Komunikaty PR

Jak kupić ciche mieszkanie?

2021-05-17  |  19:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.04 MB )

Szukając wymarzonego mieszkania, zwracamy uwagę na wiele czynników tj. cenę, metraż czy dobry dojazd. Często jednak pomijamy jeden ważny aspekt, który po krótkim czasie daje o sobie znać. Mowa o hałasie.

Na co warto więc zwrócić uwagę podczas wyboru działki lub mieszkania, jeśli zależy nam na ciszy?

 

Zwróć uwagę na lokalizację

 

Hałas to problem, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Kiedy przeglądamy foldery reklamowe przedstawiające wizualizację nowych osiedli, nie zastanawiamy się nad tym, czy będzie nam towarzyszył w nowym miejscu zamieszkania, a tym bardziej, jak bardzo może okazać się uciążliwy. Tymczasem to, w jakiej okolicy będzie znajdowało się mieszkanie, będzie mieć ogromny wpływ na nasz komfort akustyczny. Zanim podejmiemy więc decyzję o zakupie własnych czterech ścian, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na lokalizację. Aby przeanalizować, gdzie w mieście znajdują się głośne rejony oraz jakie źródła dźwięku będą głównym powodem hałasu w mieszkaniu, możemy posłużyć się mapą akustyczną. To dokument pokazujący poziom dźwięku z uwzględnieniem ruchu kołowego i szynowego, a także lotnisk oraz miejsc prowadzenia działalności przemysłowej. Tworzony jest dla miejscowości, które posiadają minimum 100 tysięcy mieszkańców.

 

Sprawdź miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

 

Aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek, kolejny dokument, do którego powinniśmy sięgnąć to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dowiemy się z niego, co jest planowane w danym rejonie. Może się bowiem okazać, że w pobliżu naszej wymarzonej lokalizacji przewidziana jest budowa drogi ekspresowej czy też nowego centrum handlowego, która znacząco wpłynie na poziom hałasu w okolicy.

 

Nie bój się pytać

 

Głośna może być nie tylko okolica, ale również sam budynek. Kiedy kupujemy nowe lokum, warto podpytać dewelopera o standard akustyczny budynku. Zweryfikujmy, czy został on wzniesiony zgodnie z obowiązującymi normami akustycznymi. Warto próbować wymusić na deweloperze odbiór akustyczny, który obecnie nie jest obowiązkowy, jednak pytania kupujących mogą spowodować, że z czasem stanie się standardem. Dzięki tego typu odbiorom możemy mieć pewność, że mieszkanie spełnia aktualne wymagania akustyczne. Tym samym istnieje większa szansa, że nie będą nam przeszkadzały niepotrzebne hałasy dochodzące, czy to z zewnątrz, czy z wewnątrz budynku.

W przypadku mieszkań z rynku wtórnego najlepiej byłoby wykonać pomiary akustyczne, jest to jednak dość kosztowne rozwiązanie. Alternatywą może być więc zasięgnięcie opinii fachowców (np. Stowarzyszenia “Komfort Ciszy”).

 

 

 

Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wymagania akustyczne istnieją i że można domagać się tego, aby były one spełnione. W Polsce istnieją jednak inicjatywy, które starają się zwiększyć świadomość ludzi na ten temat. Jedną z nich jest Stowarzyszenie “Komfort Ciszy”, które prowadzi działalność doradczą i informacyjną. Organizacja, za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oraz bloga, edukuje na temat przysługujących nam praw, oraz dzieli się rozwiązaniami na temat tego, jak zwiększyć komfort akustyczny w mieszkaniach, biurach i szkołach.

 

Link do strony: https://komfortciszy.pl/blog/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.