Komunikaty PR

Jak dobrać okna i drzwi do loftów?

2024-11-14  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Styl loftowy, który zrodził się w Nowym Jorku w latach 50. XX wieku, to synonim luksusu, prestiżu oraz wyjątkowego designu. Wybór odpowiednich okien i drzwi do loftów podkreśli industrialny charakter przestrzeni, jednocześnie maksymalizując jej funkcjonalność i estetykę.

Jako odpowiedź na kryzys gospodarczy, styl loftowy zaczął zyskiwać na popularności ze względu na możliwość przekształcenia opuszczonych fabryk i magazynów w przestronne mieszkania. Z czasem stały się one symbolem nowoczesności i kreatywności. Dziś, gdy nurt ten jest powszechnie wykorzystywany w nowoczesnych wnętrzach, w podkreśleniu jego charakteru istotną rolę odgrywa odpowiedni dobór okien i drzwi. Co powinniśmy mieć na uwadze, by idealnie dobrać właściwą dla loftów stolarkę?

Trwałość i łatwość konserwacji

Gdy mówimy o oknach i drzwiach do loftów, wybór stali nie jest przypadkowy. Solidna, surowa i pełna charakteru – stanowi esencję loftowego designu. Doskonale podkreśla industrialny styl wnętrza, a także zapewnia trwałość i elegancję na lata. Odpowiedni system okien i drzwi – taki jak Presto XS i Unico XS od AWILUX – dzięki wykonaniu w całości ze stali, oferuje nie tylko wyjątkową stabilność konstrukcji, ale również odporność na codzienne użytkowanie. Stalowe profile nie ulegają przebarwieniom, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie wymagają częstej konserwacji, co czyni je idealnym wyborem do loftów.

- Systemy zostały zaprojektowane z myślą o minimalizacji potrzeb związanych z utrzymaniem jego elementów w idealnym stanie. Dzięki temu, nawet po wielu latach użytkowania, okna i drzwi zachowują swój pierwotny wygląd, nie tracąc na atrakcyjności. To rozwiązanie, które pozwala cieszyć się pięknem loftu przez długi czas, bez konieczności przeprowadzania kosztownych i czasochłonnych prac renowacyjnych – mówi Rafał Buczek, ekspert AWILUX.

Wybór trwałych i łatwych w konserwacji materiałów to także kwestia praktyczna. W loftach, gdzie często dominują naturalne surowce, takie jak cegła, beton czy metale, profile okien i drzwi są doskonałym uzupełnieniem, które harmonijnie współgra z resztą wnętrza, jednocześnie dodając mu nowoczesnego charakteru.

Smukłe profile dla subtelnej elegancji

Jednym z aspektów stylu loftowego jest dążenie do minimalizmu i prostoty formy, co doskonale oddają smukłe profile okien i drzwi. Dlatego systemy okien i drzwi – takie jak na przykład Presto XS od AWILUX – charakteryzujące się jak najmniejszą szerokością czołową, idealnie wpisują się w tę estetykę. Smukłe profile nie tylko nadają wnętrzu lekkości, ale również podkreślają nowoczesny charakter przestrzeni. Dzięki możliwości personalizacji, dostępnej w ramach szerokiej palety kolorów RAL, można idealnie dopasować profile do kolorystyki wnętrza, co pozwala na tworzenie spójnych i harmonijnych aranżacji.

- Smukłość profili to także kwestia estetyczna. Minimalistyczne ramy okien i drzwi, które subtelnie podkreślają linię przeszkleń, stanowią eleganckie tło dla surowych materiałów charakterystycznych dla stylu loftowego, takich jak cegła, beton czy drewno. To rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w przestrzeniach utrzymanych w surowym, industrialnym stylu, jak i w bardziej nowoczesnych aranżacjach, gdzie minimalizm spotyka się z luksusem – mówi Rafał Buczek, ekspert AWILUX.

Zamysł stylu loftowego oddają okna stalowe Unico XS z oferty AWILUX. Dzięki ultra wąskim profilom, idealnie wpisują się w surowe, przestronne wnętrza. Unikalna konstrukcja profili wykonanych w 100% ze stali idealnie nadaje się zarówno do renowacji starych i zabytkowych budynków, jak i szklanych konstrukcji w nowoczesnych projektach, zapewniając nieograniczone możliwości aranżacyjne. 

Odpowiednie proporcje i wymiary

Lofty to zazwyczaj przestronne wnętrza o wysokich sufitach, które wymagają przemyślanego podejścia do kwestii proporcji i wymiarów okien oraz drzwi. Z tego względu kluczowe jest zachowanie właściwej skali, która podkreśli wielkość i otwartość przestrzeni, a jednocześnie nie przytłoczy jej masywnymi elementami.

- System Presto XS z oferty AWILUX oferuje szeroką gamę możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie wymiarów drzwi i okien do konkretnych potrzeb wnętrza. Szerokość skrzydła może wynosić od 400 do 1200 mm, a maksymalna wysokość skrzydła sięga aż 2400 mm, co pozwala na tworzenie imponujących przeszkleń, które stają się centralnym punktem aranżacji. Z kolei w systemie Unico XS, szerokość ramy dla skrzydeł okiennych i nakładek skrzydeł wynosi od 55 mm, a dla przeszkleń stałych od 23 mm. Wyjątkowo delikatne, lecz jednocześnie solidne profile pozwalają na konstruowanie skrzydeł o maksymalnych wymiarach 1440x2440 mm (w przypadku okien rozwiernych) – wskazuje ekspert AWILUX.

Warto zwrócić uwagę na to, jak proporcje okien i drzwi wpływają na ogólny odbiór wnętrza. Wysokie, smukłe przeszklenia dodają loftom elegancji i wrażenia jeszcze większej przestronności. Są idealnym rozwiązaniem do podkreślenia industrialnego charakteru wnętrza, a jednocześnie umożliwiają efektywne zagospodarowanie przestrzeni w sposób, który maksymalizuje jej funkcjonalność.

Maksymalne doświetlenie wnętrza

W stylu loftowym liczy się odpowiedni dostęp do światła, które kreuje atmosferę wnętrza. Lofty z założenia są jasnymi, dobrze doświetlonymi przestrzeniami, w których naturalne światło odgrywa główną rolę. Dlatego też przeszklone konstrukcje takie jak Presto XS i Unico XS, są idealnym rozwiązaniem do loftów. Takie rozwiązania nie tylko wprowadzają do wnętrza ogromne ilości naturalnego światła, ale również tworzą spektakularne widoki i optycznie powiększają przestrzeń.

- Doświetlenie wnętrza to nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności. Dobrze oświetlone przestrzenie sprzyjają komfortowi codziennego życia, poprawiają samopoczucie i podnoszą efektywność pracy. W loftach, gdzie często mamy do czynienia z dużymi, otwartymi przestrzeniami, odpowiednie rozmieszczenie przeszkleń może znacząco wpłynąć na jakość życia mieszkańców, tworząc wnętrza, które są nie tylko piękne, ale także praktyczne – dodaje Rafał Buczek z AWILUX.

Ekologia i recykling

Współczesne projekty wnętrz coraz częściej uwzględniają aspekty ekologiczne, co ma szczególne znaczenie w kontekście ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Wybór systemu powinien być więc także motywowany chęcią połączenia w sobie nowoczesnego designu z dbałością o planetę.

- W Presto XS i Unico XS profile wykonane są w 100% ze stali, co oznacza, że mogą być całkowicie poddane recyklingowi. To ważny krok w kierunku minimalizowania wpływu na środowisko, który jednocześnie nie wymaga rezygnacji z jakości ani estetyki –podpowiada ekspert AWILUX.

Dobór okien i drzwi do loftu to nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności, trwałości i odpowiedzialności ekologicznej. Stawiając na przeszklone, smukłe konstrukcje, takie jak te oferowane przez AWILUX, można stworzyć loftowe wnętrze, które zachwyca przestronnością, elegancją i nowoczesnym designem, nie tracąc przy tym na wygodzie i praktyczności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.