Komunikaty PR

Jak prawidłowo lakierować parkiet?

2024-10-29  |  15:23
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik@practum.pl
609884480
www.practum.pl

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace związane z parkietem, trzeba ocenić stan podłogi. Może okazać się, że w niektórych przypadkach samo lakierowanie nie wystarczy i konieczne jest cyklinowanie. Jeśli jednak podłoga tego nie wymaga, można przystąpić do prac związanych z lakierowaniem. Na początek należy przygotować potrzebne produkty i narzędzia, a ściany przy podłodze zabezpieczyć taśmą malarską, by uniknąć niepożądanych zabrudzeń. Powierzchnia przeznaczona do powinna być czysta, gładka, przeszlifowana stosownym papierem ściernym, a następnie dokładnie oczyszczona z pyłu i umyta. Stare powłoki należy usunąć poprzez wykonanie szlifowania do surowego drewna. Zawsze warto też zapoznać się z informacjami zawartymi na etykiecie stosowanego produktu. Trzeba też pamiętać, by wybrany preparat przed malowaniem dobrze wymieszać  i powtarzać tę czynność w trakcie prac.

Nakładanie produktu planujemy w taki sposób, aby poruszać się w kierunku wyjścia. W pierwszej kolejności trzeba polakierować zdemontowane listwy przypodłogowe. Malowanie samej podłogi najlepiej zaś zacząć od wykonania odcięć w narożach używając do tego pędzla. Kolejny krok do już aplikacja pierwszej warstwy preparatu. W przypadku Lakieru Parkiet Expres marki Drewnochron najlepiej sprawdzi się wałek z krótkim, maksymalnie 8-milimetrowym włosiem. Po około 4 do 8 godzin, gdy pierwsza warstwa całkowicie wyschnie, pora na międzywarstwowy szlif. W tym celu przyda się papier ścierny o gradacji 150-180.  Po wykonaniu szlifowania podłogę należy odkurzyć, by usunąć pył, a potem umyć. Następnie nakładamy drugą warstwę lakieru, powtarzając wcześniejsze czynności. Polakierowany parkiet należy na koniec pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Po około 3-4 dniach jest gotowy do użytkowania. Pomalowana lakierem drewniana podłoga zyska wyższą odporność na zarysowania, a także na plamy i działanie wody ze środkami myjącymi, dzięki czemu zachowa dobrą kondycję na dłuższy czas.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć