Komunikaty PR

Jak prawidłowo lakierować parkiet?

2024-10-29  |  15:23
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace związane z parkietem, trzeba ocenić stan podłogi. Może okazać się, że w niektórych przypadkach samo lakierowanie nie wystarczy i konieczne jest cyklinowanie. Jeśli jednak podłoga tego nie wymaga, można przystąpić do prac związanych z lakierowaniem. Na początek należy przygotować potrzebne produkty i narzędzia, a ściany przy podłodze zabezpieczyć taśmą malarską, by uniknąć niepożądanych zabrudzeń. Powierzchnia przeznaczona do powinna być czysta, gładka, przeszlifowana stosownym papierem ściernym, a następnie dokładnie oczyszczona z pyłu i umyta. Stare powłoki należy usunąć poprzez wykonanie szlifowania do surowego drewna. Zawsze warto też zapoznać się z informacjami zawartymi na etykiecie stosowanego produktu. Trzeba też pamiętać, by wybrany preparat przed malowaniem dobrze wymieszać  i powtarzać tę czynność w trakcie prac.

Nakładanie produktu planujemy w taki sposób, aby poruszać się w kierunku wyjścia. W pierwszej kolejności trzeba polakierować zdemontowane listwy przypodłogowe. Malowanie samej podłogi najlepiej zaś zacząć od wykonania odcięć w narożach używając do tego pędzla. Kolejny krok do już aplikacja pierwszej warstwy preparatu. W przypadku Lakieru Parkiet Expres marki Drewnochron najlepiej sprawdzi się wałek z krótkim, maksymalnie 8-milimetrowym włosiem. Po około 4 do 8 godzin, gdy pierwsza warstwa całkowicie wyschnie, pora na międzywarstwowy szlif. W tym celu przyda się papier ścierny o gradacji 150-180.  Po wykonaniu szlifowania podłogę należy odkurzyć, by usunąć pył, a potem umyć. Następnie nakładamy drugą warstwę lakieru, powtarzając wcześniejsze czynności. Polakierowany parkiet należy na koniec pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Po około 3-4 dniach jest gotowy do użytkowania. Pomalowana lakierem drewniana podłoga zyska wyższą odporność na zarysowania, a także na plamy i działanie wody ze środkami myjącymi, dzięki czemu zachowa dobrą kondycję na dłuższy czas.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.