Jak dbać o skórę zimą?
Zimą nasza skóra narażona jest na ciągłe zmiany temperatury. Chłodny wiatr oraz nieprzyjemny mróz sprawiają, że staje się wysuszona i szorstka. Dowiedz się jak odpowiednio zabezpieczyć się przed szkodliwymi czynnikami i chronić swoją skórę w każdych warunkach.
Twarz
Najbardziej narażoną na zimno częścią ciała jest skóra twarzy. Trudno całkowicie ochronić ją przed mrozem. Podczas niskich temperatur, gruczoły łojowe pracują wolniej, przez co szybciej tracimy wodę z organizmu.
Dlatego 15 minut przed wyjściem na dwór należy nałożyć na twarz ciężki, tłusty krem, który będzie stanowił idealną barierę ochronną przed zimnem. Warto jednak pamiętać, aby zwrócić uwagę na jego skład. Te które pomogą Ci walczyć ze skutkami chłodu posiadają oleje, wazelinę, kwas hialuronowy, parafinę oraz silikony. Składniki te odbudowują warstwę lipidową skóry, zapobiegając także utracie wody z organizmu.
Nie zapominaj także o nawilżającym kremie na noc, który skutecznie zapobiega utracie wody z najgłębszych warstw naskórka, dzięki czemu twoja skóra zostanie zregenerowana po dziennej walce z chłodem.
Dłonie i usta
Jednak nie tylko skóra na twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zimą musimy zwrócić szczególną uwagę również na usta i dłonie, które także są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Na usta kojąco zadziała pomadka ochronna, zawierająca witaminę A, która pomaga w odbudowie naskórka, oraz witaminę B5, łagodzącą rany spowodowane działaniem mrozu. Do pielęgnacji podrażnionej skóry na dłoniach dobrze sprawdzają się preparaty z takimi substancjami, jak mocznik oraz pantenol.
Możemy po nie sięgać wielokrotnie w ciągu dnia, po umyciu rąk, a także gdy czujemy, że skóra naszych rąk jest spierzchnięta, szorstka i wymaga wygładzenia. Oprócz kremów, które chronią nas przed czynnikami atmosferycznymi, warto zainwestować w dobrej jakości rękawiczki, które ochronią dłonie przed bezpośrednim działaniem mrozu.
Dodatkowa ochrona
Skuteczna pielęgnacja to taka, która dba o Twoją skórę nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Do swojej diety dołącz płynny Collagen od DuoLife.
Kolagen jest białkiem, które ma duże znaczenie w walce o ochronę skóry w czasie zimy. Umożliwia zachowanie elastyczności, a także dodaje blasku i zdrowego wyglądu. Dzięki temu nawet w zimie będziemy wyglądały promieniście. Collagen od Duo Life zawiera także bogate zasoby ekstraktu z aceroli, która zdecydowanie przydaje się w chłodne dni, gdyż jest źródłem witaminy C. W składzie znajdziemy również wyciąg ze skrzypu polnego, który doskonale radzi sobie z przesuszoną skórą, a także dodatek kwasu hialuronowego, który poprawia uwodnienie głębokich warstw skóry, co jest niezbędne podczas tej pory roku.
Dbajmy więc o skórę podczas najchłodniejszej pory roku, nie pozwólmy na przesuszenie, doprowadzające do popękania i szorstkości. Olśniewajmy swoim promienistym wyglądem niezależnie od warunków za oknem.
myduolife.com
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.