Jak odnowić donicę ogrodową?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Drewniana donica ogrodowa może być funkcjonalną dekoracją praktycznie w każdym ogrodzie. Sprawdzi się zarówno do uprawy warzyw, owoców czy ziół, ale z powodzeniem może też służyć jako efektowny przydomowy kwietnik. Drewnochron razem z uznanym ogrodnikiem Dominikiem Strzelcem, który jest ambasadorem marki radzi, jak odnowić elementy małej przydomowej architektury, podkreślając naturalne piękno.
Donica ogrodowa ze względu na swoje przeznaczenie, nieustannie narażona jest na działanie wilgoci. W głąb niezabezpieczonego drewna w wyniku intensywnych opadów może dostawać się woda, niszcząc surowiec od środka. Aby przez lata pełniła swoją funkcję i nie traciła estetycznego wyglądu, konieczne jest jej solidne zabezpieczenie, np. Lakierobejcą 2w1 marki Drewnochron.
Przystępując do odnowienia starej donicy, trzeba ocenić jej kondycję i sprawdzić, czy na powierzchni drewna nie znajdują się wymagające uzupełnienia ubytki bądź wykwity grzybiczne, które trzeba usunąć. Jeśli warstwa poprzedniego preparatu nie jest w dobrym stanie, usuwamy ją przed malowaniem aż do surowego drewna, używając papieru ściernego o odpowiedniej grubości, po czym dokładnie odpylamy powierzchnię. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu donicy pora na gruntowanie. Można w tym celu wykorzystać Drewnochron Impregnat Gruntujący, który zwiększa przyczepność i wydajność preparatu nawierzchniowego, a przede wszystkim zapewnia pełną ochronę biologiczną drewna.
Gdy drewno jest suche, można przystąpić do malowania. Za pomocą pędzla nakładamy Lakierobejcę cienkimi warstwami wzdłuż słojów drewna. Nadmierną ilość preparatu rozsmarowujemy półsuchym pędzlem. Po około 4 godzinach można nałożyć drugą warstwę, przeszlifowując wcześniej donicę przy użyciu drobnego papieru o gradacji 180-220. Donica zabezpieczona dwoma warstwami Lakierobejcy Drewnochron może stać na zewnątrz przez cały rok, jest bowiem skutecznie chroniona przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Zachowuje jednocześnie charakterystyczny, naturalny rysunek słojów, który współgra z każdą ogrodową aranżacją.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.