Komunikaty PR

Jak kupić ciche mieszkanie?

2021-05-17  |  19:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.04 MB )

Szukając wymarzonego mieszkania, zwracamy uwagę na wiele czynników tj. cenę, metraż czy dobry dojazd. Często jednak pomijamy jeden ważny aspekt, który po krótkim czasie daje o sobie znać. Mowa o hałasie.

Na co warto więc zwrócić uwagę podczas wyboru działki lub mieszkania, jeśli zależy nam na ciszy?

 

Zwróć uwagę na lokalizację

 

Hałas to problem, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Kiedy przeglądamy foldery reklamowe przedstawiające wizualizację nowych osiedli, nie zastanawiamy się nad tym, czy będzie nam towarzyszył w nowym miejscu zamieszkania, a tym bardziej, jak bardzo może okazać się uciążliwy. Tymczasem to, w jakiej okolicy będzie znajdowało się mieszkanie, będzie mieć ogromny wpływ na nasz komfort akustyczny. Zanim podejmiemy więc decyzję o zakupie własnych czterech ścian, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na lokalizację. Aby przeanalizować, gdzie w mieście znajdują się głośne rejony oraz jakie źródła dźwięku będą głównym powodem hałasu w mieszkaniu, możemy posłużyć się mapą akustyczną. To dokument pokazujący poziom dźwięku z uwzględnieniem ruchu kołowego i szynowego, a także lotnisk oraz miejsc prowadzenia działalności przemysłowej. Tworzony jest dla miejscowości, które posiadają minimum 100 tysięcy mieszkańców.

 

Sprawdź miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

 

Aby uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek, kolejny dokument, do którego powinniśmy sięgnąć to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dowiemy się z niego, co jest planowane w danym rejonie. Może się bowiem okazać, że w pobliżu naszej wymarzonej lokalizacji przewidziana jest budowa drogi ekspresowej czy też nowego centrum handlowego, która znacząco wpłynie na poziom hałasu w okolicy.

 

Nie bój się pytać

 

Głośna może być nie tylko okolica, ale również sam budynek. Kiedy kupujemy nowe lokum, warto podpytać dewelopera o standard akustyczny budynku. Zweryfikujmy, czy został on wzniesiony zgodnie z obowiązującymi normami akustycznymi. Warto próbować wymusić na deweloperze odbiór akustyczny, który obecnie nie jest obowiązkowy, jednak pytania kupujących mogą spowodować, że z czasem stanie się standardem. Dzięki tego typu odbiorom możemy mieć pewność, że mieszkanie spełnia aktualne wymagania akustyczne. Tym samym istnieje większa szansa, że nie będą nam przeszkadzały niepotrzebne hałasy dochodzące, czy to z zewnątrz, czy z wewnątrz budynku.

W przypadku mieszkań z rynku wtórnego najlepiej byłoby wykonać pomiary akustyczne, jest to jednak dość kosztowne rozwiązanie. Alternatywą może być więc zasięgnięcie opinii fachowców (np. Stowarzyszenia “Komfort Ciszy”).

 

 

 

Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wymagania akustyczne istnieją i że można domagać się tego, aby były one spełnione. W Polsce istnieją jednak inicjatywy, które starają się zwiększyć świadomość ludzi na ten temat. Jedną z nich jest Stowarzyszenie “Komfort Ciszy”, które prowadzi działalność doradczą i informacyjną. Organizacja, za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oraz bloga, edukuje na temat przysługujących nam praw, oraz dzieli się rozwiązaniami na temat tego, jak zwiększyć komfort akustyczny w mieszkaniach, biurach i szkołach.

 

Link do strony: https://komfortciszy.pl/blog/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.