Komunikaty PR

Jak kolor zmienia wnętrze?

2021-07-27  |  10:32
Biuro prasowe

Kolor odgrywa istotną rolę w każdej dziedzinie życia. Pobudza myślenie, może stymulować uśmiech a czasem nawet smutek. Wpływa na nastój. Odpowiednio dobrane barwy odgrywają znaczącą rolę w domu. Mogą optycznie powiększyć małą przestrzeń lub utulić wielki metraż tak, aby stał się przytulnym kątem. Wszystko zależy od tego, jaki chce się uzyskać efekt końcowy.

Decydując się na remont, w głowie zawsze pojawia się myśl, jaki kolor? Jak to będzie współgrać z wymarzonym stylem? Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienki, której remont przeprowadzamy.

Postaw na biel!

Biały kolor jest idealną bazą, aby pod nią tworzyć całą aranżacje łazienki. Jasne odcienie są przyjacielem wszystkich tych, którzy cenią sobie minimalizm, jasność i schludność. Wnętrze jest naturalnie rozjaśnione i przytulone. Biel to kolor bazowy. Co to oznacza? Oznacza to, że samoistne użycie tego koloru może być mdłe. Idealnym kompanem tego koloru są ciemniejsze, takie jak: czarny, brąz, szarość lub kremy i odcienie pastelowe. Podkreśli w ten sposób indywidualizm, nowatorskość i klasykę. Jasne barwy są najczęściej stosowane do mniejszych wnętrz, które marzą o optycznym powiększeniu. Niepowtarzalność zamknięta w klasyce robi wrażenie już od dawna. Biel doskonale komponuje się także z produktami łazienkowymi.

Szaleństwo barw

Coraz częściej w nowoczesnych łazienkach spotyka się kolorowe aranżacje. Na pierwszy rzut oka mogą się wydawać niewspółgrające ze sobą. Na takie rozwiązania decydują się z reguły osoby młode, niezależne. Nie oznacza to jednak braku dobrego stylu. Użycie kolorowej, wymyślnej fototapety w łazience zyskuje coraz większą popularność. Aby wnętrze nie wydało się przesadzone – zostawia się ścianę bazową lub neutralne meble, aby powstał kontrast. Jaśniejsze odcienie są synonimem delikatności. Może być tak, że tylko jedna ściana jest „fikuśna”. Granica leży w wyobraźni, jak się jej użyje to już sprawa indywidualna.

Czerń i szarość w roli głównej

Niebanalność tych odcieni ma swoich fanów. Czerń jest niebezpiecznym kolorem i należy się delikatnie z nim obchodzić. Szybko możemy stracić kontrolę i nasze wnętrze będzie przytłoczone, smutne i mroczne. Możliwości w wykorzystaniu tego koloru są ogromne. Wybierając ciemną łazienkę należy umiejętnie dobierać dodatkowe kolory. Może to być kolor złoty, brązy, biel. W zależności od tego, jak chcemy ożywić wnętrze. Każdy kolor komponuje się z czernią a odpowiednie oświetlenie dopełni całość aranżacji. Dużo światła, zarówno naturalnego w postaci okna jak i różnego rodzaju lamp to zawsze dobre rozwiązanie. Stosując szarości i czerń stworzymy ponadczasową, elegancką i stylową przestrzeń.

Kolory to tylko narzędzie, którym malujemy sobie świat. Wszystko zależy od nas i od tego kim jesteśmy.

„Projektując swoja łazienkę należy pamiętać, że ma ona nam służyć przez lata. Dlatego warto postawić na kolory, w których czujemy się dobrze, a nie tylko podążać za panującą modą. Wiele produktów SANPLAST – np. brodzików dostępnych jest (poza kolorem białym EW) w różnych neutralnych kolorach, aby zapewnić pełną swobodę aranżacyjną. Niezależnie od wybranego stylu, produkty dopasowują się jak kameleon do danego wnętrza. Pozwoli to na stworzenie wymarzonej łazienki, która nie tylko będzie stylowa, ale przede wszystkim stanie się naszym ulubionym miejscem w całym domu. – podkreśla Małgorzata Hulisz Kierownik Działu Marketingu

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.