Jak odnowić donicę ogrodową?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik@practum.pl
609884480
www.practum.pl
Drewniana donica ogrodowa może być funkcjonalną dekoracją praktycznie w każdym ogrodzie. Sprawdzi się zarówno do uprawy warzyw, owoców czy ziół, ale z powodzeniem może też służyć jako efektowny przydomowy kwietnik. Drewnochron razem z uznanym ogrodnikiem Dominikiem Strzelcem, który jest ambasadorem marki radzi, jak odnowić elementy małej przydomowej architektury, podkreślając naturalne piękno.
Donica ogrodowa ze względu na swoje przeznaczenie, nieustannie narażona jest na działanie wilgoci. W głąb niezabezpieczonego drewna w wyniku intensywnych opadów może dostawać się woda, niszcząc surowiec od środka. Aby przez lata pełniła swoją funkcję i nie traciła estetycznego wyglądu, konieczne jest jej solidne zabezpieczenie, np. Lakierobejcą 2w1 marki Drewnochron.
Przystępując do odnowienia starej donicy, trzeba ocenić jej kondycję i sprawdzić, czy na powierzchni drewna nie znajdują się wymagające uzupełnienia ubytki bądź wykwity grzybiczne, które trzeba usunąć. Jeśli warstwa poprzedniego preparatu nie jest w dobrym stanie, usuwamy ją przed malowaniem aż do surowego drewna, używając papieru ściernego o odpowiedniej grubości, po czym dokładnie odpylamy powierzchnię. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu donicy pora na gruntowanie. Można w tym celu wykorzystać Drewnochron Impregnat Gruntujący, który zwiększa przyczepność i wydajność preparatu nawierzchniowego, a przede wszystkim zapewnia pełną ochronę biologiczną drewna.
Gdy drewno jest suche, można przystąpić do malowania. Za pomocą pędzla nakładamy Lakierobejcę cienkimi warstwami wzdłuż słojów drewna. Nadmierną ilość preparatu rozsmarowujemy półsuchym pędzlem. Po około 4 godzinach można nałożyć drugą warstwę, przeszlifowując wcześniej donicę przy użyciu drobnego papieru o gradacji 180-220. Donica zabezpieczona dwoma warstwami Lakierobejcy Drewnochron może stać na zewnątrz przez cały rok, jest bowiem skutecznie chroniona przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Zachowuje jednocześnie charakterystyczny, naturalny rysunek słojów, który współgra z każdą ogrodową aranżacją.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.