Komunikaty PR

Jak łączyć kilka odcieni szarości we wnętrzu?

2020-09-29  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Szarość króluje w wystroju nowoczesnych wnętrz, wprowadzając atmosferę spokoju i elegancji. W salonie, kuchni, przestrzeniach pracowni oraz łazienki. Zachwyca ponadczasową prostotą a także bogactwem możliwości aranżacyjnych, z czego chętnie korzystają projektanci trendsetterskich płytek ceramicznych Engers. Kolekcja Scout pokazuje, jak z finezją łączyć odcienie szarości.

Ile odcieni szarego, tylu ich sympatyków. Niektórzy decydują się na wprowadzenie mocnej dominanty kolorystycznej w postaci grafitowej lub popielatej ściany. Inni korzystają z opcji płynnego łączenia różnych odcieni w obrębie tego samego wnętrza, stosując płytki o zróżnicowanej tonacji. Kolekcja Scout marki Engers sprawdzi się w obu przypadkach, spowijając salony kąpielowe mglistą aurą tajemniczości.

Tajemnica dobrego stylu

Spójność, umiar i odrobina ekstrawagancji – oto najprostsza, sprawdzona recepta na ponadczasową aranżację wnętrz, którą warto sobie wyobrazić w licznych odcieniach szarości. Kolor ten sprawdzi się zarówno w dużych przestrzeniach salonów kąpielowych, jak i w zacisznych wnętrzach toalet czy garderoby.

Płytki ścienne oraz podłogowe z kolekcji Scout mogą być uniwersalną bazą oraz punktem wyjścia przy tworzeniu całościowej kompozycji. Przy ich wyborze dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale też na fakturę i dekory, które wydobędą z szarości pełną głębię, a także na meble i akcesoria takie jak lustra i srebrzysta armatura. Warto też pamiętać, że zgodnie z zasadami minimalizmu, pomieszczenia, w których zastosowano więcej niż dwa odcienie danej barwy, nie potrzebują już innych kolorów. Mniej znaczy więcej!

Gra światła i cienia

Odcienie szarości w ciekawy sposób wydobywają uroki światła oraz potencjał cienia. Jasny sufit i coraz ciemniejszy dół – przez płytki ścienne aż po podłogę – pozwalają uzyskać efekt intrygującej głębi. Podobnie jak wykorzystanie jaśniejszych płytek do zabudowania wnęk oraz oddzielenie górnej i dolnej płaszczyzny ściany ciemniejszym, dekoracyjnym pasem. Wykorzystując naturalne atuty pomieszczenia, takie jak ciekawe oświetlenie, możemy stworzyć szczególną, dopracowaną w każdym detalu przestrzeń.

Szarość i inne kolory

Przy zastosowaniu jednego lub dwóch odcieni szarości warto postawić na akcesoria w dodatkowym kolorze – kobalt albo ultramaryna pomogą wydobyć z wnętrza nadmorski, świeży charakter, podczas gdy fuksja lub karmin z powodzeniem ocieplą nawet najchłodniejsze wnętrze.

Trendsetterski design płytek Engers, sprawia, że szare wnętrza nabierają ponadczasowego, oryginalnego charakteru. Niezależnie od tego, ile odcieni znajdzie zastosowanie w projekcie. Warto pamiętać, że Scout to jedna z tych kolekcji, których wybór wyklucza aranżacyjne pomyłki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „Linoleum od nowa” – konkurs dla projektantów i architektów Biuro prasowe
2020-10-20 | 10:25

„Linoleum od nowa” – konkurs dla projektantów i architektów

W lutym tego roku marka Forbo Flooring Polska ogłosiła pierwszy w Polsce konkurs na projekt lub realizację z użyciem linoleum meblowego. Konkurs skierowany jest do architektów,
Dom Rewitalizacja zabytkowej kamienicy
2020-10-20 | 09:25

Rewitalizacja zabytkowej kamienicy

W centrum Warszawy, w kamienicy przy ul. Smolnej 40 znajduje się butikowy Hotel Indigo, do którego przyjeżdżają goście z całego świata. Urzeka ich nie tylko rewelacyjna lokalizacja
Dom Powtarzalny i indywidualny – o projekcie Domu Optymalnego w Radostowicach
2020-10-20 | 08:00

Powtarzalny i indywidualny – o projekcie Domu Optymalnego w Radostowicach

Dom Optymalny to pierwszy projekt powtarzalny stworzony przez Roberta Koniecznego. Architekt znany z innowacyjnego i „poszukującego” podejścia do architektury nie zaproponował

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Marcin Miller: Nigdy nie podejrzewałem, że spełnią się najczarniejsze scenariusze z różnych filmów apokaliptycznych. W czasie pandemii wiele osób nauczyło się pokory

Muzyk uważa, że pandemia koronawirusa na wiele miesięcy zmieniła nasze życie i to w taki sposób, jakiego nikt się nie spodziewał. Jeśli chodzi o jego grafik zawodowy, to sytuacja epidemiologiczna zweryfikowała plany i zagrał zaledwie 20 koncertów, podczas gdy rok temu było ich 10 razy więcej. Zyskało na tym z kolei jego życie prywatne. Piosenkarz więcej czasu spędził z rodziną i przyjaciółmi oraz docenił uroki swojego ogrodu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Dariusz Kordek: Zawsze korzystam z pomocy prawnika w tych sprawach, gdzie moje kompetencje się kończą. Nieznajomość prawa zawsze obraca się przeciwko nam

Aktor podkreśla, że nieznajomość prawa może nas dużo kosztować. Często bowiem w starciu z ubezpieczycielami bądź nieuczciwymi pracodawcami jesteśmy na przegranej pozycji, bo nie wiemy, jak uzyskać odszkodowanie, które nam się należy, bądź jak wynegocjować korzystne warunki finansowe. Aktor ze swojego doświadczenia wie, że w sytuacjach, w których czujemy się niepewnie, nie warto podejmować ryzyka i działać na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej.

Żywienie

Maciej Nowak: Z powodu pandemii z rynku wypadło sporo lokali gastronomicznych, które były kaprysami eleganckich pań i panów. Ta selekcja nie jest zła

Krytyk kulinarny podkreśla, że pandemia z ogromną siłą dotknęła przede wszystkim rynek lokali gastronomicznych. W efekcie wiele restauracji zakończyło swoją działalność. Jego zdaniem wypadły przede wszystkim te, które były chwilowym kaprysem właścicieli. W obliczu kryzysu zabrakło im jednak determinacji, by powalczyć o lepsze jutro. Z kolei w tych lokalach, które nadal funkcjonują, zostało znacznie ograniczone menu. Dominują w nim lokalne produkty, które łatwiej i szybciej dostać.

Konsument

Ludzki mózg jest w stanie utrzymać wysoki poziom koncentracji przez 12 minut. To wyzwanie zwłaszcza podczas nauki zdalnej

Nauka zdalna to duże wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych w proces kształcenia. Wykorzystanie najnowszych technologii nie gwarantuje utrzymania odpowiedniego poziomu koncentracji wśród uczniów. Z badań wynika, że ludzki mózg potrafi utrzymać wysoki poziom koncentracji jedynie przez 12 minut, podczas gdy zajęcia trwają o wiele dłużej. To wyzwanie zwłaszcza dla nauczycieli i wykładowców, którzy muszą na różne sposoby próbować angażować uczniów i studentów.