Komunikaty PR

Jak kompleksowo zabezpieczyć dom?

2021-02-24  |  18:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.05 MB )

Dom to miejsce, w którym możemy odpocząć od pędzącego świata. Powinien być azylem, w którym czujemy się swobodnie i bezpiecznie. Niestety w życiu istnieje wiele sytuacji, które mogą łatwo zaburzyć nasz domowy spokój. Kradzieże czy włamania - to tylko niektóre z tych zdarzeń. 

Jak możemy się przed nimi ochronić?


 

Kompleksowe zabezpieczenie mieszkania na wypadek włamania wymaga skrupulatnego przemyślenia. Przeanalizujmy więc krok po kroku dostępne na rynku rozwiązania, które zapewniają domownikom bezpieczeństwo.

 

Pierwsza bariera - inteligentny wizjer do drzwi

 

Drzwi wejściowe oraz balkonowe, a także okna, to miejsca, które powinniśmy zabezpieczyć w pierwszej kolejności. Oprócz zainwestowania w odpowiednie rolety antywłamaniowe warto również rozważyć zakup inteligentnego wizjera do drzwi, który łączy w sobie funkcje tradycyjnego wizjera drzwiowego, kamery IP i dzwonka. Dzięki temu urządzeniu zobaczymy wyraźnie na ekranie, kto stoi za drzwiami. Dostępne na polskim rynku sprzęty oferują ponadto kilka dodatkowych funkcji. Przykładowo wizjer DP1C od firmy ezviz natychmiast powiadamia właściciela posiadłości o wykryciu osoby przed drzwiami, a także wyświetla obraz wideo w czasie rzeczywistym. Co jeszcze? Pozwala na rozmowę z osobą znajdującą się przed mieszkaniem oraz umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów. To rozwiązanie szczególnie użyteczne dla osób starszych i dzieci.

 

Druga bariera - kamery zewnętrzne

 

Jak jeszcze możemy chronić nasze posesje? Oczywiście za pomocą monitoringu zewnętrznego. Wspomniany producent specjalizuje się w rozwiązaniach smart home. W swojej ofercie posiada nie tylko urządzenia wizyjne, ale także kamery wewnętrzne oraz zewnętrzne. Jednym z jego flagowych produktów, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania sprzętu do ochrony domu, jest model C3X. Został on wyposażony między innymi w detekcję ruchu, alarm oraz system komunikacji dwukierunkowej. Nie należy obawiać się także o podgląd w nocy. C3X generuje kolorowy obraz również po zmierzchu, nawet bez dodatkowych źródeł światła. Warto również wspomnieć, że urządzenia od ezviz działają w połączeniu z aplikacją na telefon. Kiedy tylko kamera wykryje osobę w zaprogramowanej strefie, w ułamku sekundy wyśle powiadomienie na smartfon oraz wyda głośny dźwięk i błyśnie światłem stroboskopowym, aby odstraszyć intruza. Nie bez znaczenia jest również możliwość rejestracji wideo w chmurze Ezviz CloudPlay, dzięki której można mieć pewność, że nagrania będą bezpieczne.

 

Trzecia bariera - kamery wewnętrzne

 

Osoby zamieszkałe w budynkach wielokondygnacyjnych nie mogą jednak sobie  pozwolić na zamontowanie monitoringu nad wspólną klatką schodową. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w obrotowe kamery wewnętrzne. Dzięki tego typu sprzętowi możecie sprawdzić na smartfonie w czasie rzeczywistym, co dzieje się w mieszkaniu. Kamera C6T od ezviz posiada funkcję obrotu w pionie 340° i poziomie 90°, dzięki czemu używając aplikacji w smartfonie do zdalnego sterowania, możecie zajrzeć praktycznie w każdy kąt. To niewielkie eleganckie urządzenie, którego wygląd dopasuje się do wystroju każdego domu. Kamera zapewnia wyraźny, kolorowy, ostry obraz Full HD. Co więcej, ma wbudowany głośnik i mikrofon, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaskoczyć rabusia swoją wirtualną obecnością w domu. 

 

Czwarta bariera - syreny

 

Na koniec nie zapominajmy również o podstawowym zabezpieczeniu domu, jakim są systemy alarmowe. Z jednej strony głośny dźwięk może odstraszyć rabusiów, z drugiej poinformować sąsiadów o zagrożeniu.


 

Jeżeli zainteresowały was wymienione urządzenia, to łatwo dostaniecie je w Leroy Merlin, Media Markcie czy X-Komie.


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.