oddechowy, powodując różnego rodzaju problemy zdrowotne, w tym astmę czy alergie. Uważa się również, że mają działanie kancerogenne. Jednym ze sposobów walki ze szkodliwymi formaldehydami jest wykorzystanie w aranżacji wnętrz farby Tikkurila Optiva Clean Air. 

Opracowana w innowacyjnej technologii oczyszczającej powietrze Tikkurila Optiva Clean Air redukuje stężenie niebezpiecznych formaldehydów w pomieszczeniach, co potwierdzają  przeprowadzone przez niezależne, akredytowane laboratorium badania. Malując nią ściany można więc znacząco poprawić klimat w domu, a przy okazji wykreować piękne wnętrzarskie aranżacje. Można ją bowiem zabarwić na ponad 13 tysięcy odcieni, dopasowując styl wnętrza do reszty wystroju, a przede wszystkim do własnych upodobań. 

Dbając o czyste powietrze warto otaczać się też roślinami. Nie od dziś wiadomo, że poprawiają one klimat w pomieszczeniu, więc w tym przypadku najlepiej sprawdzi się zasada: im więcej, tym lepiej. Roślinność działa jak naturalny filtr, wchłaniając szkodliwe związki z powietrza. Jest też przy tym urokliwą ozdobą wnętrz. Zielone kwiaty doniczkowe wprowadzą do domu żywe kolory i witalność, nadając wnętrzom przytulność. Niezwykle pięknie skomponują się z drewnem i kolorami nawiązującymi do barw ziemi, tworząc pełne naturalności aranżacje, w których wręcz czuć pozytywny, rześki klimat.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.