Jak kolor zmienia wnętrze?
Kolor odgrywa istotną rolę w każdej dziedzinie życia. Pobudza myślenie, może stymulować uśmiech a czasem nawet smutek. Wpływa na nastój. Odpowiednio dobrane barwy odgrywają znaczącą rolę w domu. Mogą optycznie powiększyć małą przestrzeń lub utulić wielki metraż tak, aby stał się przytulnym kątem. Wszystko zależy od tego, jaki chce się uzyskać efekt końcowy.
Decydując się na remont, w głowie zawsze pojawia się myśl, jaki kolor? Jak to będzie współgrać z wymarzonym stylem? Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienki, której remont przeprowadzamy.
Postaw na biel!
Biały kolor jest idealną bazą, aby pod nią tworzyć całą aranżacje łazienki. Jasne odcienie są przyjacielem wszystkich tych, którzy cenią sobie minimalizm, jasność i schludność. Wnętrze jest naturalnie rozjaśnione i przytulone. Biel to kolor bazowy. Co to oznacza? Oznacza to, że samoistne użycie tego koloru może być mdłe. Idealnym kompanem tego koloru są ciemniejsze, takie jak: czarny, brąz, szarość lub kremy i odcienie pastelowe. Podkreśli w ten sposób indywidualizm, nowatorskość i klasykę. Jasne barwy są najczęściej stosowane do mniejszych wnętrz, które marzą o optycznym powiększeniu. Niepowtarzalność zamknięta w klasyce robi wrażenie już od dawna. Biel doskonale komponuje się także z produktami łazienkowymi.
Szaleństwo barw
Coraz częściej w nowoczesnych łazienkach spotyka się kolorowe aranżacje. Na pierwszy rzut oka mogą się wydawać niewspółgrające ze sobą. Na takie rozwiązania decydują się z reguły osoby młode, niezależne. Nie oznacza to jednak braku dobrego stylu. Użycie kolorowej, wymyślnej fototapety w łazience zyskuje coraz większą popularność. Aby wnętrze nie wydało się przesadzone – zostawia się ścianę bazową lub neutralne meble, aby powstał kontrast. Jaśniejsze odcienie są synonimem delikatności. Może być tak, że tylko jedna ściana jest „fikuśna”. Granica leży w wyobraźni, jak się jej użyje to już sprawa indywidualna.
Czerń i szarość w roli głównej
Niebanalność tych odcieni ma swoich fanów. Czerń jest niebezpiecznym kolorem i należy się delikatnie z nim obchodzić. Szybko możemy stracić kontrolę i nasze wnętrze będzie przytłoczone, smutne i mroczne. Możliwości w wykorzystaniu tego koloru są ogromne. Wybierając ciemną łazienkę należy umiejętnie dobierać dodatkowe kolory. Może to być kolor złoty, brązy, biel. W zależności od tego, jak chcemy ożywić wnętrze. Każdy kolor komponuje się z czernią a odpowiednie oświetlenie dopełni całość aranżacji. Dużo światła, zarówno naturalnego w postaci okna jak i różnego rodzaju lamp to zawsze dobre rozwiązanie. Stosując szarości i czerń stworzymy ponadczasową, elegancką i stylową przestrzeń.
Kolory to tylko narzędzie, którym malujemy sobie świat. Wszystko zależy od nas i od tego kim jesteśmy.
„Projektując swoja łazienkę należy pamiętać, że ma ona nam służyć przez lata. Dlatego warto postawić na kolory, w których czujemy się dobrze, a nie tylko podążać za panującą modą. Wiele produktów SANPLAST – np. brodzików dostępnych jest (poza kolorem białym EW) w różnych neutralnych kolorach, aby zapewnić pełną swobodę aranżacyjną. Niezależnie od wybranego stylu, produkty dopasowują się jak kameleon do danego wnętrza. Pozwoli to na stworzenie wymarzonej łazienki, która nie tylko będzie stylowa, ale przede wszystkim stanie się naszym ulubionym miejscem w całym domu. – podkreśla Małgorzata Hulisz Kierownik Działu Marketingu

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.