Jak dbać o zęby w czasie podróży?
Jak dbać o zęby w czasie podróży?
Włoskie cannoli, turecka baklava, czy podlaski sękacz – smaki wakacji zawsze zostają w naszej pamięci na dłużej. Jednak czasem wspomnienia te zostają zatarte przez coś czego nikt z nas nie chce doświadczyć. Ból zęba potrafi popsuć nawet najwspanialszą chwilę, a rachunek z kliniki stomatologicznej przewyższyć wartość kilku noclegów.
Po pierwsze - profilaktyka
Przed każdym dłuższym wyjazdem powinniśmy znaleźć czas na profilaktyczną wizytę u stomatologa. Pozwoli nam to zminimalizować ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych, potrafiących skutecznie popsuć przyjemność z naszego wakacyjnego wyjazdu. Stomatolog oceni stan naszych zębów oraz dziąseł, a także wyleczy potencjalne zmiany próchnicze. Warto również upewnić się w jakim zakresie nasza polisa ubezpieczeniowa pokrywa koszty leczenia stomatologicznego, które za granicą potrafi być niezwykle kosztowne, a samo dotarcie do placówki zabierze nam cenny na wakacjach czas.
Po drugie – bądź zawsze przygotowany
Na wymarzony odpoczynek często nie zabieramy rzeczy najbardziej potrzebnych i regularnie używanych. Od lat na czele internetowych rankingów najczęściej zapominanym przedmiotem jest… szczoteczka do zębów. Dlatego już dziś na swoją wakacyjną listę dodaj szczoteczkę do zębów (np. zestaw Oclean X PRO Digital z dedykowanym etui, znajdziesz go m.in. tutaj - https://oclean.pl/produkt/zestaw-x-pro-digital-etui-3-dodatkowe-koncowki/). Wysoko na liście zapomnianych przedmiotów znajdują się również przejściówki, kable oraz ładowarki, dlatego warto zadbać o to, żeby przed wyjazdem maksymalnie naładować wszystkie sprzęty. Szczoteczką do zębów Oclean X PRO Digital możesz czyścić zęby aż do 30 dni*, bez konieczności ładowania
Po trzecie – pamiętaj o codziennej higienie jamy ustnej
Choć czas na wakacjach płynie zawsze zbyt szybko, przy myciu zębów nie powinniśmy dać się ponieść chwili i regularnie, każdego poranka oraz wieczora dbać o higienę jamy ustnej. Szczególnie, że to właśnie na wakacjach najczęściej pozwalamy sobie na nieco więcej słodyczy – kolorowe, gazowane napoje, lody, lokalne przysmaki – to wszystko ma wpływ na nasze zęby. Aby skutecznie je szczotkować powinniśmy poświęcić nie mniej niż dwie minuty na każdą sesję mycia. Szczoteczka Oclean X PRO Digital dzięki wbudowanemu timerowi oraz wyświetlaczowi pomaga nie tylko przestrzegać tego czasu, ale również podzielić jamę ustną na cztery kluczowe strefy i wskazać pominięte obszary.
*przy myciu zębów z częstotliwością dwa razy dziennie
Aby uzyskać więcej informacji na temat Oclean, odwiedź https://oclean.pl/

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.